Menu

  • Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych, rok szkolny 2020/2021

    Drodzy Rodzice!
    Rok szkolny 2020/2021 to czas nowych wyzwań dla dzieci - pierwszoklasistów. W naszej szkole nie tylko będą zdobywać wiadomości i rozwijać swoje umiejętności, ale także będą uczyć się wrażliwości, szacunku, koleżeństwa oraz empatii i tolerancji.
    Szkoła będzie stawiać przed dziećmi różne wyzwania – łatwiejsze i trudniejsze. Uczniowie klas pierwszych będą uczyć się między innymi przez obserwację, doświadczenie, działanie oraz zabawę.
    Serdecznie zapraszamy do szkoły w nowym roku szkolnym smiley


    dokumenty do pobrania:

  • Półkolonie 2020

    Najdziwniejszy rok szkolny już za nami. Z powodu kwarantanny stęskniliśmy się za naszymi kolegami, koleżankami i nauczycielami. Ale pojawiła się okazja spędzenia ze sobą dwóch tygodni, choć w reżimie sanitarnym – na półkolonii!

    W dniach od 29 czerwca do 10 lipca w ośmiu grupach braliśmy udział w różnych aktywnościach na terenie szkoły i poza nią. Początek półkolonii nie zapowiadał się najciekawiej – plany wyjścia na Dębowiec pokrzyżował nam deszcz. Zdecydowaliśmy się zostać w szkole i poświęcić czas na różne gry i zabawy. Wśród starszych uczniów królowała „Mafia”.

    We wtorek Kolej Linowa Szyndzielnia zawiozła nas na najwyższy szczyt w granicach Bielska-Białej. W gondolach musieliśmy mieć założone maseczki, ale było warto – widok naszego miasta z góry jest naprawdę piękny! Udaliśmy się także pod Schronisko PTTK na Szyndzielni, skąd z kolei widać Jezioro Międzybrodzkie i szczyty Beskidu Małego.

    We środę  park, gdzie znajduje się tężnia w Jaworzu – tam mogliśmy pooddychać najodowanym powietrzem. Potem kolejne grupy, pod opieką przewodnika, zapoznawały się z eksponatami Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Spore zainteresowanie wzbudziła sympatyczna rybka-nadymka, błazenek (Nemo) oraz pokolec królewski, znane z filmu „Gdzie jest Dory”. Zadziwiające opowieści przewodnika uświadomiły nam, jak mało jeszcze wiemy o podwodnym świecie mórz i oceanów.

    We czwartek mieliśmy okazję podziwiać Ogrody Kapias w Goczałkowicach, w których rośnie mnóstwo roślin ozdobnych. Ogród Ciszy, Ogród Angielski czy Ogród Zimowy urzekały nas swoim urokiem. Aż chciałoby się pozostać w nich na dłużej! Dodatkową atrakcją było przejście przez labirynt z żywopłotu oraz pyszne lody w kawiarni Kapias.

    W piątek i w poniedziałek grupy na zmianę uczestniczyły w różnych zajęciach: rajdach gokartowych Flojamo w miasteczku rowerowym na Błoniach (przy okazji powtórzyliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach), grze w kręgle w kręgielni centrum fitness Solar (ależ emocje!) oraz figlach i łobuzeriach w sali zabaw   Fikołki w Galerii Sfera. Oprócz tego spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu na boisku szkolnym i w parku Słoneczna Dolina na osiedlu Słonecznym.

    Przez dwa dni w drugim tygodniu gościliśmy w naszej szkole dwa sympatyczne i bardzo mądre psy rasy goldenretriever. Elmo i Rollo, pod opieką pani Kasi prowadzącej zajęcia Dogoterapia Elmo, powtarzały z nami tabliczkę mnożenia i uczyły nas, jak opiekować się czworonożnymi przyjaciółmi. Rozpoznawaliśmy także różne rasy psów.

    Od wtorku do piątku uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez EkoPrzystanek na terenie szkoły. Wykonywaliśmy własne łapacze snów, dekorowaliśmy torby bawełniane na zakupy, produkowaliśmy pyszne pralinki czekoladowe oraz malowaliśmy farbami kubki ceramiczne. Każde zajęcia były niezwykle ciekawe i poprzedzone krótką pogadanką związaną z wykonywanym przedmiotem.

    Starsi półkoloniści mieli możliwość sprawdzenia swojej kondycji i orientacji w biegu na orientację na terenie szkoły organizowanym przez Bielsko-Biała Nocą. Każdy uczestnik, zaopatrzony w specjalną mapę terenu oraz chip, musiał zameldować się przy specjalnych punktach kontrolnych. Czy było łatwo? Jednym łatwo, drugim mniej – ale była zabawa!

    Jednak największą atrakcją drugiego tygodnia była wycieczka do ośrodka alpakoterapii Alpaquero w Międzyrzeczu Górnym. Poznaliśmy Mańka, Ramseya, Maję, Alice oraz Korę – przesympatyczne alpaki, które mogliśmy karmić marchewką, głaskać, a nawet prowadzić na krótki spacer. Alpaki to spokojne zwierzęta, z których pozyskuje się bardzo ciepłą i delikatną w dotyku wełnę. Pani oprowadzająca nas po ośrodku opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek związanych z hodowlą alpak (tak, było wśród nas kilka osób, które chętnie zajęłyby się alpakami na dłużej). Nauczyła nas czesać wełnę – każdy zrobił sobie własną chmurkę antystresową z alpaczej wełny. Pomalowaliśmy również własne pamiątkowe alpaki… z gipsu.

    Naszym kierowcą, który bezpiecznie i komfortowo dowoził nas na miejsca wszystkich atrakcji, była sympatyczna pani Anita. Serdecznie dziękujemy!

    Cóż – dwa tygodnie minęły, jak z bicza strzelił. Pogoda dopisywała nam całkiem nieźle, humory – jak zwykle wyśmienicie.

    TUTAJ znajdziecie pełną fotorelację z tegorocznej półkolonii w SP27 :)


    Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym szkolnym letnim wypoczynku w przyszłym roku!

  • Oferta

    02.07.2020

    kliknij TUTAJ

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

    W tym roku szkolnym rozdanie świadectw wyglądało zupełnie inaczej, niż w poprzednich latach, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie.
    Nie było tradycyjnego zakończenia roku szkolnego oraz uroczystego wręczenia świadectw uczniom.

    26 czerwca na placu przed budynkiem szkolnym zebrali się uczniowie, sami lub wraz z rodzicami. Uczniowie klas 1-3, małymi grupami, pod opieką wychowawców klas, weszli do szkoły po uprzednim zdezynfekowaniu dłoni oraz zmierzeniu temperatury zgodnie z zaleceniami obowiązującymi w czasie panującej epidemii. Uczniowie udali się do swoich klas. Byli szczęśliwi, że mogli spotkać się po trzech miesiącach niewidzenia się ze sobą.

    W klasach nauczyciele podsumowali bogaty w wydarzenia rok szkolny. Wręczyli uczniom świadectwa oraz dyplomy za udział w międzynarodowych, miejskich oraz szkolnych konkursach. Życzyli uczniom bezpiecznych, słonecznych wakacji.

       Zakończenie roku  szkolnego  było  wyjątkowym  dniem  dla  nas wszystkich.  Był  on  przepełniony  śmiechem
    i radością uczniów.

    Życzymy uczniom sukcesów w przyszłym roku szkolnym, a na czas wakacji – udanego wypoczynku.

           Rodzicom uczniów dziękujemy za całoroczną współpracę, za zaangażowanie w realizację zadań szkoły oraz za wspieranie dzieci podczas nauki  zdalnej. 
     

  • Wybory Najsympatyczniejszych Uczniów...

    Jedną z ważniejszych akcji Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły stanowią wybory Najsympatyczniejszych Uczniów. To tytuł przyznawany dzieciom przez dzieci. Chcemy docenić tych, którzy są zawsze chętni do pomocy, dbają o kulturę słowa, szanują innych, chętnie podejmują działania na rzecz szkoły i swojej klasy.

    W tym roku pamiątkowymi medalami nagrodzeni zostaną:
    Agata Briss, Milena Wańczyk z kl. 4a; Szymon Kamiński, Nadia Tokarska z kl. 5a; Emilia Jakubiec, Natalia Gawlas z kl. 5b; Aleksandra Toczek, Milena Gołuch z kl. 5c; Laura Gibas, Milena Gibas, Dominik Walczak z kl. 5d; Wiktoria Stecyk, Mateusz Węgrzyn z kl. 5e; Natalia Ryś, Roksana Hilarowicz z kl. 5f; Karolina Zeman, Wanessa Brzóska z kl. 6a; Aleksander Hoffmann, Bartłomiej Machura z kl. 6b; Sandra Rebuffa, Marta Rygiel z kl. 6c; Julia Wójcik, Karolina Bochen z kl. 6d; Artur Pawlikowski, Emilia Żuchowicz z kl. 6e.

    Cieszymy się, że swoją pozytywną energią dzielicie się z innymi, zmieniając świat na lepsze.

  • Wyniki konkursu długofalowego

    Zakończyliśmy długofalowy konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski. W zmaganiach trwających od września do marca bezkonkurencyjne okazały się dwa oddziały: klasa 4a oraz 5c, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Podium uzupełnia klasa 5f. Uczniowie najlepszych klas otrzymają dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!

  • Bezpieczeństwo w sieci

    Drodzy Uczniowie!

    Już niedługo czas wakacji, odpoczynku i relaksu. Zapewne część z was będzie aktywnie spędzać czas  z rodziną albo czasami w domu, czytając książkę, słuchając muzyki lub grając w grę. Z pewnością będziecie korzystali z Internetu podczas waszego wypoczynku, dlatego warto zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. O tych zasadach opowiedzą wam w krótkich filmikach Sieciaki – czwórka przyjaciół, którzy znają się na zasadach bezpieczeństwa w Internecie i walczą  z Sieciuchami, czyli złem, jakie można napotkać w Internecie: hejt, zaśmiecanie poczty, wirusy, kradzież danych osobowych czy podszywanie się pod jakąś osobę.

    Drużyna Sieciaków została stworzona na potrzeby projektu edukacyjnego dla dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu, jego nieodzownym elementem jest serwis www.sieciaki.pl, który zawiera filmy edukacyjne, kolorowanki, gry, quizy, komiksy, które mają na celu przybliżyć dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w Internecie. Organizatorem projektu jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundacja Orange w ramach europejskiego programu „Safer Internet”. Projekt objęty został patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

    Zasady bezpieczeństwa w Internecie stosowane przez Sieciaki:

    1. Nie podawaj swoich danych.
    2. Nie ufaj osobom poznanym w sieci.
    3. Mów, jeśli coś jest nie tak.
    4. Zabezpiecz swój komputer.
    5. Dbaj o netykietę.

    Powyższe zasady zostały omówione pod poniższymi linkami, już teraz zapraszam was do ich obejrzenia. Możesz również sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie rozwiązując quiz: https://sieciaki.pl/quizy

    Filmy:

    https://www.youtube.com/watch?v=-1rkVflmsKA&list=PLtppvwRJOis2cNesUHc1Vkn41YmpC50wW&index=5

    https://www.youtube.com/watch?v=imLz4TTZ3iw&list=PLtppvwRJOis2cNesUHc1Vkn41YmpC50wW&index=4

    https://www.youtube.com/watch?v=OSb4xcjeF0s&list=PLtppvwRJOis2cNesUHc1Vkn41YmpC50wW&index=3

    https://www.youtube.com/watch?v=vZA1Ik78sbk&list=PLtppvwRJOis2cNesUHc1Vkn41YmpC50wW&index=2

    https://www.youtube.com/watch?v=jXPJgcbc1zQ&list=PLtppvwRJOis2cNesUHc1Vkn41YmpC50wW&index=1

    Bądźcie bezpieczni także w sieci!

  • Z okazji Dnia Dziecka…

    Drodzy Uczniowie,

    składamy Wam życzenia szczęścia i radosnego dorastania, beztroskiej zabawy oraz wielu serdecznych przyjaciół. Niech Wasze pasje i zainteresowania staną się dla Was źródłem wartości i wewnętrznego rozwoju. Życzymy Wam SPEŁNIENIA MARZEŃ! :)

    Ponieważ nie możemy się z Wami widzieć, nad czym bardzo ubolewamy, przesyłamy Wam krótki filmik z pozdrowieniami.

  • Podróż po kosmosie...

    Dnia 1 czerwca  uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach on-line,  poprowadzonych przez pracowników Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

    e-Planetobus to pokaz planetaryjny, który transmitowany był  na żywo. W trakcie pokazu prezenterzy zabierali młodzież w podróż po kosmosie, opowiadając jej m.in. o ciałach niebieskich i gwiazdozbiorach, jakie można aktualnie oglądać na nocnym niebie. Zajęcia miały formę interaktywnych warsztatów. Po pokazie uczniowie mogli porozmawiać z edukatorami na temat astronomii i zadać nurtujące ich pytania.

  • Wyniki szkolnego Konkursu matematyczno-angielskiego „The Summerians”

    20 maja o godzinie 10.00  odbył  się  szkolny Konkurs matematyczno-angielski „The Summerians”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 5 i 6. Przeprowadzony był za pośrednictwem Internetu.   Uczestnicy  otrzymali słowniczki z wyrażeniami matematycznymi, które pomogły im w przygotowaniach.  Konkurs składał się z 6 zadań testowych, w których uczniowie musieli się wykazać się zarówno wiedzą matematyczną, jak i znajomością języka angielskiego.Kolorowe dyplomy uczestnicy otrzymali za pośrednictwem Internetu.

    A oto wyniki:

    1 miejsce – Mateusz Węgrzyn kl. 5e

    2 miejsce – Filip Oleksy kl. 5d

    3 miejsce – Beniamin Imański kl. 6c

    Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

  • XXVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY ”MIESZKAM W BESKIDACH”

    LISTA LAUREATÓW UCZNIÓW KLAS 1–3

     

    KATEGORIA:  Nagroda Dyrektora GOK Świnna

    Patrycja Rosa, kl. 3b 

    KATEGORIA WYRÓŻNIENIA Dyrektora GOK Świnna

    Roksana Rząd, kl. 2c

    KATEGORIA MAMA TATA I JA

    I Miejsce

    Nikola Pająk, kl.1b 

    Rysunek 7-9 lat

    II Miejsce

    Patryk Janikowski, kl. 3a 

    III Miejsce

    Oliwia Janowska, kl. 3a

    Wyróżnienie

    Nadia Drozd, kl. 3a 

    Wyklejanka kolaż 7-9 lat

    I Miejsce

    Miłosz Andrzejewski, kl. 2c

    Adam Ścibor, kl. 3a

    II Miejsce

    Temur Ovcharenko, kl. 3a 

    III Miejsce

    Jakub Lewicki, kl. 3a 

    KATEGORIA CERAMIKA, MASY PLASTYCZNE
    7-9 lat

    I Miejsce

    Julia Fabian, kl. 3a 

    Wyróżnienie

    Oliwia Janowska, kl. 3a 

    Formy Przestrzenne 7-9lat 

    III Miejsce

    Paulina Rygiel, kl. 2c

    KATEGORIA FOTOGRAFIA Fotografia
    7-9 lat


    I Miejsce

    Ksawery Pagacz, kl.3b 

     

    Wszystkim laureatom gratulujemy!

  • Between the lines w formie zdalnej

    W tym roku szkolnym konkurs recytatorski ''Between the lines'' odbył się w dość nietypowy sposób, a mianowicie uczestnicy recytowali wierze w j. angielskim przed ekranami swoich smartfonów. Rodzice wcielili  się w rolę operatorów filmowych, a nasi aktorzy z wykorzystaniem domowej scenerii oraz z dużą dawką humoru i energii prezentowali wybrane przez siebie utwory. Były piękne stroje, rekwizyty, a także czworonożni przyjaciele. Nie brakowało też odniesień do obecnej sytuacji epidemicznej. Uczestnicy nie tylko wykazali się pomysłowością, ale przede wszystkim nienaganną dykcją i grą aktorską. Choć Jury miało twardy orzech do zgryzienia, to w tegorocznej edycji konkursu ''Between the lines'' na szczególne uznanie zasłużyli:

    W kategorii klas 1-3:

    I miejsce Nikola Dudziak kl.2c

    II miejsce Miłosz Andrzejewski kl. 2c

    III miejsce Szymon Glet kl. 2c

    Wyróżnienia: Amelia Nowak kl 1c, Lena Skotnicka kl. 2a

     

    W kategori klas 4-5, miejsca plasują się następująco:

    I miejsce Oliwia Pierzak kl. 5b, Karolina Bochen kl. 6d

    II miejsce Franciszek Wieczorkiewicz kl. 5a

    III miejsce Milena Wańczyk kl. 4a, Alicja Jaśkiewicz kl. 4a

  • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "Przyłapani na czytaniu w domu"

    #zostańwdomu

    Laureatów konkursu wyłoniło Jury w składzie: p.Ewa Młyńska-Bury, p. Edyta Cader i p. Beata Guściora.

    Postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

    I miejsce - Gabrysia Kałwak z klasy 2a

    II miejsce - Lena Skotnicka z klasy 2a

    III miejsce - Miłosz Pocha z klasy 1b


    Wyróżnienia:

    Patrycja Rosa z klasy 3b

    Nikola Dudziak z klasy 2c

    Nikola Pająk z klasy 1b

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i przesłane zdjęcia. Postawiliście poprzeczkę wysoko i ogromnie trudno było wybrać najlepsze, ponieważ wszystkie są na swój sposób piękne i ciekawe. 

    Jury miało nie lada zadanie, ale po intensywnych naradach, udało się wyłonić zwycięzców. 

    Nagrody, wyróżnienia i dyplomy  zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  • Droga Czytelniczko i Czytelniku Biblioteki SP27!

    REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Przyłapani na czytaniu w domu”

    #zostańwdomu

    1. Z okazji Światowego Dnia Książki, obchodzonego co roku 23 kwietnia w celu promocji czytelnictwa, Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej zaprasza wszystkich uczniów - czytelników kochających czytać - do przesyłania zdjęć promujących tę szczytną  ideę.

    2. Celem konkursu jest:

    - popularyzacja czytelnictwa,

    - propagowanie „mody na czytanie”,

    - zwizualizowanie pasji czytania, miłości do książek,

    - rozwijanie zainteresowań i promowanie fotografii wśród uczniów,

    - prezentacja osiągnięć uczestników konkursu.

    3. Tematyką zdjęć jest czytelniczka lub czytelnik Biblioteki SP27 „przyłapana/y” na czytaniu książki w domu podczas pandemii koronawirusa.

    4. Każdy uczestnik może wysłać jedną fotografię.

    5. Zdjęcie należy przesłać w formie załącznika, wiadomość podpisać: imię i nazwisko, klasa.

    6. Termin przesyłania zdjęć  – 23.04.2020 r.

    7. Najbardziej pomysłowe i ciekawe zdjęcia zamieszczone zostaną na stronie szkoły, a po powrocie do "normalności" zorganizowana zostanie wystawa w holu szkoły.

    8. Jury wyłoni zwycięzców. Ogłoszenie wyników nastąpi 24.04.2020.

    9. Laureaci otrzymają nagrody książkowe (po powrocie do szkoły).

    Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy fajnej zabawy z książką :)

  • #zostańwdomuSP27

    Jak nasi uczniowie spędzają wolny czas?

    Zapraszamy do galerii

    Czekamy na Wasze zdjęcia ;)

     

  • ZDALNE NAUCZANIE W KLASACH 1–3

    WIOSENNE OBSERWACJE, INSPIRACJE,
             TWÓRCZE PRACE PLASTYCZNE I LITERACKIE


                Zdalne nauczanie określane  jako „nauczanie na odległość”  jest nową formą nauki, z której  obecnie korzystają nasi uczniowie klas 1–3.
    Nauka na
     odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.
               Ucząc się w domu pod czujnym okiem rodzica, uczniowie doskonale sobie radzą. Wykazują się pilnością w nauce. Chętnie  uczą się, wykorzystując materiały edukacyjne przesłane przez nauczycieli.  Materiały dla uczniów są
    na bieżąco uaktualniane. Proponowane są uczniom różnorodne techniki  oraz media w celu bogatszego zilustrowania przekazywanej treści.

                Z informacji od rodziców dowiadujemy się, że dzieci są samodzielne, odpowiedzialne za organizację czasu nauki oraz systematyczne w wykonywaniu wielu ćwiczeń, zadań oraz dodatkowych prac. Ukazują mądrość, pomysłowość oraz kreatywność. Wykonują różne doświadczenia, prace plastyczne
    oraz literackie i przesyłają nauczycielom do oceny. Prace uczniów są oryginalne,  ciekawe,  twórcze i nieszablonowe. Uczniowie pokazują w nich swoje wizje świata, marzenia. Śmiało wyrażają swoje myśli w sposób twórczy.

         Dziękujemy  wszystkim rodzicom za ich wkład wniesiony w wychowanie i edukację swoich dzieci,
    za wsparcie  dzieci w zdalnej nauce.

           Poniżej prezentujemy zdjęcia z oryginalnymi pracami uczniów klas 1–3.

  • KONKURS WIELKANOCNY „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”

    Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka. Pisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. Jajo od wieków było uważne za symbol początku i źródła życia, znak Zmartwychwstania, powrotu do życia. Ozdobione, miały w sobie tajemniczą moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości.
    Uczniowie klas 1-3 również włączyli się w kultywowanie tradycji i wykonali swoje pisanki. Dzieci dekorowały swoje jaja za pomocą różnych technik. Każda z nich jest wyjątkowa! Przedstawiamy prace laureatów:

    • Alieksiei Ryzhkov 1a
    • Pola Łaszek 1a
    • Julia Zając 1b
    • Mieszko Gaweł 1b
    • Nikola Pająk 1b
    • Ola Kasperek 1b
    • Franek Mąka 1c
    • Szymon Dybał 1c
    • Weronika Jaśkiewicz 1c
    • Paulina Rygiel 2c
    • Mateusz Duraj 2c
    • Roksana Rząd 2c
    • Łukasz Gruszecki 3a
    • Ksawery Pagacz 3b
    • Patrycja Rosa 3b

    Gratulujemy!!!

  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Zima w piosence i literaturze dziecięcej” dla uczniów klas 1–3

    MAMY LAUREATÓW!

    Miło nam poinformować, że kolejni nasi uczniowie z klas 1–3 są laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Zima w piosence i literaturze dziecięcej” .

          Celem konkursu było między innymi popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzanie zainteresowania twórczością poetów i pisarzy literatury dziecięcej  oraz rozwijanie zdolności plastycznych.

         Uczniowie z klas 1–3 chętnie wzięli udział w konkursie. Wykonali swoje prace ciekawymi i oryginalnymi  technikami plastycznymi.

     Oto wyniki:

    klasy pierwsze:

    II miejsce
    Sławomir Marek        klasa 1a

     

    klasy drugie:

    I miejsce
    Zofia Zacharek         klasa 2a
    II  miejsce
    Wojciech Jafernik     klasa 2b

    klasy trzecie:
    I miejsce

    Daria Blacha            klasa 3a

                      Gratulujemy uczniom wysokich lokat w konkursie!
     

             Zachęcamy dzieci do czytania książek i czasopism dziecięcych  oraz do wykonywania pomysłowych prac plastycznych.


    Galeria prac uczniów klas 1–3.

  • Wiosenna przerwa świąteczna

    Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W tym czasie szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość - informacja MEN.

     

  • Uwaga Rodzice!

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do klas I.

    Zgodnie z harmonogramem trwa etap składania wniosków/zgłoszeń o przyjęcie do szkoły. Dokumenty należy składać w szkole pierwszego wyboru.

    W związku z zagrożeniem epidemicznym w placówkach oświatowych przestrzegane są zaostrzone reguły sanitarne: dezynfekcja rąk,  ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego – 1,5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

    Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić szkołę pierwszego wyboru, najlepiej drogą mailową,  o wysyłce dokumentów.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • SP nr 27
    ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19
  • 33 815 83 52

Galeria zdjęć