Jesień powoli nabiera tempa. Postanowiliśmy ją zaprosić również do naszej klasy. Odkodowaliśmy wiec jesienne drzewo, a następnie wykonaliśmy pracę plastyczną. Efekty naszych jesiennych zmagań widoczne są na zdjęciach! A my już nie możemy doczekać się kolejnej pory roku…
W czwartek tj. 30 września br. w klasie 2a chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki przeprowadziły atrakcyjne działania, w których chętnie uczestniczyli ich koledzy. Chłopcy sprawnie obliczali działania na dodawanie i odejmowanie, naśladowali dźwięki kukułki, robili śmieszną minę, rytmicznie klaskali oraz wykonywali pajacyki. Pokonywali ścieżki edukacyjne.
Po wykonaniu zadań chłopcy otrzymali dyplomy z życzeniami oraz prezenty od swoich rodziców
zokazji Dnia Chłopaka. Dla osłodzenia tego dnia chłopcy, jak i dziewczynki, zostali obdarowani cukierkami. A jacy są chłopcy w klasie 2a? Mili, pomysłowi, uśmiechnięci, sympatyczni, pracowici, a przede wszystkim koleżeńscy.
Dzień Chłopaka wypełniony był śmiechem i radością.
Zdrowo, wesoło i kolorowo zrobiło się w klasie 1b i 2c, a to za sprawą pomysłowo wykonanych przez dzieci ludzików, zwierzątek i ciekawych postaci. Uczniowie przynieśli do szkoły dużo różnych warzyw, z których powstały piękne prace. W czasie zajęć było mnóstwo radości i zabawy, a jednocześnie uczniowie przypomnieli sobie, jak ważne jest codzienne zdrowe odżywianie.
Pod koniec września uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w nowym projekcie edukacyjnym„Narodowe nasze czytanie…” pod hasłem CZYTAMY RAZEM. Głównym celem tego projektu jest promocja czytelnictwa oraz zachęceniem dzieci do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Uczestnicząc w nim, uczniowie w skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchali wierszy oraz fragmentów opowiadań polskich poetów i pisarzy. W tym roku szkolnym zostały zaprezentowane popularne utwory Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej.
Wspólne czytanie było dla uczniów klas 1–3 nie tylko rozrywką i mile spędzonym czasem, ale także sposobem na zdobywanie i poszerzanie wiedzy.
Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX wieku. Celem święta jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci.
W ramach obchodów zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie pt. „Playing at being a writer – zabawa w pisarza”, przygotowanym we współpracy nauczycieli bibliotekarzy z nauczycielem języka angielskiego.
Regulamin konkursu
„Playing at being a writer – zabawa w pisarza”:
I. Informacje organizacyjne.
Informacje o wynikach konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły: https://sp27bielsko.edupage.org/ w zakładkach: „Aktualności” i „Biblioteka”.
II. Tematyka konkursu: ochrona środowiska, planeta Ziemia – jak ją uchronić przed szkodliwą działalnością człowieka, ekologia, zagrożone gatunki zwierząt i jak je ratować.
III. Cele konkursu:
IV. Warunki konkursu.
V. Kryteria ocen prac.
Ocenie będą podlegać:
VI. Kategorie konkursu.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 2 kategoriach:
VII. Postanowienia końcowe.
1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przyznawania miejsc ex aequo oraz wyróżnień.
2. Uczestnicy konkursu otrzymają uwagę pozytywną za udział w konkursie.
3. Laureaci i osoby wyróżnione otrzymają oceny o wadze 2 z języka angielskiego.
4. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.
Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji "Pola Nadziei". Po długim czasie pandemii wznawiamy akcję charytatywną na rzecz hospicjum. W tym roku organizujemy zbiórkę środków higienicznych, które zostaną przekazane do stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Potrzebne będą: gąbki, żele pod prysznic, ręczniki papierowe, mydła w płynie, jednorazowe maszynki do golenia, pianki do golenia, pampersy dla dorosłych (rozmiar 3 lub 4 dla kobiet i mężczyzn) oraz rozpinane pieluchomajtki, podkłady higieniczne i wilgotne chusteczki.
Zbiórka darów potrwa do 19 października.
Koordynator akcji "Pola Nadziei" – Małgorzata Byrska-Kliś
Bardzo prosimy o przynoszenie produktów do koszy, które będą stały w głównym holu szkoły (koło portierni)
O przynoszonych darach prosimy informować swojego wychowawcę.
W czwartek, 16 września uczniowie klas pierwszych gościli w klasach pana policjanta. Dzielnicowy przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Zaprezentował też dzieciom ekwipunek policyjny.
Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy Ib wybrali się na krótki spacer. Dzieci miały za zadanie odnaleźć pierwsze oznaki jesieni. Wszystkim poszło znakomicie! Uczniowie zebrali pierwsze kolorowe liście oraz szyszki. Zebrane skarby posłużyły nam jako rekwizyty do wykonania pracy plastycznej. Dzieci z uśmiechem przywitały jesień.
Uczniowie klas 3. mieli okazję poznać ciekawostki na temat szkieletu człowieka i jego funkcji. U nas nauka nigdy nie jest nudna, dlatego dzieci utrwalały wiadomości tworząc szkielet z papierowych rolek. Nasz "Kostek" dalej gości w klasach, przypomina nam poznane wiadomości i pilnuje, byśmy dbali o prawidłową postawę ciała. Wiemy przecież, jakie to ważne!
W tym roku, zupełnie nietypowo, uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 27 oraz Szkoły Podstawowej nr 29 w ramach 28 ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” podjęli się wspólnego stworzenia plakatu. Klasy trzecie z naszej szkoły stworzyły połowę plakatu, na którym pokazują środowisko zaniedbane, tonące w śmieciach, natomiast klasy III z SP nr 29 stworzyły świat zieleni i otaczającego nas piękna. Plakat zachęca do podjęcia ważnej inicjatywy na rzecz ochrony środowiska oraz świata.
Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie uczniom, jak dużym zagrożeniem nie tylko dla przyrody, ale także dla człowieka jest stale rosnąca ilość śmieci. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 29 za ciekawy pomysł oraz zaangażowanie się w akcję wspólnego plakatu.
Z pewnością po takich zajęciach wśród uczestników wzrosła świadomość konieczności dbania o środowisko.
W klasie 3 b, w ramach szeroko pojętej akcji ekologicznej, dotyczącej sprzątania świata i ogólnej dbałości o naszą planetę, postanowiliśmy przypomnieć sobie, czego rośliny potrzebują do życia. Przy okazji sadziliśmy, sialiśmy i tworzyliśmy „płuca” naszej klasy. Rezultaty – widoczne na zdjęciach. Mamy nadzieję że podołamy trudnemu zadaniu dbania o te roślinki, tak jak staramy się cały czas pamiętać o dbaniu o nasze środowisko.
Drugie spotkanie z grami w ramach Planszoteki było bardzo udane. Wzięło w nim udział 11 osób. Na piątkowych zajęciach poznawaliśmy kulturę odległej Japonii ("Tokaido"), rozwiązywaliśmy tajemnicę zaginionego ciasta ("Lisek Urwisek"), zasiedlaliśmy park dinozaurów ("Draftozaur") oraz szukaliśmy sprawcy "niespodzianki" ("Kto to zrobił"). Wszystkie rozgrywki były bardzo emocjonujące i wywoływały uśmiech na twarzach uczestników. Zapraszamy na kolejne spotkania w piątki od godziny 15.00 do 17.00 w sali 210. Zajęcia oczywiście są bezpłatne.
W przyszłym tygodniu mamy w planach ważyć tajemne mikstury :)
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września kropki opanowały korytarze i klasy :)
W tym roku już po raz 28 Fundacja Nasza Ziemia będzie koordynować największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska. I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różnić będzie się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać! Sprzątamy Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w 3 weekend września 17.09. (piątek); 18.09 (sobota) 19.09. (niedziela) 2021 r. Hasłem tegorocznej akcji jest "Myślę, więc nie śmiecę", bo - jak podkreślają jej twórcy - w akcji "nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady".
Z radością witamy Was w naszej szkole. Życzymy, aby była dla Was nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także „drugim domem”.
Życzymy dużo radości, uśmiechu, wielu sukcesów w nauce. Życzymy, by nauka była dla Was pasjonującą przygodą. By każdy dzień dostarczał Wam wspaniałych oraz radosnych chwil w towarzystwie przyjaciół. Niech każdy kolejny dzień pobytu w szkole będzie bezpieczny i atrakcyjny.
Tegoroczne półkolonie upłynęły nam bardzo szybko, ponieważ nie było czasu na nudę. Każdego dnia, poza zabawami w gronie kolegów i koleżanek z grupy, organizowane były wyjścia lub wyjazdy w naprawdę ciekawe miejsca. Mieliśmy możliwość zwiedzenia bielskiego stadionu, chorzowskiego ZOO, odwiedziliśmy piękne Ogrody Kapias, jeździliśmy na gokartach na lotnisku. W ramach edukacji ekologicznej podglądaliśmy żubry w Jankowicach i nawiązaliśmy przyjaźnie z alpakami w Międzyrzeczu Górnym. Wzięliśmy też udział w warsztatach Eko Przystanek, podczas których wykonywaliśmy ciekawe prace. Wszystkie te atrakcje dały nam możliwość poznania naszego niezwykłego regionu.
Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach
Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju
Alpaquero – w Międzyrzeczu Górnym
Gokarty FloJaMo – bielskie lotnisko
Warsztaty Eko Przystanek
Na boisku szkolnym i nie tylko…
W dniach 24-26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Olimpiadach z języka angielskiego: Olimpus dla klas 4-8 oraz Olimpusek dla klas 1-3.
Testy składały się ze zróżnicowanych pytań w zależności od klas. Każdy uczestnik, niezależnie od osiągniętego rezultatu, otrzymał dyplom uznania. Wśród najlepszych uczestników Olimpiady Olimpusek znalazły się dwie nasze uczennice klasy 1 a: Klementyna Dudziak i Milena Żagan, które otrzymały dyplom laureata.
Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Olimpiad Olimpusek i Olimpus w następnym roku szkolnym :)
Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Ekologiczny „Eko- Robuś” adresowany do uczniów klas I – III.
Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz promocja idei segregacji odpadów. Uczestnicy konkursu utrwalali sobie wiedzę na temat właściwej segregacji odpadów oraz rozwijali umiejętności artystyczne.
Na konkurs przygotowano wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Jury po długich naradach nagrodziło następujące prace:
klasy pierwsze:
I miejsce: Julia Potrawiak kl. 1a
II miejsce: Marika Bucka kl.1c
III miejsce: Kinga Hytryniewicz kl.1b
wyróżnienia: Kacper Hołyszko kl.1a, Vanessa Kretek kl.1a, Wiktor Zawadzki kl.1b, Paulina Zdarowska kl.1c
klasy drugie:
I miejsce: Jakub Mazur kl. 2c
II miejsce: Karol Leszczawski kl. 2a
III miejsce: Domini Kuk kl. 2b
wyróżnienia: Mieszko Gaweł kl.2b, Wojciech Łubik kl.2c, Leon Różański kl.2c
klasy trzecie:
I miejsce: Wiktoria Walczak kl. 3c
II miejsce: Nazar Tkach kl. 3d
III miejsce: Agata Drożdż kl. 3a
wyróżnienia: Gabriela Kałwak kl.3a, Amelia Pszczółka kl.3b, Kuba Morawski kl.3c, Bartłomiej Mania kl.3c
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.