2015/16

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016

klasy I-III      klasy IV-VI

Brąz siatkarek w Mistrzostwach Miasta

W piątek 4 marca 2016 r. nasza szkoła była gospodarzem finałów Mistrzostw Miasta w minisiatkówce dziewcząt szkół podstawowych. Rywalizowały ze sobą trzy najlepsze drużyny ( SP 33, SP 29 i SP 27), które awansowały do finału po pokonaniu 3 etapów rozgrywek. Nasze dziewczyny znalazły się w finale po kilku latach przerwy, kiedy to drużyna dziewcząt nie startowała w rozgrywkach. Po bardzo zaciętych meczach ulegliśmy faworytom mistrzostw SP 33 - I miejsce i SP 29 - II miejsce. W mistrzostwach startowało 18 szkół. A więc byliśmy lepsi od 15 zespołów! Co należy uznać za ogromny sukces!

Skład brązowych medalistek Mistrzostw Miasta:

Karolina K, Martyna S, Marta Ś, Klaudia M. z kl. 6b, Julia R. z kl.6a, Natalia W. z kl. 6c, Maja S. z kl. 5c, Amelia O. z kl.5d i w 3 pierwszych etapach rozgrywek: Wiktoria T. z kl. 6b oraz Aleksandra Sz. z kl. 6a. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom!

Osiągnięcia uczniów w pierwszym półroczu, w roku szkolnym 2015/2016

Wojewódzki konkurs przedmiotowy z matematyki

Uczeń klasy 6 a, Paweł Rusak został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki! Gratulujemy Pawłowi tak wysokiego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Mistrzynie Bielska-Białej w minikoszykówce

W dniu 16 stycznia dziewczęta z naszej szkoły zostały mistrzyniami miasta w minikoszykówce pokonując wszystkie zespoły z którymi rywalizowały. W turnieju finałowym nasze zawodniczki pokonały zespoły z SP KTK, SP 13 oraz SP 32. Kluczem do sukcesu było 98 zdobytych punktów w 5 meczach przez 12 walczących dziewcząt podczas 140 minut gry. Teraz czekamy na dalszą rywalizację ponieważ drużyna awansowała do zawodów rejonowych.

Skład zwycięskiej drużyny: Izabela W. z kl. 5A, Aleksandra B, Maja S. z kl. 5C, Aleksandra Sz. z kl. 6A, Katarzyna K, Klaudia M, Martyna S, Wiktoria Ś, Marta Ś, Wiktoria T. z kl. 6B, Katarzyna O, Natalia W, z kl. 6C

Srebro koszykarzy

16 stycznia 2016 r. w hali ZSO im. Armii Krajowej odbyły się zawody finałowe minikoszykówki dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Reprezentacja chłopców od lat wygrywa rywalizację z innymi szkołami. W tym roku jednak musieliśmy  uznać wyższość koszykarzy ze szkoły Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, której reprezentanci wyróżniali się wyjątkowymi​

warunkami fizycznymi, jak na szkołę podstawową. I to zadecydowało o końcowym wyniku. Skład „srebrnej” drużyny: Marcin W. z kl. 5d, Tomasz K. z kl. 5a, Dawid P, Marek K, Wojciech W, Jakub Sz, Kuper M. z kl. 6c, Zenon P, Mateusz K. z kl.6b, Jakub K, Igor K, Konrad G z kl. 6a, Maciej W. z kl. 4b. Gratulacje !

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

8 grudnia w hali ZSO im. Armii Krajowej odbył się coroczny, Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 9. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział we wszystkich edycjach turnieju i co warte podkreślenia, zawsze plasowała się na podium. Tym razem zajęliśmy 2 miejsce, pokonując 3 drużyny i ulegając reprezentacji szkoły Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, w której grało kilku zawodników z bielskich klubów. Zdobyliśmy puchar, piłkę dla szkoły i dwie nagrody indywidualne w postaci plecaków sportowych. Jak zwykle oprócz sportowej walki, było też sporo fajnej zabawy. Gratulujemy kolejnego sukcesu.

Skład drużyny: Mateusz K, Igor N. z kl. 6b, Jakub Sz, Wojciech W, Dawid P. z kl. 6c, Wojciech D. z kl. 5b, Mateusz B. z kl. 5c, Maciej W. z kl.4b

Turnieje minipiłki ręcznej

W dniu 12 listopada na hali sportowej „Widok” w Bielsku-Białej odbył się kolejny turniej międzyszkolny zorganizowany przez UKS „Top Jedynka”. Tym razem zmierzyły się reprezentacje piłkarek i piłkarzy ręcznych. Nasze obie reprezentacje zajęły zgodnie drugie miejsca w całym turnieju. Celem turnieju było przygotowanie drużyn do rozgrywek w ramach Mistrzostw Miasta, które rozpoczynają się w końcu listopada.

Składy obydwu drużyn: Aleksandra Sz. z kl. 6a, Wiktoria T, Katarzyna K, Karolina K, Klaudia M, Marta Ś. Z kl. 6b, Magdalena P, Natalia W, Justyna C, Oliwia R. z kl. 6c, Izabela W. z kl. 5a, Maja S, Aleksandra B. z kl. 5c, Zenon P. z kl. 6b, Aleksander D, Paweł R, Igor K, Jakub K, Konrad G. z kl. 6a, Wojciech W, Marek K, Jakub Sz, Mateusz K, Dawid P. z kl. 6c.

Turniejowe sukcesy drużyn siatkówki

4 listopada na hali sportowej „Widok” odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, zorganizowany przez UKS „Top Jedynka”. Udział wzięły szkoły, które specjalizują się od lat w piłce siatkowej (SP 1, SP 3) oraz nasza szkoła, która przed laty święciła sukcesy zarówno w siatkówce żeńskiej jak i męskiej. W tym roku szkolnym ponownie wracamy do rywalizacji międzyszkolnej. Na tle silnych reprezentacji wypadliśmy bardzo dobrze. Drużyna dziewcząt w składzie: Karolina K, Martyna S, Marta Ś, Wiktoria T, Klaudia M. z kl. 6b, Julia R, Aleksandra Sz. z kl. 6a, Natalia W. z kl. 6c, Maja S. z kl. 5c, Amelia O. z kl. 5d zajęła 1 miejsce.

Drużyna chłopców w składzie: Dawid P, Jakub Sz. z kl. 6c, Mateusz K, Zenon P, Igor N, Michał Z. z kl. 6b zajęła miejsce 2. Gratulujemy obydwu drużynom!

Halowy turniej piłki nożnej

28 października na hali w Kamienicy odbył się turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23. Udział wzięły reprezentacje klas 5 z okolicznych szkół ( SP 23 I, SP 23 II, SP 37, SP 36, SP 27 ). Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konrad S, Marcin W. z kl. 5a, Wojciech D, Kamil O. z kl. 5b, Mateusz B, Maciej F, Karol S. z kl. 5c i Maciej W. z kl. 4b zajęła wysokie 3 miejsce. Nasza drużyna straciła najmniej bramek w całym turnieju, a najlepszym bramkarzem został wybrany Mateusz B. z kl. 5c. Zdobyliśmy okazały puchar, dyplomy, piłkę istatuetkę dla najlepszego bramkarza. Gratulujemy sukcesu całej drużynie!

Pierwszy sukces sportowców

8 października na stadionie BBOSiR w Wapienicy odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Bardzo duży sukces odniosła drużyna chłopców w składzie: Jakub Sz, Dawid P, Dorian W. z kl. 6c, Maksymilian W, Tomasz K, Jakub W. z kl. 5a i Igor K. z kl. 6a, która zajęła wśród 20 bielskich szkół 2 miejsce. Jest to najlepszy wynik reprezentacji chłopców w tych zawodach, w historii sześcioklasowej szkoły podstawowej. Pierwsze dwie szkoły reprezentowały nasze miasto w zawodach rejonowych województwa śląskiego w Zabrzegu, w dniu 22 października.

Drużyna wystąpiła w takim samym składzie jak w Mistrzostwach Miasta i odniosła kolejny duży sukces, zajmując 3 miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! Bardzo udanie wystartowała także drużyna dziewcząt, która wśród 18 bielskich szkół zajęła wysokie 6 miejsce.