Menu

  • Kodujemy z GeniBotem!

    Już są! Do naszej szkoły trafiły cztery wspaniałe roboty. GeniBoty –  bo tak się nazywają –  stanowią świetną bazę do nauki kodowania i podstaw programowania. Przy okazji uczą orientacji w przestrzeni, a przy kreatywności grupy –  jeszcze szeregu innych umiejętności.
    Robociki mogą być wykorzystywane do ciekawej nauki różnych fantastycznych rzeczy, np.  potrafią odtwarzać dźwięki, rysują, a także mówią po angielsku. Wykorzystywać można je więc na każdej lekcji, aby nasi podopieczni uczyli się bardziej efektywnie. Dzięki większej ilości robotów możemy dzielić uczniów na zespoły i doskonalić pracę w grupach. Poniżej przestawiamy efekty naszych pierwszych kroków z GeniBotami. Ciąg dalszy nastąpi...

  • Dzień Dobrych Uczynków

  • Konkurs matematyczno-angielski „The Summerians”

    29 kwietnia o godzinie 15.00  za pośrednictwem internetu odbył się  Konkurs matematyczno-angielski  „The Summerians 2021” . Wzięli w nim udział uczniowie klas 5 i 6. Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu,  otrzymali słowniczki z wyrażeniami matematycznymi, które pomogły im się przygotować do  konkursu. Konkurs trwał 45 min. Uczestnicy pisali go przy włączonych kamerach.

    Wyniki konkursu:

    I miejsce  - Agata Briss 5a

    II miejsce - Marcel Bąk 6c

    III miejsce -  Miłosz Rząd 6c

    Gratulujemy zwycięzcom!

  • Sztuka Ziemi w wykonaniu klasy 7b, 7d i 7e

    Z okazji Dnia Ziemi klasy siódme przygotowały kompozycje na miarę sztuki LANDartu. Kompozycjom w plenerze nie straszna była nawet deszczowa aura:) Brawo:)

     

     

  • Dzień Ziemi w klasie 3b

    Co roku w kwietniu obchodzone jest święto naszej planety –  Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy 3b wykonali plakaty zachęcające do dbania o naszą kulę ziemską. Dzieci stworzyły ciekawe i pomysłowe prace oraz wymyśliły trafne hasła, skłaniające do refleksji nad przyszłością naszej planety. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

     

     

  • Do zobaczenia w szkole :)

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym, powodującym trudności w prawidłowym funkcjonowaniu sfery społecznej, emocjonalnej,poznawczej oraz w komunikowaniu się z innymi osobami.

    Autyzm nie jest chorobą,gdyż nie można go wyleczyć,a ze względu na to, że jest to zaburzenie coraz bardziej powszechne, warto być świadomym,czym jest i jak zachować się w kontaktach z osobami z autyzmem.

    Uczniowie klas 6d i 8c w ramach lekcji wychowawczej poznali zachowania, jakie mogą świadczyć o autyzmie oraz co można zrobić,aby osoba  z tym zaburzeniem mogła funkcjonować w jak najlepszy sposób.

    2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.Obecnie w Polsce rośnie liczba dzieci z diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju.Ma ona ogromny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny dziecka. Dlatego tak ważna jest wiedza,akceptacja i zrozumienie.

  • Projekt eTwinning

  • Dzień Ziemi 2021

     

     

  • Lekcja plastyki w klasach szóstych

    Uczniowie klas szóstych, w trakcie poznawania dziedziny sztuki, jaką jest RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE, sami stworzyli unikatowe mydlane rzeźby. Brawa dla nich!

  • Konkurs na najładniejszą pisankę rozstrzygnięty…

    Miło nam poinformować, że konkurs na najpiękniejszą pisankę wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Wpłynęło ponad 70 prac. Pisanki wykonane zostały różnymi technikami: malowane, drapane, oklejane,  cekinowe, owijane, kolorowe i naturalne, metodą decoupage. Poziom konkursu również okazał się  bardzo wysoki, za co serdecznie dziękujemy. A oto wyniki:

    Klasy I

    I miejsce – Julia Polok 1c

    II miejsce – Kalina Kruczek 1a

    III miejsce – Lena Głuch 1b

    Wyróżnienia: Wiktoria Ryś 1a, Krzysztof Duraj 1a, Oskar Stochła 1b

    Klasy II

    I miejsce – Nikola Pająk 2b

    II miejsce –Jakub Mazur 2c

    III miejsce – Maksymilian Bielarczyk 2a

    Wyróżnienia: Aleksandra Kasperek 2b, Zofia Kamińska 2c, Maksymilian Śleziak 2a

    Klasy III

    I miejsce – Mateusz Sojka 3b

    II miejsce – Julia Hanusik 3d

    III miejsce – Kuba Morawski 3c

    Wyróżnienia: Wojciech Jafernik 3b, Nikodem Kubera 3d, Oliwia Tokarska 3b

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok!

  • Wielkanocne prace uczniów klas szóstych

    Uczniowie klas szóstych na lekcji techniki wykonali niezwykłe pisanki metodą quilling. Polega ona na  tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny i odpowiednio naklejonych  na ozdabiany przedmiot.  A oto efekty.

  • HAPPY EASTER!

  • Idą Święta…

    W oczekiwaniu na wiosnę i Święta Wielkiej Nocy  klasy: 1a, 2c, 3b i 3d stworzyły na zajęciach prace plastyczne, które wprowadzą  w domach dzieci  prawdziwie świąteczny i radosny nastrój. Pisanki zdobione zostały techniką decoupage.

  • Wiosna oczami klasy 3d

    Wiosno! Przybywaj! Piękna, kolorowa, radosna! Wpleć kwiaty we włosy, uśmiechnij się do Nas, a My stworzymy Twój portret.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

    W marcu klasy: 6d, 8a, 8c obchodziły Światowy Dzień Zespołu Downa - w sposób ,,zdalny, wirtualny". W tym roku ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy przez pandemię, która osoby z Zespołem Downa i ich rodziny dotyka szczególnie. Dla osób z trisomią 21 niesamowicie ważny jest bowiem kontakt z drugim człowiekiem. Podanie ręki, przytulenie, taka fizyczność.To jest ich język,bo mówiąc często nie są w stanie wyrazić tego czego pragną, więc muszą to robić uśmiechem, gestem.

    Uczniowie dowiedzieli się również, że osoby te mają nieco inną budowę biologiczną, a  także charakterystyczną bruzdę na dłoni.Osoby z Zespołem Downa to osoby o specjalnych potrzebach, stąd też wymagają naszego wsparcia. To osoby nade wszystko ciepłe, wrażliwe i wartościowe.Naprawdę wiele możemy się od nich nauczyć, choćby tego, żeby cieszyć się każdym dniem i każdą chwilą.

  • eTwinning – relacja ze spotkań

    Zapraszamy na fotorelację z naszych videospotkań, w trakcie których uczniowie z dumą prezentują swoje fantastycznie wypracowane materiały.

    fotorelacja

     

  • Marzec miesiącem matematyki - odkrywamy liczbę π

    3,1415 to pierwsze cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także w Polsce. Termin nie jest przypadkowy – nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3,14.

    W ramach odkrywania liczby π uczniowie klas szóstych (a, b, c, f) przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Zaπszmy π”, którego pomysłodawcą był nauczyciel matematyki Krzysztof Chojecki: Pan Pistacja. Uczniowie na różne sposoby odkrywali liczbę π:  mierzyli obwód i średnicę przygotowanych przedmiotów, a następnie obliczali ich iloraz, tworzyli chmurę wyrazów, szukali w rozwinięciu liczby π swojej daty urodzenia, malowali własne „PI miasto”, igłą i nitką wypełniali Pi-graf zgodnie z występującymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Ponadto uczniowie kodowali liczbę Pi, ćwicząc umiejętności matematyczne związane z obliczaniem pól czworokątów i trójkątów, a dzięki aplikacji Quiver pomalowane kredkami/flamastrami  obrazki ożywiali i nadawali im trójwymiarowe kształty.
    Uczniowie mieli okazję świętować liczbę π również w kuchni , πchcili i przygotowali na lekcję matematyki pyszne ciasta, ciasteczka, kanapki oraz przekąski w kształcie π  lub z motywem π, a na j. polskim zapisywali π wierszem.

    Do święta liczby π przygotowywaliśmy się od początku marca, a efekty naszej pracy (w telegraficznym skrócie) można podziwiać, oglądając poniższy filmik.

  • MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY MIESZKAM W BESKIDACH - rozstrzygnięty

    Nasza szkoła bardzo chętnie promuje talenty swoich uczniów w różnych konkursach.  Tym razem uczniowie klas 1–3  spróbowali swoich sił  w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym MIESZKAM W BESKIDACH, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej.  Celem konkursu było rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. W konkursie wzięło udział ponad siedem tysięcy uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Wśród  laureatów ww. konkursu znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:

    „Mama tata i ja”

    II miejsce  Paulina Rygiel kl. 3c
     

    Rysunek 7–9 lat:

    II miejsce        Roksana Rząd kl. 3c             

    II miejsce        Sara Dziergas kl. 1a      
         

    Wyróżnienia:

    Klementyna Dudziak kl. 1a

    Wojciech Jafernik kl. 3b

     

    Wyklejanka/ kolaż 7-9 lat:

    III miejsce- Paulina Rygiel 3c

     

    Wyróżnienia:

    Wiktoria Ryś kl. 1a

    Julia Potrawiakkl. 1a

    Leon Różański kl. 2c

    Lilia Kłosowskakl.  2c

    Maja Sechmerda kl.  3b

    Mateusz Mrozek kl. 3c

     

    Wyniki i galeria konkursu na stronie: www.mieszkamwbeskidach.pl

  • Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty...

    Nareszcie dni stają się dłuższe, zza chmur wygląda nieśmiało słonko, przyroda budzi się do życia...
    Jeszcze nim rozpoczęła się zdalna nauka, wiosna zawitała na zajęcia z kodowania. Zobaczcie, jakie piękne wiosenne obrazki stworzyli nasi uczniowie za pomocą pikseli.  Wiosna, wiosna, wiosna...

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • SP nr 27
    ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19
  • 33 815 83 52

Galeria zdjęć