W projekcie biorą udział szkoły z całej Polski, dołączyła również szkoła z Gruzji. Uczestnicy projektu wspólnie poznają tradycje wielkanocne w wybranych krajach europejskich. W trakcie naszej pracy zapoznają się z mapą Europy oraz wypracowują materiały do lekcji kulturowych w języku angielskim. Wspólnie opracowujemy ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo, tradycje i kraje Europy. Pracując w grupach, uczniowie poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich, korzystając z bezpiecznych narzędzi TIK.
Od 25 marca rozpoczęliśmy cykl videospotkań, w trakcie których uczniowie prezentują wykonane przez siebie prace, prezentacje i quizy. Na razie spotkaliśmy się ze szkołą w Dzierżoniowie z okolic Wrocławia. My opowiadaliśmy o Islandii a SP9 Dzierżoniów - o Estonii. Przed nami jeszcze – mamy nadzieję – równie fantastyczne spotkania z kolejnymi szkołami.
Klasy 6 poznawały na lekcjach plastyki tajniki sztuki ludowej. Sztuka łowickich wycinanek stała się inspiracją do stworzenia własnych symetrycznych kompozycji. Nieźle wyszło, prawda?
W marcu uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach z edukacji plastycznej w formie warsztatów z malarstwa „Przygoda ze sztuką”. Podczas tych warsztatów uczniowie rozwijali swoje zdolności plastyczne. Uczyli się posługiwania technikami malarskimi. Dowiedzieli się, czym jest kompozycja oraz jakie jest jej znaczenie dla obrazu. Uczyli się, jak stosować odpowiednie proporcje oraz dobierać kolor do tematyki i nastroju dzieła.Samodzielnie namalowali pejzaż ukazujący uroki zimy. Stworzenie obrazu „Zimowy pejzaż” był dla każdego ucznia świetnym polem do eksperymentów i poszukiwań,między innymi w zakresie koloru – ukazania zachodzącego słońca, śniegu. Warsztaty z malarstwa przyniosły dzieciom wiele niesamowitych wrażeń, radości oraz frajdy.
Uczniowie klasy 2c uwielbiają odkrywać tajemnice przyrody eksperymentując. Dzięki temu mogą sami się przekonać, ileż to sekretów ma przed nami nasz wspaniały świat.
Na ostatnich zajęciach nasi uczniowie wcielili się w rolę małych naukowców. Dzieci pod opieką wychowawcy wykonały doświadczenia, m.in. kolorowy deszcz, lampa lawa, chemiczne jajko i oczywiście wulkan.
Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zjawiskami i procesami zachodzącymi w przyrodzie.
Zabawy było co niemiara, a przeprowadzone eksperymenty na długo zostaną w naszej pamięci.
Na ostatniej lekcji plastyki uczniowie klas: 7b, 7d i 7e mieli zaprojektować plakat do swojej ulubionej produkcji filmowej. Prace okazały się niezwykle interesujące i naprawdę zachwyciły nas swoją różnorodnością.
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie ekologicznym „Robot Ekuś”, którego organizatorem był Urząd Miasta w Bielsku- Białej. Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych dzieci oraz promocję idei segregacji odpadów.
Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie robota z odpadów, a także przygotowanie opisu swojego dzieła. Każdy z uczestników musiał wykazać się niezwykłą kreatywnością i stworzyć ciekawe prace za pomocą kartonów, butelek plastykowych czy opakowań po jogurtach. Tak naprawdę wszystko mogło być niezbędne w procesie tworzenia. Dodatkowo należało napisać, na jakiej planecie nasz ekologiczny przyjaciel może zamieszkać. Do wyboru były niespotykane dotąd planety: Planeta Szkło, Planeta Plastik, Planeta Papier, Planeta Metal, Planeta Mieszana.
Dzieci, tworząc swoje prace konkursowe, wykazały się dużą kreatywnością, a także zdolnościami artystycznymi. Dziękujemy wszystkim uczniom, a także rodzicom za zaangażowanie. Prace dzieci okazały się wyjątkowe i bardzo pomysłowe, efekty oceńcie sami.
Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego Between the Lines w wersji online. Uczestnicy udowodnili, że mają się z poezją za pan brat, a język angielski wcale nie musi być taki trudny. Nasi uczestnicy zadbali o prawidłową dykcję, pamięciowe opanowanie utworów, a także o ich interpretacje. Nie zabrakło też pomysłowych rekwizytów, pięknych strojów i nastrojowej muzyki. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 1-3 oraz 4-6. Wyniki przedstawiają się następująco:
w klasach 1-3:
1. Szymon Glet, 3c
2. Marika Bucka, 1c
3. Maksymilian Pawiński, 1a
w klasach 4-6:
1.Roksana Śliwa, 6e
2. Franciszek Wieczorkiewicz,6a
3.ex aequo Milena Wańczyk, 5a oraz Oliwia Janowska, 4a
Osoby, które zdobyły miejsca 1-3, otrzymają nagrody niespodzianki. Oprócz tego każdy uczestnik konkursu otrzyma uwagę pozytywną, dodatkową ocenę z języka angielskiego oraz dyplom.
Gratulujemy serdecznie Wszystkim Uczestnikom konkursu i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.
Miło nam poinformować, że zakończyliśmy przegląd wszystkich nadesłanych prac konkursowych. Było tego naprawdę wiele, za co dziękujemy. Cieszymy się, że nasz język ojczysty jest dla Was ważny, że zwracacie uwagę na to, jak mówić i w niezwykły sposób potraficie wykorzystywać językowe zasoby. Macie po prostu tęgie głowy!
Oto wyniki poszczególnych konkursów:
Konkurs wiedzy I TY MOŻESZ ZOSTRAĆ ERUDYTĄ
I Dawid Domagalski 7c
II Maja Smajek 8a
III Amelia Stec 7c, Patrycja Karkut 8b
Konkurs fotograficzno-literacki
grupa młodsza
I Jonatan Kubica 5a
II Jakub Mania 6c
III Maciej Lindert 6d
wyróżnienie Oliwier Bartuś 6b
grupa starsza
I Julia Jendrecka 8a
II Stusek Julia 7d
III Franciszek Cader 7d
Konkurs na plakat
Oliwier Bartuś 6b
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia za rok!
Uczniowie klasy 3b nie mogą się doczekać nadejścia upragnionej wiosny. Przy okazji omawiania lektury „Kajtkowe przygody”, trzecioklasiści wykonali bociany siedzące w gniazdach. Dzieci mają już swoje piękne ptaki i wyczekują razem z nimi powrotu z ciepłych krajów tych prawdziwych boćków. Miejmy nadzieję, że już niedługo się pojawią, a razem z nimi zawita wiosna!
W każdej z klas wyłoniliśmy mistrzów klasowej kaligrafii. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobny upominek.
Oto lista zwycięzców z każdej z klas:
1a: Klementyna Dudziak, Julia Potrawiak, Hania Hrapkowicz
1b: Antonina Bielak, Joanna Bielak, Wiktor Zawadzki
1c: Aleksandra Szczypka, Szymon Porczek, Szymon Chtiej,
2a Julia Piątkowska, Malwina Imańska, Pola Łaszek
2b: Ewa Gańczarczyk, Oliwia Janik, Łukasz Domagalski, Nikola Pająk
2c: Zofia Kamińska, Szymon Dybał, Florian Dominik
3a: Jakub Michalik, Lena Skotnicka, Agata Drożdż
3b: Tomasz Haura, Jakub Sylwester,
3c: Nikola Dudziak, Nadia Mrowiec
3d: Oliwia Brychcy, Dominika Orawczak
Gratulujemy!
Utrwalanie tabliczki mnożenia może być wspaniałą zabawą. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a podczas zabawy w matematyczne muchy. Dzieci bardzo chętnie podjęły wyzwanie, w którym nie tylko utrwalały tabliczkę mnożenia, ale miały możliwość sprawdzić swój refleks i umiejętność współdziałania w grupie.
Uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do Krainy Poezji. Aktywnie uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych wzbogaconych twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczniowie słuchali i czytali wiersze tych wybitnych poetów. Stwierdzili, że są one zabawne, rozśmieszają, przedstawiają piękno przyrody orazpouczają.
Zajęcia w Krainie Poezji były okazją do twórczej ekspresji językowej i plastycznej uczniów. Uczestnicząc w nich, uczniowie rozwijali zainteresowania poezją oraz zdolności recytatorskie. Odważnie i bez tremy recytowali wiersze. Wśród nich znalazły się następujące utwory: „Ryby, żaby i raki”, „Żuk”, „Kaczka dziwaczka”, „Żaba”, „Sroka”, „Spóźniony słowik”, „Abecadło”. Miło było usłyszeć i zobaczyć wspaniałą interpretację wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w wykonaniu małych artystów. Dodatkowo uczniowie wykonali piękne ilustracje do samodzielnie wybranych wierszy.
Wszystkim dzieciom gratulujemy wspaniałego występu. A ich rodzicom i dziadkom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu strojów i ciekawych rekwizytów, które upiększyły i wzbogaciły występ dzieci.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzimy 21 lutego klasy 1–3 doskonaliły swoje umiejętności w zakresie poprawnego wypowiadania się. Każda klasa miała za zadanie stworzenie plakatu, które ozdabiają teraz nasz szkolny korytarz, a przy okazji uczą poprawnych zwrotów.
Z okazji tego dnia został zorganizowany również konkurs „Mistrza klasowej kaligrafii”- wyłonieni zostali zwycięzcy z każdej klasy 1–3. Wkrótce informacje zostaną opublikowane na stronie naszej szkoły
3 marca był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Został on ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Zadaniem PEN Clubu jest promowanie wzajemnej współpracy pomiędzy pisarzami z całego świata. Z tej okazji chętni uczniowie naszej szkoły przygotowali ciekawostki o swoich ulubionych pisarzach oraz ilustracje promujące ich ulubione pozycje.
Jury konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
KLASY 1-3
I miejsce - Bartłomej M. z klasy 3c
II miejsce - Maja Sz. z klasy 3b
III miejsce - Marika B. z klasy 1c
Miłosz A. z klasy 3c - wyróżnienie
Wiktor Z. z klasy 1b - wyróżnienie
Nikola P. z klasy 2b - wyróżnienie
KLASY 4-8
I miejsce - Dominik K. z klasy 5a
II miejsce - Patrycja R. z klasy 4b
III miejsce - Milena W. z klasy 5a
Łukasz G. z klasy 6c - wyróżnienie
Karolina P. z klasy 5a - wyróżnienie
Antoni S. z klasy 7b - wyróżnienie
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Informacje o terminie i sposobie odebrania nagród zostaną przesłane przez MobiDziennik.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i przesłane zdjęcia. Bardzo trudno było wybrać najlepsze. Wszystkie są piękne i ciekawe!
Jury miało niełatwe zadanie, ale po intensywnych naradach udało się wyłonić zwycięzców.
Dziękujemy!!!
Jak ortografia to tylko na wesoło. W klasie 2b dzieci zostały zaproszone na herbatkę do babci Halinki. Była Helenka na hulajnodze i Hubert z helikopterem. Dzieci zajadały herbatniki popijając je herbatką z hibiskusa, siedząc przy haftowanych obrusach i podziwiając piękny hiacynt. Zabawy było co niemiara, a przy okazji pokaźna baza wyrazów z samym „h”.
Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nadal nie przestają fascynować. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego. Z tej okazji dzieci z klasy III b wykonały ciekawą pracę plastyczną. Każdy uczeń wykonał szablon wybranego przez siebie gatunku dinozaura, a następnie przykleił go na wcześniej pomalowanym farbami kolorowym tle. Z kolei klasa 2 b próbowała ułożyć wielkie dinozaurowe sudoku. Nie było łatwo... Uczniowie z zainteresowaniem oglądali książki i albumy, dowiadując się przy tym wielu interesujących faktów i zaskakujących ciekawostek o dinozaurach.
Szkoła Podstawowa nr 27 - miejsce skupione na uczniu i jego potrzebach. Miejsce, w którym każde dziecko rozwija się w swoim tempie i na swój własny sposób. Tutaj nie tylko się uczymy, ale przede wszystkim rozwijamy swoje zainteresowania, osiągamy sukcesy i zawieramy nieocenione przyjaźnie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, która idealnie wpisuje się w charakter naszej szkoły.
W ostatnim czasie w klasie 2c czytaliśmy książkę "Zaczarowana zagroda". Lektura wszystkim się podobała, poznaliśmy przygody oraz zwyczaje pingwinów. Odbyliśmy również małą podróż po Antarktydzie, która zainspirowała nas do wykonania wyjątkowej pracy plastycznej. Zapraszamy Was do podziwiania naszej magicznej zorzy polarnej.