O nas

Szkoła Podstawowa nr 27 przy ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19 istnieje od 1977 roku. Od września 2017r. szkoła powiększyła się o budynek przy ul. E. Plater 3. Naszą kadrę buduje zespół ambitnych nauczycieli, systematycznie doskonalących swoje umiejętności. Nasza placówka posiada nowoczesne wyposażenie. Jesteśmy skomputeryzowani – w każdej sali posiadamy komputery, korzystamy z dziennika elektronicznego, dzięki czemu Rodzice mają łatwy dostęp do ocen i wszelkich informacji o planowanych wydarzeniach. W ciągu ostatnich lat swojej działalności zdobyliśmy liczne tytuły i sprawności: Szkoła z Klasą, sprawność Cogito, Super Szkoła, Szkoła bez przemocy oraz doświadczenie we współpracy międzynarodowej w ramach projektu Comenius. Podnieśliśmy kompetencje kadry w zakresie matematyki, pod kierunkiem ekspertów prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, stąd wnaszej szkole odbywa się wiele imprez matematycznych: dzień tabliczki mnożenia, olimpiada matematyczna na terenie placówki, dzień kodowania, nauka programowania, festiwal nauki itp. Nasza szkoła stawia na innowacje. Nowoczesne zaaranżowanie korytarzy, klas lekcyjnych i pomieszczeń sportowych, to tylko zewnętrzna obudowa.

W ramach podnoszenia jakości pracy szkoły na rzecz uczniów i społeczności lokalnej, realizowane są programy własne, innowacja matematyczna, dogoterapia - zamieszkały u nas dwa psiaki: Elmo i Rollo. Nawiązaliśmy kontakt z ośrodkami naukowymi, m.in. Uniwersytetem Śląskim (udział w nocy biologów) oraz ATH w Bielsku-Białej (udział w inauguracji wystawy Kodeksu Boturini oraz wykładzie). Współpracujemy z placówkami kulturalnymi w Bielsku-Białej. Dbamy także o uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych, zachęcając do udziału w akcjach charytatywnych typu: Pola Nadziei, Klapki dla Gambi, współpraca korespondencyjna ze szkołą i domem dziecka DemazongEnlishAcademy w Indiach i wiele innych.

Wyposażenie szkoły:

• przestrzenne i estetyczne sale lekcyjne, w tym sale wyposażone w tablice multimedialne,
  • pełnowymiarowa i mała sala gimnastyczna, siłownia,
  • biblioteka multimedialna,
  • pracownia przyrodnicza, matematyczna, muzyczna i plastyczna,
  • laboratorium językowe z oprzyrządowaniem,
  • gabinet logopedyczny,
  • przestrzennie i ciekawie zaaranżowane korytarze wyposażone w wygodne kanapy oraz gry integracyjne dla dzieci, m.in. piasek kinetyczny, klocki, gry podłogowe,
  • nowoczesny plac zabaw,
  • wielofunkcyjne boisko sportowe z bieżnią i skokiem w dal,
  • miasteczko rowerowe z matematycznymi grami podwórkowymi (w budowie),
  • gabinet pielęgniarki,
  • gabinet pedagogów i psychologa,
  • stołówkę szkolną z przygotowywanymi na miejscu obiadami, bufet

Zapewniamy:

• opiekę świetlicy szkolnej,
  • opiekę psychologiczno-pedagogiczną,
  • opiekę pielęgniarki,
  • zajęcia logopedyczne.

Oferujemy i zapewniamy wysoki poziom nauczania, zajęcia pozalekcyjne, rozwijające pasje i zainteresowania uczniów, m.in.: nauka pływania w klasach drugich, klub kreatywnego matematyka, zajęcia z robotyki, zajęcia szachowe, koła przedmiotowe, zajęcia sportowe, SKKT – wyjścia w góry, zajęcia z dogoterapii, zajęcia wokalne, taneczne, artystyczne i plastyczne, zajęcia logopedyczne, warsztaty rozwijające zainteresowania, spotkania autorskie z artystami, poetami i innymi ciekawymi osobowościami.

Organizujemy dla naszych uczniów półkolonie i zimowiska, z szeroką gamą atrakcyjnych form spędzania czasu.

Zachęcamy do udziału w cenionych ogólnopolskich konkursach przedmiotowych oraz w zawodach i turniejach sportowych, w których osiągamy wysokie wyniki.

Do imprez, które na stałe zagościły w naszym kalendarzu, stając się naszym znakiem rozpoznawczym należy Dzień Regionalny, festyn rodzinny, rajd szkolny i inne.

Szkolne życie urozmaicają wycieczki, warsztaty, wyjścia na wystawy i koncerty, zabawy i imprezy.