Już są! Do naszej szkoły trafiły cztery wspaniałe roboty. GeniBoty – bo tak się nazywają – stanowią świetną bazę do nauki kodowania i podstaw programowania. Przy okazji uczą orientacji w przestrzeni, a przy kreatywności grupy – jeszcze szeregu innych umiejętności.
Robociki mogą być wykorzystywane do ciekawej nauki różnych fantastycznych rzeczy, np. potrafią odtwarzać dźwięki, rysują, a także mówią po angielsku. Wykorzystywać można je więc na każdej lekcji, aby nasi podopieczni uczyli się bardziej efektywnie. Dzięki większej ilości robotów możemy dzielić uczniów na zespoły i doskonalić pracę w grupach. Poniżej przestawiamy efekty naszych pierwszych kroków z GeniBotami. Ciąg dalszy nastąpi...
29 kwietnia o godzinie 15.00 za pośrednictwem internetu odbył się Konkurs matematyczno-angielski „The Summerians 2021” . Wzięli w nim udział uczniowie klas 5 i 6. Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu, otrzymali słowniczki z wyrażeniami matematycznymi, które pomogły im się przygotować do konkursu. Konkurs trwał 45 min. Uczestnicy pisali go przy włączonych kamerach.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Agata Briss 5a
II miejsce - Marcel Bąk 6c
III miejsce - Miłosz Rząd 6c
Gratulujemy zwycięzcom!
Z okazji Dnia Ziemi klasy siódme przygotowały kompozycje na miarę sztuki LANDartu. Kompozycjom w plenerze nie straszna była nawet deszczowa aura:) Brawo:)
Co roku w kwietniu obchodzone jest święto naszej planety – Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy 3b wykonali plakaty zachęcające do dbania o naszą kulę ziemską. Dzieci stworzyły ciekawe i pomysłowe prace oraz wymyśliły trafne hasła, skłaniające do refleksji nad przyszłością naszej planety. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym, powodującym trudności w prawidłowym funkcjonowaniu sfery społecznej, emocjonalnej,poznawczej oraz w komunikowaniu się z innymi osobami.
Autyzm nie jest chorobą,gdyż nie można go wyleczyć,a ze względu na to, że jest to zaburzenie coraz bardziej powszechne, warto być świadomym,czym jest i jak zachować się w kontaktach z osobami z autyzmem.
Uczniowie klas 6d i 8c w ramach lekcji wychowawczej poznali zachowania, jakie mogą świadczyć o autyzmie oraz co można zrobić,aby osoba z tym zaburzeniem mogła funkcjonować w jak najlepszy sposób.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.Obecnie w Polsce rośnie liczba dzieci z diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju.Ma ona ogromny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny dziecka. Dlatego tak ważna jest wiedza,akceptacja i zrozumienie.
Uczniowie klas szóstych, w trakcie poznawania dziedziny sztuki, jaką jest RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE, sami stworzyli unikatowe mydlane rzeźby. Brawa dla nich!
Miło nam poinformować, że konkurs na najpiękniejszą pisankę wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Wpłynęło ponad 70 prac. Pisanki wykonane zostały różnymi technikami: malowane, drapane, oklejane, cekinowe, owijane, kolorowe i naturalne, metodą decoupage. Poziom konkursu również okazał się bardzo wysoki, za co serdecznie dziękujemy. A oto wyniki:
Klasy I
I miejsce – Julia Polok 1c
II miejsce – Kalina Kruczek 1a
III miejsce – Lena Głuch 1b
Wyróżnienia: Wiktoria Ryś 1a, Krzysztof Duraj 1a, Oskar Stochła 1b
Klasy II
I miejsce – Nikola Pająk 2b
II miejsce –Jakub Mazur 2c
III miejsce – Maksymilian Bielarczyk 2a
Wyróżnienia: Aleksandra Kasperek 2b, Zofia Kamińska 2c, Maksymilian Śleziak 2a
Klasy III
I miejsce – Mateusz Sojka 3b
II miejsce – Julia Hanusik 3d
III miejsce – Kuba Morawski 3c
Wyróżnienia: Wojciech Jafernik 3b, Nikodem Kubera 3d, Oliwia Tokarska 3b
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok!
Uczniowie klas szóstych na lekcji techniki wykonali niezwykłe pisanki metodą quilling. Polega ona na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny i odpowiednio naklejonych na ozdabiany przedmiot. A oto efekty.
W oczekiwaniu na wiosnę i Święta Wielkiej Nocy klasy: 1a, 2c, 3b i 3d stworzyły na zajęciach prace plastyczne, które wprowadzą w domach dzieci prawdziwie świąteczny i radosny nastrój. Pisanki zdobione zostały techniką decoupage.
Wiosno! Przybywaj! Piękna, kolorowa, radosna! Wpleć kwiaty we włosy, uśmiechnij się do Nas, a My stworzymy Twój portret.
W marcu klasy: 6d, 8a, 8c obchodziły Światowy Dzień Zespołu Downa - w sposób ,,zdalny, wirtualny". W tym roku ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy przez pandemię, która osoby z Zespołem Downa i ich rodziny dotyka szczególnie. Dla osób z trisomią 21 niesamowicie ważny jest bowiem kontakt z drugim człowiekiem. Podanie ręki, przytulenie, taka fizyczność.To jest ich język,bo mówiąc często nie są w stanie wyrazić tego czego pragną, więc muszą to robić uśmiechem, gestem.
Uczniowie dowiedzieli się również, że osoby te mają nieco inną budowę biologiczną, a także charakterystyczną bruzdę na dłoni.Osoby z Zespołem Downa to osoby o specjalnych potrzebach, stąd też wymagają naszego wsparcia. To osoby nade wszystko ciepłe, wrażliwe i wartościowe.Naprawdę wiele możemy się od nich nauczyć, choćby tego, żeby cieszyć się każdym dniem i każdą chwilą.
Zapraszamy na fotorelację z naszych videospotkań, w trakcie których uczniowie z dumą prezentują swoje fantastycznie wypracowane materiały.
3,1415 to pierwsze cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także w Polsce. Termin nie jest przypadkowy – nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3,14.
W ramach odkrywania liczby π uczniowie klas szóstych (a, b, c, f) przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Zaπszmy π”, którego pomysłodawcą był nauczyciel matematyki Krzysztof Chojecki: Pan Pistacja. Uczniowie na różne sposoby odkrywali liczbę π: mierzyli obwód i średnicę przygotowanych przedmiotów, a następnie obliczali ich iloraz, tworzyli chmurę wyrazów, szukali w rozwinięciu liczby π swojej daty urodzenia, malowali własne „PI miasto”, igłą i nitką wypełniali Pi-graf zgodnie z występującymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Ponadto uczniowie kodowali liczbę Pi, ćwicząc umiejętności matematyczne związane z obliczaniem pól czworokątów i trójkątów, a dzięki aplikacji Quiver pomalowane kredkami/flamastrami obrazki ożywiali i nadawali im trójwymiarowe kształty.
Uczniowie mieli okazję świętować liczbę π również w kuchni , πchcili i przygotowali na lekcję matematyki pyszne ciasta, ciasteczka, kanapki oraz przekąski w kształcie π lub z motywem π, a na j. polskim zapisywali π wierszem.
Do święta liczby π przygotowywaliśmy się od początku marca, a efekty naszej pracy (w telegraficznym skrócie) można podziwiać, oglądając poniższy filmik.
Nasza szkoła bardzo chętnie promuje talenty swoich uczniów w różnych konkursach. Tym razem uczniowie klas 1–3 spróbowali swoich sił w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym MIESZKAM W BESKIDACH, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej. Celem konkursu było rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. W konkursie wzięło udział ponad siedem tysięcy uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Wśród laureatów ww. konkursu znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:
„Mama tata i ja”
II miejsce Paulina Rygiel kl. 3c
Rysunek 7–9 lat:
II miejsce Roksana Rząd kl. 3c
II miejsce Sara Dziergas kl. 1a
Wyróżnienia:
Klementyna Dudziak kl. 1a
Wojciech Jafernik kl. 3b
Wyklejanka/ kolaż 7-9 lat:
III miejsce- Paulina Rygiel 3c
Wyróżnienia:
Wiktoria Ryś kl. 1a
Julia Potrawiakkl. 1a
Leon Różański kl. 2c
Lilia Kłosowskakl. 2c
Maja Sechmerda kl. 3b
Mateusz Mrozek kl. 3c
Wyniki i galeria konkursu na stronie: www.mieszkamwbeskidach.pl
Nareszcie dni stają się dłuższe, zza chmur wygląda nieśmiało słonko, przyroda budzi się do życia...
Jeszcze nim rozpoczęła się zdalna nauka, wiosna zawitała na zajęcia z kodowania. Zobaczcie, jakie piękne wiosenne obrazki stworzyli nasi uczniowie za pomocą pikseli. Wiosna, wiosna, wiosna...