Menu

  • W świątecznym klimacie...

    Świąteczny klimat towarzyszył uczniom klasy 2a i 3b podczas grudniowych zajęć zdalnych. Powstało wiele ciekawych prac plastycznych, które prezentujemy w krótkim filmiku. Zapraszamy do obejrzenia :)

  • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA prace plastyczne uczniów klas pierwszych, nauczanie zdalne

    Co roku z utęsknieniem czekamy na odwiedziny św. Mikołaja i prezenty, które ze sobą niesie. Mikołaj przez cały rok zbiera listy od dzieci i spełnia ich życzenia–ale tylko tych najgrzeczniejszych. Przy pakowaniu prezentów towarzyszą mu elfy.
    Święty Mikołaj - w swoim czerwonym stroju z workiem pełnym prezentów-  nie zawiódł także w tym roku. Zaczął rozdawać podarki. Dzieci odnajdują je w przygotowanych skarpetach, butach, pod poduszką lub pod świąteczną choinką. Już niejedno dziecko otrzymało swój wymarzony prezent.


    W czasie nauki zdalnej uczniowie klasy 1a i 1c wykonali prace plastyczne związane z Mikołajem.Tematy tych prac uwzględniają, oprócz samej postaci, również przedmioty,  które się z nim kojarzą. Wszystkie prace są bardzo efektowne, kolorowe i kreatywne. Uczniowie zaprezentowali w nich ciekawe pomysły, czym udowodnili, że mają bogatą wyobraźnię. Łączyli różne techniki plastyczne, co podniosło wartość i efekt wizualny każdej pracy.

     

          Święty Mikołaj to postać uwielbiana przez dzieci. Bardzo chętnie tworzą jego wizerunek i wszystko, co jest z nim związane. Poniżej prezentujemy niektóre z prac.

  • Nie taki słownik straszny, jak go malują. Lekcja w klasie 2a

    Zapraszamy do obejrzenia  krótkiego  filmiku, przedstawiającego  zajęcia ze słownikiem w klasie 2a. Dzieci pracowały wytrwale i, co najważniejsze,  doskonale współpracowały. Z wielką przyjemnością powracamy do tych wspomnień wspólnych lekcji w szkole. Nie możemy się doczekać powrotu do niej i mamy nadzieję, że niebawem się spotkamy.

  • SINGALONG 2020 „HappilyEverAfter” – rozstrzygnięcie konkursu piosenki

    Za nami kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej SINGALONG. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „HappilyEverAfter”. Zadaniem uczestników konkursu było zaśpiewanie utworu pochodzącego z repertuaru angielskojęzycznej muzyki o tematyce dotyczącej szczęścia, radości, przyjaźni, miłości lub zabawy. Szczególnie ważnym elementem był sam charakter utworu, który powinien być rytmiczny, energiczny i optymistyczny.

    Ze względu na panującą pandemię, SINGALONG odbył się w formie zdalnej. Ponieważ nie zaleca się obecnie spotkań poza gronem domowników, wyjątkowo wykluczona została kategoria „zespół”, a organizatorzy konkursu otrzymali pliki wideo z wyłącznie z nagranymi występami dziesięciu solistów.

    3 grudnia Jury w składzie: Marta Adamczyk, Mirosław Adamek, Izabela Laskowska i Magdalena Mrzygłód spotkało się na zdalnych obradach na platformie Google Meet w celu wyłonienia laureatów konkursu. Po obejrzeniu nagrań występów i naradzie, Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

    I miejsce – Julia Paszko z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej „PrimarySteps” (utwór „I justcan’twait to be king” piosenkarza Denny’egoLerouxa)

    II miejsce – Aleksandra Podkańska ze Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej(utwór „Something’sgot a hold on me” piosenkarki Etty James)

    III miejsce – Julia Rączka ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Kornela Makuszyńskiego w Bielsku-Białej (utwór „Thankyou for the music” zespołu ABBA)

    Utwory w wykonaniu laureatek konkursu SINGALONG możecie obejrzeć klikając w poniższe linki:

    Julia Paszko

    https://drive.google.com/file/d/1u8F-uHWDlPi3f0jrE6vwVBhsvuNgqiJy/view?usp=sharing

    Aleksandra Podkańska

    https://drive.google.com/file/d/1HhEMQuUT8XaKFx2_mUot-mbDmuTM7MwI/view?usp=sharing

    Julia Rączka

    https://drive.google.com/file/d/1AZIDY2SOfrwwISHOivPsuNW93EuaCHqc/view?usp=sharing

     

    Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za udział, a zwyciężczyniom gratulujemy sukcesu!

    Do zobaczenia za rok – tym razem (mamy nadzieję) w realu :)

  • Lekcje plastyki w klasach siódmych

    Podczas zajęć plastycznych online  uczniowie klas 7b,7d i 7e mieli za zadanie - w oparciu o świat fauny i flory - stworzyć postaci fantastyczne.  W ten sposób powstały niezwykłe prace,  których inspiracją były gry, książki oraz filmy popularne wśród młodzieży. Trzeba  przyznać, że wyobraźnia naszych uczniów jest nieprzeciętna :)

  • Nasze zwierzaki

    Grudzień w klasie 3b rozpoczął się bardzo lubianym przez uczniów tematem zajęć  – nasze zwierzęta domowe. Dzieci opowiadały o hodowanych przez siebie zwierzątkach. Opisywały,  w jaki sposób się nimi zajmują oraz jakie obowiązki spoczywają na właścicielu psa lub innego zwierzaka. Można było także usłyszeć ciekawe i zabawne historie ze zwierzętami w rolach głównych. Najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym momentem było pokazanie swojego pupila podczas lekcji. Trzecioklasiści dumnie prezentowali przed kamerami swoje pieski, kotki, papugi, rybki, chomiki i świnki morskie.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia – konkursy rozstrzygnięte

    W tym roku obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia uczciliśmy, wykonując ciekawe fotografie naszym pluszowym przyjaciołom. W konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski wzięło udział prawie dwustu uczniów! Konkurs prowadzony był dwutorowo: klasy rywalizowały o tytuł „Przyjaciół pluszowego misia”, a uczniowie indywidualnie starali się dowieść swoich zdolności artystycznych oraz pomysłowości. 

    Oto rozstrzygnięcia:
    - wśród klas młodszych I miejsce zdobyła klasa 3c, II miejsce przypadło klasie 2a;
    - wśród klas starszych I miejsce zajęła klasa 6a

    Oddziały te po powrocie do nauczania stacjonarnego nagrodzone zostaną dyplomami oraz drobnymi upominkami. Gratulujemy!

    W konkursie indywidualnym zdjęcia oceniane były przez dyrekcję, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, sekretarza szkoły, pedagogów oraz przedstawiciela dzieci.

    Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, iż:
    - wśród klas młodszych I miejsce zajęła Julia z klasy Ic, II miejsca zdobyli Antek z klasy 1b oraz Szymon z klasy 3c, III miejsca przypadły Malwinie z klasy 2a oraz Maćkowi z klasy 3c.
    Wyróżnienie dla Nikoli z klasy 2b;

    - w klasach starszych I miejsce zdobyła Natalia R. z klasy 6f, II miejsce dla Franka z kl. 6a, a trzecie miejsca zajęły Natalia M. z klasy 6f oraz Asia z klasy 6b.

    Nagrody przekażemy po powrocie do stacjonarnego nauczania. Gratulacje!

    Zachęcamy do oglądania efektów pracy naszych uczniów – w galerii znalazło się 25 zdjęć, które zakwalifikowano do finałowej części konkursu. Dziękujemy za wspólną zabawę.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia w kl. 3b i 2a

    Wszystkie misie małe i duże, bure i kolorowe obchodzą swoje święto 25 listopada. Z tej okazji klasa 3b zaprosiła na lekcje online swoich pluszowych przyjaciół.Aby jeszcze lepiej  świętować ten szczególny dzień, dzieci z klasy 3b oraz 2a wzięły udział w zabawie „Wyturlaj misia”. Zadaniem uczniów było rysowanie misia według instrukcji  – po rzuceniu kostką rysowali go zgodnie z kodem. Wylosowana liczba oczek oznaczała wygląd konkretnej części ciała misia (np. kształt  głowy). Tak powstały wyjątkowe i unikatowe niedźwiadki :)

  • WORLD HELLO DAY

    Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony każdego roku 21 listopada. To świeckie święto zostało ustanowione przez Brian’aMacCormac’a i Michael’aMacCormac’a w 1973r. w odpowiedzi na wojnę Egiptu i Syrii przeciwko Izraelowi. Pomysłodawcy tego święta chcieli zwrócić uwagę przywódców krajów na to, jak ważna jest komunikacja międzyludzka i pokojowe rozwiązywanie konfliktów. Ludzie na całym świecie mogą włączyć się w obchody tego święta poprzez przesłanie pozdrowień do dziesięciu osób.

    W dniach 16–20 listopada br. uczniowie klas 4–8 naszej szkoły wzięli udział w innowacji pedagogicznej „World Hello Day” , która miała na celu min.:

    - przeciwdziałanie hate’owi środowisku szkolnym, pozaszkolnym i wirtualnym;

    - rozwijanie umiejętności językowych;

    - propagowanie pozytywnych postaw wśród uczniów (tolerancji, uprzejmości, grzeczności);

    - rozwijanie zdolności plastycznych;

    - propagowanie etykiety językowej;

    - wspieranie rozwoju kreatywności wśród uczniów.


    Nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili lekcję tematyczną o Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci zostały zachęcone do wykonania plakatu-projektu dot. tego święta.

    Poniżej prezentujemy najciekawsze prace.

  • Nauka zdalna w klasie 2b

    Podczas nauki online na platformie internetowej dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o świecie. Ostatnim tematem naszych zajęć był las jesienią i informacje związane właśnie z tym niezwykłym miejscem. Zdobyliśmy wiadomości o tym, co to jest pomnik przyrody, jak powstaje las, ale także z jakich warstw się składa. 

    Piętra lasu były  tematem  naszej pracy plastycznej. Każdy  bardzo się postarał i przedstawił je najlepiej, jak potrafił.

  • WYNIKI IV SZKOLNEGO KONKURSU ORIGAMI „W OGRODZIE”

    I MIEJSCE Dominik Karwik 5A
    II MIEJSCE Roksana Rząd 3C
    II MIEJSCE Nikola Pająk 2B
    III MIEJSCE Paulina Rygiel 3C

    WYRÓŻNIENIA:

    Patrycja Toczek 3D
    Aleksandra Toczek 6C
    Amelia Nowak 2C
    Zofia Kamińska 2C
    Natalia Kacprzycka 3B
    Nadia Łozińska 3B
    Emilia Porczek 3B
    Wiktoria Walczak 3C
    Oliwia Tokarska 3B
    Maria Pawlus 3B
    Liliane Grzywna 3B

  • Imiona polskie i hiszpańskie

    ¡Hola! Estos son nuestros proyectos sobre los nombres polacos y españoles. Esperamos que os gusten :) Clases 7a, 7b, 7c, 7d y 7e.

     

    Cześć! To są nasze projekty o imionach polskich i hiszpańskich. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają :)
    Klasy 7a, 7b, 7c, 7d i 7e.

  • JESIEŃ WOKÓŁ NAS

    Działalność artystyczna klas 1–3

    Jesień swym urokiem i czarem zachęciła uczniów klas 1–3 do aktywności artystycznej.

    Ta pora roku, obfitująca w bogactwo natury, sprzyjała wielu spacerom po najbliższej okolicy szkoły, w których uczestniczyli uczniowie klas 1–3.  Podczas spacerów oraz zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu dostrzegli piękno kolorowych liści, mieniących się w blasku promieni, przysłuchiwali się dźwiękom oraz obserwowali złociste trawy i jesienne kwiaty, kołyszące się na wietrze – upiększające ścieżki edukacyjne naszej szkoły.

    Jesień zainspirowała uczniów do twórczych działań. Wykonali wiele wspaniałych, oryginalnych i pracochłonnych prac plastyczno-technicznych.
    Uświetnili także swym śpiewem niejedne zajęcia edukacyjne w szkole.

    Działania artystyczne zapewniły uczniom niezapomniane przeżycia i relaks. Wzbogaciły o sporą dawkę wiedzy z zakresu przyrody.

    Działania artystyczne uczniów klas 1–3, zainspirowane urokiem jesieni, zostały ukazane w filmiku „Jesień wokół nas”.

    Zapraszamy do jego obejrzenia.

  • Lekcja plastyki w klasach szóstych

    Klasy szóste pracowały ostatnio na jesiennymi plakatami. Zadanie polegało na wymyśleniu hasła oraz dodaniu do niego jesiennej szaty graficznej. Tematyka najwyraźniej przypadła uczniom do gustu, bo powstałe prace zachwycają nie tylko pomysłowością, ale i talentem autorów :)

  • „Polska – moja Ojczyzna”

    Maria Konopnicka

    A jak ciebie kto zapyta:
    Kto ty taki, skąd ty rodem?
    Mów, żeś z tego łanu żyta,
    Żeś z tych łąk, co pachną miodem.

    Mów, że jesteś z takiej chaty,
    Co Piastowską chatą była,
    Żeś z tej ziemi, której kwiaty
    Gorzka rosa wykarmiła.

  • Konkurs geograficzny geoplaneta

    Dnia 09 września odbył się  konkurs z geografii "Geoplaneta plus".

    Znamy wyniki!

    Nasi szkolni zwycięzcy w kategorii "Młodzik" (klasy V-VI) to:

    I miejsce - Mateusz Kohut 6E 

    II miejsce Mateusz Górka  6B

    III miejsce Ania Ciesielczyk 6B

    W Kategorii "Adept" (klasy VII-VIII)

    Kacper Przybyła

     

  • Czy coś w trawie jeszcze piszczy?

    Ostatni piątek października klasa 3b spędziła na obserwacji przyrody wokół szkoły. W trakcie zajęć na świeżym powietrzu, uczniowie z  pomocą lupy dokonywali ciekawych obserwacji. Udało się zauważyć kilka ślimaków, pająków i innych małych mieszkańców szkolnych trawników, mchów, krzewów i drzew. Niektóre owady świetnie się kamuflowały, ale nie udało się im ukryć przed sokolim wzrokiem trzecioklasistów :)

  • „Kodowanie na dywanie”

    Z nauką programowania zetknęliśmy się już w zeszłym roku. Niestety, nie udało nam się zrealizować wszystkich założeń. Jednak w klasie drugiej nadal kontynuujemy swoje zmagania z kodowaniem. Programujemy trasy dla naszego ozobota, gramy w gry strategiczne na macie edukacyjnej i odczytujemy podane układy współrzędnych. Zachęcamy do śledzenia naszych postępów.

  • Mali naukowcy z 3b

    Uczniowie z klasy 3b lubią odkrywać tajemnice otaczającego ich świata -  eksperymentować, badać, a przy tym rozwijać swoją ciekawość. Na zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczej trzecioklasiści stawiali rozmaite pytania, przewidywali wyniki przeprowadzonych doświadczeń, aktywnie uczestniczyli w eksperymentach, by na końcu zobaczyć ich efekty i wysunąć z nich wnioski. Dzieci chętnie wcieliły się w rolę małych naukowców i z zainteresowaniem brały udział w przeprowadzaniu różnych doświadczeń. Dzięki  kilku eksperymentom, uczniowie mogli się przekonać, że tęcza może pojawić się nie tylko na niebie, ale i w sali. Dowiedzieli się również, że wynik doświadczenia okazuje się często bardzo zaskakujący i nie zawsze taki, jak zakładali na początku.

    Kto wie - może wśród uczniów klasy 3b kryje się przyszły naukowiec, a nawet laureat Nagrody Nobla? :)

  • Zabawa z portretem – klasy 7.

    Klasy siódme miały za zadanie dorysować do portretu drugą połowę twarzy w odcieniach szarości.
    A oto efekt
    :)

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • SP nr 27
    ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19
  • 33 815 83 52

Galeria zdjęć