Menu

  • Rajd Szkolny

    Rajd Szkolny

       W czwartek , 20 września  odbył się  Rajd Szkolny dla uczniów klas I-VI. Skorzystaliśmy z wyjątkowo pięknej pogody, aby zdobyć okoliczne szczyty – Kozią Górkę i Dębowiec.  Młodsze klasy  bawiły się na Błoniach, spacerowały po lotnisku i  Dolinie Wapienicy.  Poszukiwaliśmy oznak zbliżającej się jesieni, zbieraliśmy kasztany i żołędzie dla zwierząt. Czas wędrówek upłynął jednak  bardzo szybko. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni z mile spędzonego dnia.


    LINK DO GALERII

    Zapraszamy do obejrzenia albumu z rajdu na Dębowiec klas 6b i 6c

  • Dzień Sybiraka

    Dzień Sybiraka

       17 września, w 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w miejskich obchodach Dnia Sybiraka. Był to dzień upamiętniający wywózkę Polaków na daleką Syberię. W uroczystości wzięli udział Sybiracy i ich rodziny, a także przedstawiciele rządu i parlamentu, władze samorządowe, wojsko, członkowie związków kombatanckich oraz uczniowie bielskich szkół. Wydarzenie rozpoczęło się nabożeństwem w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków. Następnie pomaszerowaliśmy pod pomnik Miejsce Pamięci Zesłańcom Sybiru na cmentarzu komunalnym, gdzie wygłoszono mowy okolicznościowe i złożono wiązanki kwiatów. Tu wysłuchaliśmy nieznanego nam dotychczas hymnu Marsz Sybiraków, a także przejmujących wspomnień świadka tamtych tragicznych zdarzeń. Uroczystość zakończyła się oddaniem hołdu ofiarom hitlerowskich obozów koncentracyjnych.


    LINK DO GALERII
     

  • Tatry Zachodnie - Grześ

    Tatry Zachodnie - Grześ

        15 września grupa uczniów z Klubu Górskiego "Pionowy Świat''  wraz z opiekunami zebrała się wcześnie rano, aby zdobyć jeden ze szczytów Tatr Zachodnich – górę Grześ (1653m n.p.m.). Podróż autokarem trwała około  3 godzin. Po dotarciu na miejsce młodzież udała się szlakiem w kierunku Polany Chochołowskiej. Podczas wędrówki nie napotkaliśmy większych wzniesień, dlatego dość szybko  dotarliśmy do schroniska. Po 15-minutowym postoju wyruszyliśmy w dalszą drogę. Chociaż warunki pogodowe niezbyt nam sprzyjały – momentami padał deszcz, a widoczność była ograniczona – szybkim marszem dotarliśmy do celu naszej podróży – góry Grześ.

    Okropna mgła, uniemożliwiającą podziwianie pięknych widoków,  już po chwili naszego pobytu na szczycie zniknęła, a naszym oczom ukazały się zapierające dech w piersiach krajobrazy, piękne słońce i błękitne niebo. Po wykonaniu kilku pamiątkowych fotografii udaliśmy się z powrotem w kierunku schroniska, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć. Uśmiechnięci i zadowoleni ruszyliśmy w powrotną drogę do autokaru, w którym cali i zdrowi wróciliśmy do Bielska o godzinie 21.00.

  • Stefan Żeromski i jego ,,Przedwiośnie” – kolejne spojrzenie…

    Stefan Żeromski i jego ,,Przedwiośnie” – kolejne spojrzenie…

       13 września  br. na terenie szkoły miało miejsce artystyczne przedsięwzięcie Narodowego Czytania ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji, zorganizowanej pod patronatem Prezydenckiej Pary. Młodzież młodszych oraz starszych klas gimnazjalnych w obu budynkach - wyjątkowo podeszła do tematu, przygotowując piękną interpretację wybranych fragmentów powieści z podziałem na  role. Tłem dla czytanego tekstu były przygotowane fragmenty filmu fabularnego, wzbogacone życiem i twórczością samego pisarza, jak również jego ,,Przedwiośnia”, a także innych utworów literackich z tego czasu. Chętni uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wydawałoby się odległej epoki literackiej, która okazała się bardzo interesująca i tajemnicza dla niejednego z nas...

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

         W dniu 3 września 2018 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Podczas uroczystej akademii pani dyrektor oraz zaproszeni goście zwrócili się do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli z najlepszymi życzeniami z okazji nadchodzącego czasu nauki. Z tej okazji klasy 5c i 5d przygotowały program artystyczny, w którym żegnały wakacje i witały szkołę, do której, jak co roku, chce się wracać. Szkolne grono uczniowskie powiększyło się o nowe koleżanki i kolegów – uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie oraz zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły.

    Rok szkolny 20018/20019 uważamy za rozpoczęty!!!

  • Wspomnienia z półkolonii

    Wspomnienia z półkolonii
  • Jesteśmy najlepsi w Bielsku-Białej!

    Jesteśmy najlepsi w Bielsku-Białej!

       13 czerwca 2018 roku w siedzibie MZO odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego bielskich szkół, w roku szkolnym 2017/2018. Tradycyjnie, nasza szkoła znalazła się wśród elity, czyli 6 najlepszych podstawówek w mieście. Ale w tym roku szkolnym byliśmy zdecydowanie najlepsi i otrzymaliśmy puchar za I miejsce w rankingu sportowym szkół podstawowych w mieście, w roczniku 2005 i młodsi, czyli w Igrzyskach Dzieci. Jest to największy sukces sportowy szkoły w ciągu ostatnich lat.  Gratulujemy wszystkim sportowcom i ich nauczycielom!!!
     

  • Zielona pracownia 2018

    Zielona pracownia 2018

    Z radością informujemy, że w wyniku konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod hasłem „Zielona pracownia 2018”, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł na utworzenie i modernizację nowoczesnej pracowni przyrodniczej „KOMNATA ODKRYWCÓW”.


    Pracownia zostanie wyposażona w ciekawe pomoce dydaktyczne do geografii, biologii, fizyki, przyrody, chemii.  Przyczyni się ona do zwiększenia zainteresowania naukami przyrodniczymi, da uczniom poczucie bliskości przyrody oraz odczucie, że są jej nierozerwalną częścią.

    Biorąca udział w konkursie SP 27  przygotowała projekt pt. „Komnata Odkrywców”. Po ocenie jurorów, propozycja bielskiej szkoły znalazła się w gronie nagrodzonych 68 prac z województwa. Łącznie na konkurs nadesłano 127 wniosków.

     

  • ,,Recenzja teatralna 2018”- mamy laureatkę!

    Rozstrzygnięto wojewódzki konkurs literacki  na recenzję teatralną. To prestiżowy konkurs  organizowany przez  Wydział  Kultury i  Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku – Białej. 25 czerwca  2018 roku I nagrodę w kategorii  gimnazjów  odbierze  uczennica z klasy 3 gimnazjalnej, która  przygotowywała pracę pod kierunkiem pani Doroty Ługowskiej. Gratulujemy miłośniczce teatru!!!
     

  • Komers klas trzecich gimnazjum

    Komers klas trzecich gimnazjum

    W dniu 8 czerwca w godzinach od 18.00 do 23.00  w restauracji Kameliowy Zakątek odbył się komers klas trzecich gimnazjum.


    LINK DO GALERII
     

  • Projekt "Nie taki robot straszny"

    W drugim półroczu Szkoła Podstawowa nr 27 uczestniczyła w drugiej edycji projektu "Nie taki robot straszny".  Projekt jest współtworzony przez RODN „WOM” w Bielsku-Białej,  AKCES edukacja oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Akademia Żaków”w Bielsku-Białej.

    Projekt składa się z następujących działań:

    a) II 2018 - Konferencja i warsztaty dla nauczycieli, w których uczestniczyli - T. Michłanowicz, P. Wyrozumski, pani wicedyrektor - S. Dudek

    b) lekcji obserwowanej z robotyki, która odbyła się w maju 2018 w Akademii Żaków w Bielsku-Białej. Uczestniczył T. Michłanowicz
    c) warsztatów z robotyki dla uczniów z klasy 7c. Odbyły się one w WOM-ie 29 maja 2018. Podczas 90 minutowych warsztatów uczniowie budowali roboty z klocków Wedo 2.0. Warsztaty prowadził T. Michłanowicz.

     

     

  • "Jak nie czytam, jak czytam 2018"

    "Jak nie czytam, jak czytam 2018"

         W piątek 8 czerwca postanowiliśmy się oddać intelektualnej rozpuście i przyłączyć do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród młodzieży pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam 2018". Przy sprzyjającej aurze spędziliśmy czas na  świeżym powietrzu, czytając i łącząc tym samym  przyjemne z pożytecznym.

    Mamy nadzieję, że był to dobry impuls dla tych, którzy nie odkryli jeszcze magii książek.
     

  •    W sobotę, 9 czerwca  odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Jak co roku, impreza  organizowana przez Radę Rodziców przy współudziale nauczycieli cieszyła się ogromnym powodzeniem. Tego dnia mieliśmy  okazję spotkać się wszyscy – uczniowie, ich rodzice i nauczyciele – na wspólnej zabawie. Atrakcji jak zwykle nie brakowało. Trudno by wymieniać wszystkie.  Każdy  z pewnością mógł znaleźć tu coś dla siebie.  Pokazy talentów,  zabawy sportowe, zajęcia artystyczne  i wiele, wiele innych cieszyły się ogromną popularnością. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek, balony, watę cukrową, gokarty i sportowe rozgrywki. Starsi  natomiast  mieli okazję przeprowadzić doświadczenia chemiczne i fizyczne, wziąć udział w warsztatach aikido czy salsy.  Wszechobecne stoiska z zimnymi napojami, ciastami i grillowaną kiełbaską kusiły smakiem i zapachem. Wszystko to  przy  akompaniamencie  muzyki  sprawiło, że atmosfera była naprawdę wspaniała.

    Składamy  serdeczne podziękowania wszystkim  zaangażowanym  w organizację imprezy!

  • XXV OGÓLNOPOLSKIE DNI BEZPIECZEŃSTWA, KULTURY RUCHU I RATOWNICTWA DROGOWEGO W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

    XXV OGÓLNOPOLSKIE DNI BEZPIECZEŃSTWA, KULTURY RUCHU I RATOWNICTWA DROGOWEGO W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

       Nasza szkoła uczestniczyła w XXV Dniach Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego w Stulecie Niepodległości. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem: Jak wyglądały ulice polskich miast w roku odzyskania niepodległości?  
    Obchody składały się z dwóch etapów. I etap miał miejsce 21 maja. Był to konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego i jazda sprawnościowo-zręcznościowa rowerem, w którym uczestniczyły trzyosobowe drużyny. II etap to  korowód młodzieży, który przeszedł ulicami naszego miasta  26 maja  br. Trasa wiodła ulicami:  Ratuszową, 11 Listopada, Barlickiego, Wzgórze, 3–go Maja, Sienkiewicza, Słowackiego do wejścia do Parku im. Słowackiego.

    Naszą szkołę reprezentowała ponad trzydziestoosobowa grupa. Wspólnie z innymi tworzyliśmy barwny korowód przebrany w stroje naśladujące te sprzed stu lat. 

    LINK DO GALERII

  • Dzień Dziecka z przedszkolakami…

    Dzień Dziecka z przedszkolakami…

    W minioną środę 30 maja uczniowie starszej klasy gimnazjalnej – 2e – spotkali się w sąsiedniej placówce z przedszkolakami, którym bardzo pomysłowo zorganizowali świętowanie Dnia Dziecka, przygotowując i tym razem ciekawe zabawy oraz twórcze gry. Po raz kolejny inicjatorką przedsięwzięcia była Amelia Ciurla, której wiernie towarzyszyły: Lena Maks, Julia Reszko, Karolina Wydra, Natasza Śwircz, a także Jakub Kotuła. Szczególne zainteresowanie w  grupie VI z Przedszkola nr 23 wzbudziły przygotowane słodkości, zabawki oraz inne akcesoria – niespodzianki zebrane na tę okazję przez społeczność szkolną w budynku przy ul. Emilii Plater. Życzymy Dzieciom mniejszym oraz nieco większym cudownych wakacji!

  • Z Przyjaciółmi w stałym kontakcie!

    W ostatnim tygodniu maja młodzież gimnazjalnych klas drugich oraz trzecich po raz kolejny wzięła udział w niezwykłym spotkaniu z  Pensjonariuszami bielskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul.  Kazimierza Wielkiego oraz Żywieckiej. Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, a także sympatycy Koła z okazji Dnia Matki przygotowali przepyszne wypieki, dzieląc się z Seniorami słowem poetyckim oraz poświęcając krótkie, ulotne chwile Osobom Starszym, które z radością czekają nieustannie na nasze wizyty. Do zobaczenia w czasie wakacji!

  • RODO

    25.05.2018

    PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH UCZNIÓW
    SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 27
    IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO
    W BIELSKU-BIAŁEJ

    więcej==>>

  • Tydzień Dobrych Uczynków trwał w naszej szkole od 14 do 23 maja, czyli aż 10 dni!

    Tydzień Dobrych Uczynków trwał w naszej szkole od 14 do 23 maja, czyli aż 10 dni!

     W ramach akcji uczniowie klasy 4d z pomocą klasy 3f i 3d zorganizowali kiermasz na rzecz fundacji "Mysikrólik", pomagającej rannym i chorym dzikim zwierzętom. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się już 11 maja, kiedy to uczniowie klasy 4d z pomocą rodziców i wychowawcy uszyli piękne serduszka. Klasa 3f uszyła śliczne sówki, a 3d przygotowała kolorowe, wiosenne kwiaty. Kiermasz prowadzony przez uczniów klasy 4d, przebranych w stroje dzikich zwierząt, trwał od poniedziałku 14 do czwartku 17 maja i cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i rodziców.

    Równolegle trwała też zbiórka darów na rzecz fundacji. Uczniowie naszej szkoły z obu budynków bardzo hojnie odpowiedzieli na apel i udało nam się zebrać sporo produktów np. różnego rodzaju karmy, koce czy ręczniki.

    W podziękowaniu za zaangażowanie uczniów w dniach 21 i 22 maja naszą szkołę odwiedził przedstawiciel fundacji w towarzystwie... małej kuny.

    Podczas przeprowadzonej przez niego prelekcji uczniowie mieli okazję bliżej poznać pracę pasjonatów działających w fundacji oraz dowiedzieli się, jak postępować z napotkanymi dzikimi zwierzętami. Dodatkowo uczniowie klasy 4d promowali robienie dobrych uczynków wśród mieszkańców os. Słonecznego. Uczniowie częstowali mieszkańców cukierkami z załączonymi cytatami dotyczącymi dobroci i zachęcali do wykonywania dobrych uczynków.

     

  • Listy od uczniow Demazong English Academy

    W listopadzie 2017 roku w naszej szkole gościła para fotografików, którzy opowiedzieli uczniom klas piątych i szóstych o życiu ubogich dzieci, uchodźców z Tybetu, w domu dziecka i szkole w Barfung w Indiach. Szkołę Demazong English Academy, położoną u podnóża Himalajów, założył nauczyciel Pema Tashi Bhutia, który z górskich wiosek sciąga do niej uczniów pochodzących z biednych rodzin, których nie stać na edukację swoich dzieci.

     

    Kilku uczniów naszej szkoły, poruszonych losem swoich rówieśników, napisało listy w języku angielskim, które zostały wysłane do Barfung. Początkiem maja uczniowie na adres szkoły przyszła pokaźna koperta z odpowiedziami.

     

    Mamy nadzieję, że pierwsze listy to tylko początek międzynarodowej przyjaźni korespondencyjnej!

     

  • DOBRY CZY ZŁY INTERNET?

    szkolna wystawa plakatów

               W drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klas IV–VI, uczęszczający na etykę, zorganizowali szkolną wystawę, ukazującą zalety i wady Internetu. Metodą projektu wykonali plakaty, informujące o negatywnym wpływie zbyt wczesnego używania komputera i telefonu komórkowego przez dzieci i młodzież oraz o zagrożeniach związanych z ich użytkowaniem. Zwrócili uwagę na agresję w Internecie, która bywa bardzo dotkliwa. Podkreślili, że nie należy upubliczniać w Internecie swojego prywatnego życia.

               Uczniowie wyeksponowali na plakatach również zalety Internetu, do czego on  służy i jak należy z niego bezpiecznie oraz kulturalnie korzystać. Stwierdzili, że komputer nie zastąpi dobrego kolegi, wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz ciekawej książki.

            Szkolna wystaw plakatów „Dobry czy zły Internet?” została zorganizowana w  ramach realizacji zadań programu  Bielskiego Modelu Wspomagania Pracy Szkół, dotyczącego zagadnienia cyberprzemocy wśród uczniów.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • SP nr 27
    ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19
  • 33 815 83 52

Galeria zdjęć