Ruszyły bezpłatne zajęcia dodatkowe - kodowanie z elementami programowania w klasach 1 i 2.
Dzieci poznały ozobota i z pomocą puzzli kodowały jego drogę. Już niedługo dalsze rezultaty naszej pracy. Zachęcamy do śledzenia efektów.
Klasy szóste projektowały na lekcji plastyki fasady gotyckich katedr, zachowując przy tym charakterystyczne cechy stylu. Dominującą jest wspaniała rozeta, którą uczniowie wykonali techniką wydrapywanki na płycie CD.
Ruch i nauka to najlepsze połączenie. Nasi uczniowie w ramach lekcji wf-u mieli okazje je wypróbować. Ich zadaniem było przebiegnięcie z punktu startu do mety, na której znajdowała się kartka z wyrazami z trudnością ortograficzną. Każdy w grupie miał zapamiętać jeden wyraz i jego pisownię, wrócić biegiem do swojej grupy i podyktować wyraz. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, a przy okazji świetnie się bawiły.
KONKURS PRZEZNACZONY DLA KLAS SIÓDMYCH I ÓSMYCH
Tym erudytom, którzy jeszcze nie wiedzą, kim jest erudyta, spieszymy z wyjaśnieniem:) Ażeby to uczynić, musimy wykazać się erudycją, czyli sięgnąć do właściwego słownika. Którego? Słownika wyrazów obcych! W tymże możemy przeczytać, iż erudycja to rozległa wiedza w jakiejś dziedzinie nauki, wszechstronna znajomość jakiegoś przedmiotu, wiedza książkowa. A zatem już wiesz, że jesteś erudytą! Z tego powodu w swoim kalendarzu zapisz, że 24 lutego o godzinie 15:00 odbędzie się konkurs, w którym sprawdzisz swoją..., cóż innego aniżeli erudycję:) Ponieważ jesteś, co już ustaliliśmy, erudytą, zapewne bez trudu zapamiętasz jeszcze kilka informacji. Do 23 lutego przyjmij zaproszenie (oczywiście w Classromie) do grupy o roboczej nazwie I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ERUDYTĄ, a następnie we wskazanym terminie zasiądź przed komputerem, uruchom kamerę i rozwiąż test.
To właściwie wszystko, no może poza tym, co zapewne antycypujesz (konkurs dla erudytów, można używać trudnych słów:) - TAK, będą nagrody. I to jakie!
PS Nagromadzenie słów erudyta, erudycja w powyższym tekście było celowe:)
Uczniowie klasy kl. III b są miłośnikami kotów, dlatego z okazji Światowego Dnia Kota dzieci postanowiły wykonać papierowe kotki - powstały piękne prace techniką origami. Była to również świetna okazja do podzielenia się historiami o swoich pupilach.
W dniach 9, 10 i 11 lutego 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.
Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie zostali zaznajomieni z zasadami korzystania z biblioteki, poznali regulamin i księgozbiór oraz złożyli uroczystą przysięgę dotyczącą poszanowania książek.
Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowy czytelnik wypożyczył pierwszą książkę oraz otrzymał zakładkę.
KONKURS LITERACKO-FOTOGRAFICZNY DLA KLAS 4–8
Drodzy Uczniowie!
Jeżeli w ostatnim czasie usłyszeliście być może krytyczną uwagę, na przykład ze strony mamy, że książki na półce pokrył kurz i trzeba coś z tym zrobić, koniecznie weźcie udział w konkursie i wykorzystajcie porządki do stworzenia czegoś wyjątkowego.
Zapewne wielu z Was na tym etapie czytania niniejszej wiadomości zastanawia się, jaki związek występuje pomiędzy porządkami i wspomnianym konkursem. Uwierzcie, jest takowy:)
Po zdjęciu książek z półki zwróćcie uwagę na ich tytuły. Następnie zastanówcie się, w jaki sposób możecie owe tytuły ze sobą połączyć, by powstała... No właśnie co? Krótka i ewentualnie zabawna historyjka? Zdecydowanie tak! Złota myśl, sentencja? Chętnie przeczytamy! Wiersz? Lubimy oryginalność! Oczywiście to tylko propozycje, możecie zaproponować coś innego.
Później połóżcie książki jedna na drugiej, rzecz jasna odkurzone:), w odpowiednim porządku, zadbajcie o właściwe tło i zróbcie zdjęcie, które do 26 lutego prześlecie za pośrednictwem mobiDziennika do p. Joanny Gąsiorek. Poniżej znajdziecie nasze propozycje, które być może będą inspiracją do stworzenia własnych projektów.
Zdjęcia będą oceniane w dwóch grupach wiekowych:
- grupa młodsza – klasy 4–6
- grupa starsza – klasy 7-8
Autorów trzech najciekawszych prac z każdej grupy nagrodzimy:) Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia!
Niestety, w tym roku nie mieliśmy możliwości zorganizowania hucznej zabawy karnawałowej. Chcieliśmy jednak, żeby nasi uczniowie poczuli chociaż jej namiastkę. W niektórych klasach zostały z tej okazji zorganizowane zabawy muzyczno-ruchowe z elementami strojów karnawałowych. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Święto to, ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Przesłanie dla nas jest jedno: dbajmy o nasz najpiękniejszy na świecie język ojczysty. Według UNESCO prawie połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat prezentujący niezwykłość naszego języka. Zdjęcia plakatów należy przesyłać na adres: m.idzik@sp27bielsko.pl
Termin przesyłania prac – 19 lutego.
Z okazji walentynek życzymy Wam mnóstwa miłości! Pamiętajcie, że najlepsi przyjaciele są jak gwiazdy. Nie zawsze ich widzisz, ale zawsze są przy Tobie.
Obecnie wielu z nas czuje, że trzeba być nadzwyczajnym, aby coś znaczyć dla kogoś. Chcę Was zapewnić, że tak nie jest! Wystarczy być sobą i podążać w kierunku najlepszej wersji siebie.
Jeżeli macie wątpliwości, to posłuchajcie 1000 innych osób z całego świata Link: KLIKNIJ TUTAJ
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Karolina Bochen
W klasie 2a i 2c odbyły się lekcje o Azji. Dzieci były bardzo zaciekawione tematem, wymieniały się wiadomościami, zadawały dużo pytań. Zwieńczeniem zajęć było zaprezentowanie przygotowanych przez dzieci plakatów. Okazało się się, że nasi uczniowie nie tylko wykonali wspaniałe prace, ale potrafili interesująco przedstawić wybrane zagadnienie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z zajęć o Azji.
(https://www.saferinternet.pl/pics/84-o.jpg)
W ramach akcji dołączyliśmy do programu IMPACT - Interdyscyplinarny Model Przeciwdziałania Agresji i Cyberprzemocy Technologicznej.
Udział w DBI rozpoczęliśmy na wesoło😊
Obejrzeliśmy filmik/kreskówkę „Uważaj! Internet nie zapomina”, który w przyjazny sposób pokazuje, dlaczego warto dbać o swój wizerunek online i jakie mogą być konsekwencje nierozważnego publikowania swoich zdjęć w sieci.Jeśli chcesz się dowiedzieć – zobacz filmik:https://www.youtube.com/watch?v=yrAUoIHlErw&feature=youtu.be
Następnie sprawdziliśmy swoją znajomość zasad bezpiecznego i pozytywnego korzystania z Internetu. Na każde pytanie jest tylko jedna dobraodpowiedź. Sprawdź: https://forms.gle/bLwRfBdFStmrTpRM8
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 oficjalnie obchodzić będziemy 9 lutego.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego, ogłaszamy konkurs fotograficzny pt. „WSZYSCY MAMY KOTA!!!”.
Ten dzień ma za zadanie podkreślić znaczenie tych niezwykłych zwierzaków w życiu człowieka, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los i niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły.
Zrób zdjęcie z książką, której bohaterem jest kot.
Jeżeli jesteś szczęśliwym właścicielem kota (nawet pluszowego), mile widziana jest jego obecność na zdjęciu.
Książki o kocich bohaterach można znaleźć w naszej bibliotece.
Fotkę prześlij w formacie JPG na adres mailowy: beata.gu@gmail.com w terminie do 15 lutego 2021 r., w tytule wiadomości napisz swoje imię i nazwisko oraz klasę.
Zapraszamy do udziału w konkursie!!!
Niedawno dziadkowe i babcie obchodzili swoje święto: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są serdeczni, uśmiechnięci i kochający swoje wnuki. Poświęcają im każdą wolną chwilę. Dzielą się z nimi swoim doświadczeniem oraz wiedzą. Nie szczędzą im cierpliwości oraz cennych rad. Dziadkowie i babcie są prawdziwą skarbnicą wspomnień rodzinnych. Sprawiają, że świat jest przyjazny i ciekawy.
Z tej okazji uczniowie klas 1–3 dla swoich babć i dziadków własnoręcznie wykonali prezenty.
Dziękujemy im za miłość, ciepło i wyrozumiałość.
Urząd Miasta Bielsko – Biała ogłasza konkurs ekologiczny pt. „Robot EKUŚ”.
Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz promocja idei segregacji odpadów. Uczestnicy konkursu utrwalą sobie wiedzę na temat właściwej segregacji odpadów oraz rozwiną umiejętności artystyczne.
Zadaniem uczestników jest przygotowanie robota z odpadów (opakowania po jogurtach, butelka po mleku itd.) wraz z opisem na jakiej planecie robot może zamieszkać, w zależności od tego, z czego jest zbudowany (Planeta Szkło, Planeta Plastik, Planeta Papier, Planeta Metal, Planeta Mieszana). Opis powinien zawierać elementy z jakich robot jest zbudowany i wskazanie jak te odpady powinny być segregowane.
Zapraszamy uczniów klas 1- 3 do wzięcia udziału w konkursie.
W drugiej połowie grudnia 2020 Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził zbiórkę koców i karmy dla podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Czworonogom na pewno będzie cieplej w przytulnych kocykach. Wszystkim osobom, które przyłączyły się do tej akcji serdecznie dziękujemy. Warto pomagać!
Zdradzimy Wam też mały sekret: tuż przed świętami, jeden z piesków znajdujących się w schronisku znalazł nowy dom u jednej z naszych nauczycielek. I jak tu nie wierzyć w happy endy :)
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do obejrzenia niezwykłych jasełek. Powstały dzięki współpracy księży katechetów z parafii NMP Królowej Polski, nauczycieli i uczniów z trzech bielskich szkół:
Niech umilą Wam ten przedświąteczny czas :)
Grudzień to czas, kiedy uczniowie ze swoimi wychowawcami ubierają klasowe choinki. To już taka tradycja w naszej szkole... W tym roku jest to niemożliwe do wykonania. Ale skoro coś jest tradycją, to należy to podtrzymywać :) Ubierzmy choinkę i w tym roku!
Kliknij TUTAJ, aby ubrać swojego świerka
Zapraszamy do obejrzenia choinek przystrojonych przez uczniów kl. 6a, 6b, 6c i 6f podczas lekcji matematyki: Matematyczne gwiazdki.
Pandemia, która dotarła do nas w marcu, wymusiła na naszym społeczeństwie m.in. izolację i dystans społeczny. Wielu z nas nie brakuje okazji do obcowania z innymi ludźmi, np. w pracy, na zakupach, na spacerach. Wielu z nas korzysta z narzędzi i technologii IT, dzięki którym wirtualnie można spotkać się we własnych domach przy filiżance gorącej i aromatycznej kawy np. z przyjaciółką mieszkającą setki kilometrów od nas. Jednak są ludzie, którzy nie potrafią posługiwać się nowinkami technologicznymi, boją się wyjść w miejsca publiczne, boją lub nie mogą widywać się z rodziną i nie pracują – to seniorzy. To ludzie, których pandemia zamyka we własnych domach lub domach pomocy społecznej. Pamiętajmy o nich nie tylko w święta, ale każdego dnia.
Uczniowie naszej szkoły napisali piękne życzenia świąteczne pełne nadziei na lepsze jutro dla seniorów Domu Nauczyciela. Niektóre dzieci przygotowały kartki własnoręcznie. Przekazując kartki seniorom, pragniemy ich zapewnić, że, mimo pandemii, codziennego zabiegania i gorączki przygotowań świątecznych pamiętamy o nich i że są oni dla nas ważni.