Menu

  • Ortografia na sportowo w 3b

    Klasa 3b spróbowała swoich sił w napisaniu dyktanda w niecodzienny sposób. Tym razem uczniowie udali się na salę gimnastyczną, by napisać dyktando w sportowym stylu. Oprócz pamięci wzrokowej, słuchowej i znajomości zasad ortograficznych, trzecioklasiści musieli się także wykazać sprawnością fizyczną. Dzieci pracowały w parach, dlatego ważna była również dobra współpraca – jedna osoba z pary zapisywała tekst na kartce, a druga miała za zadanie zapamiętać zdanie i je podyktować. Po jakimś czasie dzieci w swoich parach zamieniały się rolami. Na koniec każda grupa sprawdzała napisany wspólnie tekst.

    Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki ortografii - usłyszeć można było tylko jedno pytanie: "Kiedy będzie kolejne takie dyktando?" :)

    Biegające dyktando okazało się strzałem w dziesiątkę :)

  • Nasze projekty – język angielski w kl. 3d

    Słuchanie muzyki, czytanie książek, pływanie, czy granie w piłkę nożną – te i inne hobby zaprezentowała klasa 3d podczas zajęć językowo-plastycznych. Uczniowie najpierw uczestniczyli w lekcji języka angielskiego, gdzie mieli okazję zapoznać się ze słownictwem dotyczącym zainteresowań, a następnie za pomocą kredek, flamastrów i kolorowych długopisów na kartce papieru stworzyli własne projekty. W efekcie podjętych działań projekty można  podziwiać w gablotce językowej.

  • Lektury, encyklopedie i słowniki online

    Polecamy zakładkę BIBLIOTEKA :)

  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

       Z okazji zbliżającego się Dnia Postaci z Bajek w klasie 2a odbyły się zajęcia z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej o bohaterach bajek. Dzieci przypomniały sobie ulubione postacie i zanurzyły się w świat magicznych historii, oglądając bajkowy korowód. Rozpoznawały bajkowych bohaterów i tytuły książek. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniały,  jak ważne są bajki  i że warto po nie sięgać. 

  • Obchody Święta Drzewa

    „Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu… a od nas szacunku” (Ł. Borowicz)

    W dniu 12 października społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Święta Drzewa.

    W czasie uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas Wspaniali Goście: Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej – Pan Adam Ruśniok, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – Pan Janusz Kaps, Starszy Specjalista Miejskiego Zarządu Oświaty – Pani Elżbieta Milewska, Prezes Klubu Gaja – Pan Jacek Bożek wraz z zespołem Pracowników Klubu Gaja, a także przedstawiciele partnera akcji – dyskontu Aldi.

    Na początku uroczyście powitano wszystkich gości. W przemówieniach podkreślano wielką wartość przyrody oraz konieczność zaangażowania się w ochronę środowiska naturalnego. Od słów szybko przeszliśmy do czynów. W czasie warsztatów prowadzonych przez zespół Klubu Gaja nasi uczniowie wykonywali budki lęgowe dla wiewiórek, motyli, trzmieli, a nawet nietoperzy. Na końcu zaproszeni Goście wraz z Panią Dyrektor na terenie szkolnych ścieżek przyrodniczych zasadzili drzewa, rośliny miododajne i zwabiające motyle.

    Choć pogoda tego dnia nie była sprzyjająca, dzieci świetnie się bawiły, pracując na rzecz naszej planety. Teraz z dumą spoglądamy na efekty naszej pracy, które można podziwiać w pobliżu wejścia do budynku szkoły na przyrodniczej ścieżce dydaktycznej, a także w galerii pod linkiem.

  • Jesień oczami klas siódmych…

    W ubiegłym tygodniu klasy siódme,  po dokładnej obserwacji przyrody,   wykonały  prace plastyczne portretujące jesień.   Zapraszamy do ich obejrzenia w holu szkoły.

  • Wielka Zbiórka Książek

     11 października klasy 7 i 8 w budynku przy ul. Emilii Plater zakończyły zbiórkę książek, które wyruszyły następnie  do wybranego punktu zbiórki w Bielsku-Białej.

      Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna, prowadzona w całej Polsce. W kraju powstaje kilkaset punktów zbiórki, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki. Egzemplarze, zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek, trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach opiekuńczych.

        Pamiętajmy, że warto pomagać, aby zobaczyć uśmiech na twarzach pacjentów szpitali.

        Wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy!

  • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczniowie klas 2–8 przystąpili  do tego nie najłatwiejszego egzaminu.

    Poznajcie naszych Mistrzów :)
     

  • „Skarbnica zainteresowań, hobby i zawodów”

    Klasa 2b rusza w kolejną innowacyjną przygodę.

    Nasi uczniowie prezentują swoje zainteresowania, pasje i hobby. Dzielą się rożnego rodzaju informacjami ze swoimi kolegami i koleżankami, ćwicząc przy okazji dużo ważnych i przydatnych w życiu umiejętności.

    Celem naszej innowacji jest szeroko pojęty samorozwój i samorealizacja.

    Uczniowie ćwiczą wypowiadanie się przed grupą, przygotowanie własnej prezentacji, korzystanie z różnych pomocy i źródeł w celu realizacji własnego projektu. Prezentacja ma określone warunki, które muszą zostać spełnione,  m.in. samodzielne wypowiadanie się (nie wolno czytać z kartki), przygotowanie pomocy do przedstawienia tematu, znajomość wyrażeń zastosowanych w trakcie prezentacji, zainteresowanie tematem swoich rówieśników, a przy okazji integracja grupy. Forma ta ma pozytywny wpływ na relacje w grupie. Uczniowie w ten sposób poznają wzajemnie swoje pasje i zainteresowania, a być może sami dzięki temu zdobędą nowe.

    Do tej pory zaprezentowane zostały:

    - „Origami” –  Nikola Pająk,

    - „Zasady gry w piłkę nożną” –  Mieszko Gaweł, który jest członkiem dziecięcego klubu piłkarskiego

     - „Bieg na orientację. Bielsko-Biała nocą”, którego uczestnikiem jest nasz uczeń Dominik Kuk.

     

    Każde dziecko przedstawiło temat według własnego pomysłu i każdy pomysł był zupełnie inny. Przy Nikoli nasza klasa wykonała motylka z origami, od Mieszka dowiedzieliśmy się różnych piłkarskich ciekawostek, a Dominik zachęcał nas do wzięcia udziału w nocnym biegu na orientację, który odbywa się już niedługo, bo 22 października.

    Zachęcamy do śledzenia naszych zainteresowań i postępów.  

    Zachęcamy do śledzenia naszych zainteresowań i postępów.  

  • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

    Komu nieba były wrogiem,

    zrobiły go pedagogiem.

    Klątwę ktoś pod nosem mruczy:

    Obyś cudze dzieci uczył!

    Ja się jednak z tym nie zgadzam,

    swoje zdanie wypowiadam:

    Choć robota to niełatwa,

    to nie zawsze wdzięczna dziatwa.

     

    Sił i serca trzeba wiele,

    gdy się jest nauczycielem

    co jest gotów w każdy ranek

    by oświaty nieść kaganek!

    Mimo chorób i zmęczenia,

    nauczyciel wciąż odmienia

    przez przypadki, mnoży, goni,

    Tu dzień dobry, tam good morning.

     

    Guten tag i buenos días,

    wuef, chemia, historyja,

    mapa, szalka i mikroskop,

    zmyj tablicę, otwórz okno!

    Tyle spraw na jednej głowie,

    że zwariować może człowiek!

    Jedno więc powiemy wam:

    Niech żyje nam belferski stan!


    Spełnienia marzeń naszym kochanym Nauczycielkom i Nauczycielom życzy Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 27

  • Lekcje plastyki w klasach szóstych

    Klasy 6. realizowały ostatnio temat Exlibrisu. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować swój własny exlibris; artystyczną pieczątkę charakteryzującą ich samych. Oto jedne z ciekawszych propozycji :)

  • ZBIÓRKA DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH

    Od połowy września  w budynku przy ul. Emilii Plater  trwa bezterminowa zbiórka odzieży, żywności i materiałów higienicznych dla osób potrzebujących.

    Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Osiedla Górne Przedmieście zaprasza do przynoszenia ubrań, butów, kosmetyków, środków opatrunkowych i żywności dla najbardziej potrzebujących.

    Jakie produkty można przynosić:

    - ubrania: bluzy, koszulki, spodnie dresowe, buty sportowe (czyste, niezniszczone),

    - żywność o długim terminie ważności: kasza, ryż, mąka, makaron, cukier, herbata, konserwy,

    - środki czystości: płyn do mycia naczyń, płyn do sanitariatów, proszki do prania,

    - kosmetyki: mydła, szampony, kremy do rąk, kremy nawilżające do ciała,

    - produkty dla dzieci: pieluchy, płyny do kąpieli dla dzieci, szampony dla dzieci, mydła dla dzieci

    - środki opatrunkowe: bandaże, gazy, środki dezynfekujące, środki higieniczne dla dorosłych

    Zbiórka odbywa się z zachowaniem zasad obowiązujących w okresie stanu epidemii. Uczniowie przynoszący potrzebne rzeczy zostawiają je w kartonach przed wejściem do szatni.

  • Złote medalistki w biegach przełajowych!

    5 października odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców. Jako pierwsi na trasę ruszyli chłopcy.  Przez pierwsze 3 zmiany utrzymywali się w okolicach 6 pozycji. W dalszej części biegu drużyna spadła na 9 miejsce i nie zdołała już odrobić strat do zawodników znajdujących się na wyższych pozycjach.

    Po zakończeniu rywalizacji chłopców do udziału zostały zaproszone dziewczęta. Już na pierwszej zmianie Lena Wiśniowska narzuciła bardzo mocne tempo i dzięki temu przybiegła jako pierwsza do strefy zmian, przekazując pałeczkę sztafetową Zuzannie Kluź. Zuza na drugiej zmianie, pomimo stresu związanego z debiutem na zawodach biegowych, wytrzymała presję i przybiegła,  utrzymując przewagę nad najgroźniejszymi rywalkami ze Szkoły Podstawowej nr 1. Na kolejnej zmianie wystartowała druga z debiutantek – Agata Briss. Miała ona bardzo trudne zadanie, walcząc z bardzo silną rywalką. Przybiegła tuż za zawodniczką z SP nr 1. Bardzo dobry bieg Agaty pozwolił wystartować Nadii Tokarskiej z korzystnej pozycji. Nadia zaatakowała i  powróciliśmy na pozycję lidera. Po przejęciu pałeczki sztafetowej, na piątą zmianę ruszyła  Anna Sośniaczyńska, która zwiększyła  jeszcze przewagę nad rywalkami. Na ostatniej zmianie Julia Stusek pobiegła równo i jako pierwsza minęła linię mety, a drużyna mogła cieszyć się ze złotych medali.

    Gratulujemy wszystkim reprezentantom, a  dziewczętom życzymy powodzenia na zawodach rejonowych.

    Reprezentacja dziewcząt:
    Wiśniowska Lena, Stusek Julia z kl. 7D, Pierzak Oliwia z 6A, Tokarska Nadia z kl. 6B, Sośniaczyńska Anna z kl. 6C, Kluź Zuzanna z kl. 6E, Briss Agata z kl 5A.

    Reprezentacja chłopców:
    Dutka Michał z kl. 6A, Bartuś Oliwier, Figura Filip, Górecki Ignacy, Górka Mateusz, Łoziński Aleks, Olma Borys z kl. 6B.

  • JUŻ MIESIĄC NAUKI ZA NAMI…

    klasy pierwsze

    Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Nowy budynek, nowi nauczyciele, nowi koledzy i koleżanki, nowe wymagania i zasady panujące w klasie są wielkim wyzwaniem dla „świeżoupieczonych” pierwszoklasistów.
    Dzieci z klas pierwszych 1 września 2020 roku chętnie podjęły się nowej roli – roli ucznia szkoły podstawowej.
    Od momentu ich wejścia w szkolne progi minął już miesiąc nauki. Są więc pełnoprawnymi uczniami! Śmiało chodzą do szkoły, radośnie uczestniczą w zabawie oraz we wspólnej pracy. Chętnie wykazują się wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi w szkole w pierwszych tygodniach nauki. Czują się bezpiecznie, a szkoła każdego dnia wita ich radośnie.

    Życzymy Wam wspaniałych wyników w nauce i wzorowego zachowania.

  • Europejski Tydzień Kodowania

    W dniach 10 – 25 października uczniowie naszej szkoły wezmą udział w ósmej edycji CodeWeek,  czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

    CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń, związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

    Więcej informacji na stronie: www.codeweek.eu  


    Koordynator projektu:
    Danuta Tatka

  • „W OGRODZIE” - IV SZKOLNY KONKURS ORIGAMI

    Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników składania papieru z klas 1 - 6 do udziału
    w IV Szkolnym Konkursie Origami.

    Origami „W OGRODZIE” dopuszcza tematykę prac dotyczącą kwiatów, drzew, zwierząt. Origami zachęca uczniów do kreatywności, uczy dokładności, cierpliwości, wytrwałości, rozwija zdolności manualne oraz wycisza i relaksuje. Wszystkie elementy pracy należy złożyć techniką orgiami (wielkość dowolna). Dopuszczalne jest użycie kleju, by połączyć poszczególne elementy. W trakcie składania zabronione jest nacięcie kartki. W swojej pracy można wykorzystać elementy florystyczne itp. Każdy uczestnik może złożyć na konkurs tylko 1 pracę. Do pracy należy dołączyć metryczkę (imię, nazwisko, klasa, krótka charakterystyka wykonanej pracy). Prace bez metryczki nie będą oceniane.

    Jury konkursu oceniać będzie:
    - oryginalność pracy,
    - atrakcyjność wizualną,
    - kompozycję i estetykę wykonania pracy - trudność złożeń,
    - dobór koloru i papieru.

    Prace należy dostarczyć do p. I. Magacz, p. A. Strojek lub p. P. Ogazy
    do dnia 30 października 2020 r.

    Origami Garden by Katrin and Yuri Shumakov | Paper. 40x60 cm… | Flickr Wszystkie prace konkursowe zostaną wyeksponowane, każdy uczestnik konkursu, składając pracę, zgadza się na zamieszczenie jej zdjęcia na stronie internetowej organizatora.

  • Wycieczka klas 4c i 6d do Nowego Wiśnicza

    W ciepły i słoneczny piątek, który był drugim dniem października, klasy 4c i 6d pojechały na wycieczkę do Nowego Wiśnicza. Tam na malowniczym małym wzgórzu znajduje  się siedemnastowieczny zamek, który na przestrzeni stuleci był kilkakrotnie przebudowywany. Dzieci zwiedzały komnaty zamku i spacerowały Trasą Nietoperza, która to trasa prowadzi z dziedzińca zamku do jego podziemi. Nazwa wywodzi się od nietoperzy, które sezonowo zamieszkują tę część zamku, a kolonia nietoperzy może liczyć nawet 300 osobników. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją przez dzieci był Basion VR. Tam, dzięki najnowszym osiągnięciom technologii XXI wieku, lecąc na grzbiecie nietoperza, dzieci zwiedzały zamek za czasów jego świetności. 

  • „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020”

    18 września nasza szkoła brała udział w 27 edycji ogólnopolskiej akcji  „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020”.

    Hasło akcji brzmiało: PLASTIK? REZYGNUJĘ.REDUKUJĘ.SEGREGUJĘ.

    W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej.

     

     

    Zastanówmy się!!! 
    Czy nie moglibyśmy ograniczyć zużycie plastiku w naszych domach? Zrezygnujmy z niektórych plastikowych przedmiotów, a nasz e otoczenie zmieni się nie do poznania…

  • Dzień Kropki – niecodzienne lekcje matematyki w klasach szóstych

    Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli „Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka dzięki swojej nauczycielce uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania tego wyjątkowego dnia.

    Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Oszczędna w słowach, ale bogata w ilustracje, pozwala nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać, polubić dziewczynkę - główną bohaterkę.

    Uczniowie klas szóstych, rozpoczynając od kropki, samodzielnie wypełniali wnętrze koła, a następnie ze zdziwieniem i wielkim zaciekawieniem obserwowali, jak ich prace zmieniają się w latające kule 3D. Oj działo się, działo. Koniec. I kropka! :)

  • Bezpieczny powrót do szkoły

    WSKAZÓWKI DLA RODZICA

    10 ZASAD DLA UCZNIA

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • SP nr 27
    ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19
  • 33 815 83 52

Galeria zdjęć