Menu

  • Ortografia trochę inaczej

    Klasa 3b postanowiła zebrać wszystkie informacje o literze „h” w jednym miejscu. Na lekcji utrwalaliśmy wiadomości w formie lapbooka. Zachęcamy do nauki wierszyka, który pozwoli zapamiętać niektóre wyrazy.
    Hałaśliwe samo h
    Dość szczególną zdolność ma
    Lubi hałaśliwe słowa:
    Huk, harmider, hałasować,
    Heca, hurmem, hej, hop, hura,
    Hola, horda, hejnał, hulać,
    Hasać, halo, hop, wataha…
    W tych wypadkach się nie wahaj!

  • Pi- walentynki w naszej szkole

    Kto powiedział, że walentynki  trzeba obchodzić w lutym? W naszej szkole dzieją się czasem niezwykłe rzeczy. Ponieważ 14 marca to Dzień Liczby Pi i wypada w miesięcznicę walentynek, postanowiliśmy świętować podwójnie :)

    Klasy ósme przygotowały tematyczne gazetki, siódme wzięły udział w projekcie matematycznym Miasto PI na niebie oraz – podążając śladami kanadyjskiego naukowca Martina Krzywinskiego –  przedstawiały liczbę pi w postaci barwnej spirali. Klasy piąte tropiły ludolfinę, a wszyscy chętnie zajadali się ciasteczkami z liczbą pi, które były bohaterem szkolnego kiermaszu. Po szkole krążyła też poczta walentynkowa, przekazująca adresatom tajemnicze listy.   Emocji zatem nie brakowało. Na koniec mieliśmy możliwość wykonać sobie pamiątkowe walentynkowe zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji :)

  • Podziękowania

    Dziękujemy za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w organizację pomocy na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym w Ukrainie. Dzięki Państwa zaangażowaniu zgromadziliśmy sporą ilość kosmetyków, środków piorących, żywności, artykułów higienicznych i łóżek polowych. Zebrane dary zostały przekazane do oddziału PCK w Bielsku-Białej.
    Dziękujemy również za okazaną dobroć w zorganizowanej zbiórce „Plecaczek dla dzieci z Ukrainy". Zebraliśmy 180 plecaczków, które zostały przekazane na granicę.

    O kolejnych akcjach pomocy będziemy Państwa na bieżąco informowali.

    Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim Darczyńcom za pomoc! Raz jeszcze dziękujemy! 

  • „Wspieranie przez przytulanie"

    Nasza Szkoła przystąpiła do akcji „Wspieranie przez przytulanie". Została ona zorganizowana przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz wraz Domem Żołnierza w Bielsku-Białej z okazji Dnia Doceniania, który przypada na 5 marca. Organizatorzy projektu chcieli zwrócić uwagę na siłę pozytywnych gestów i słów, które mogą wspierać innych ludzi, budować porozumienie,  mające wielką moc czynienia dobra.

    Uczniowie przygotowali z tej okazji przepiękne kartki z ciepłymi pozdrowieniami, płynącymi prosto z serc, według podanego tutorialu (instrukcji). Zostały one przekazane seniorom z domów opieki, hospicjów, a także osobom samotnym.

    Bardzo się cieszymy, że już od najmłodszych lat nasi uczniowie wiedzą, że warto pomagać i zawsze z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w tego typu działaniach.

    Pandemia uniemożliwiła nam odwiedziny hospicjów i domów opieki, jednak możemy przytulać innych dobrymi słowami, okazując im życzliwość i chęć niesienia pomocy.

    Warto przytulać, ponieważ:

    • Przytulanie daje poczucie bezpieczeństwa – już od momentu urodzenia przytulanie jest ważnym sygnałem mówiącym dziecku, że nie jest ono samo. Sygnał ten daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko wtedy, gdy jesteśmy jeszcze dziećmi, ale również później w życiu dorosłym. Człowiek potrzebuje obecności innych ludzi, a już szczególnie potrzebuje świadomości, że ma na świecie kogoś bliskiego. Przytulając, okazujemy drugiej osobie, że jest dla nas naprawdę ważna.
    • Przytulanie poprawia relacje – podczas przytulania wzrasta poczucie przynależności i zaufania, czyli fundamentów wszystkich zdrowych relacji. Ten okaz czułości pogłębia więź między dzieckiem i rodzicem. Sprawia, że młody człowiek rozwija się w kochającej rodzinie, która nie boi się mówić o swoich uczuciach.
    • Przytulanie zwiększa pewność siebie – częste przytulanie sprawia, że automatycznie czujemy się lepiej, jesteśmy bardziej pewni siebie i swoich umiejętności. Przytulane dziecko w przyszłości wyrośnie na człowieka o wysokim poczuciu własnej wartości.
    • Przytulanie uwalnia napięcie – przytulając partnera, dziecko czy zwierzę, wprowadzamy organizm w stan relaksu. Trzymanie za ręce, głaskanie, przytulanie, masowanie i serdeczne ściskanie mogą uspokoić nas w chwili stresu.
    • Przytulanie uszczęśliwia – regularne przytulanie sprawia, że czujemy się bezpieczni, kochani i najzwyczajniej w świecie – szczęśliwi.
  • Na tropie ludolfiny...

     

     

  • IDZIE WIOSNA – prace plastyczne klasy 2a

    Z utęsknieniem czekamy na przyjście wiosny. W przyrodzie możemy już zaobserwować pierwsze jej zwiastuny. Zakwity przebiśniegi, prymulki. Ich piękno dostrzegli uczniowie klasy 2a. Podczas zajęć edukacyjnych wykonali oryginalne prace plastyczne. W wiosennych barwach ukazali delikatne i piękne kwiaty.

  • Pożegnanie z zimą

    W piątek 11 marca dziewczyny z klasy 8d na lekcji wf-u miały okazje skorzystać po raz ostatni w tym sezonie z lodowiska. Tafla przygotowana była idealnie, a chętnych do jazdy nie było już zbyt wielu. W tym roku udało nam się na lekcjach wf-u wyjść na lodowisko z każdą klasą 8. przynajmniej jeden raz, z czego bardzo się cieszymy:)

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEO-PLANETA

    W listopadzie 2021 po raz kolejny odbył się w naszej placówce Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GEO-PLANETA.

    ANTONI SOCHA z klasy 8b

    uzyskał tytuł laureata krajowego – zdobył III miejsce w kraju

    GRATULUJEMY!!!

    Test opracowany został przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

    Ideą konkursu jest poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o geografii Polski i świata, aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć oraz rozwijanie wśród młodzieży pasji do zwiedzania, podróżowania i odkrywania różnorodnych miejsc i zakątków Polski i świata.

    Test konkursowy składał się z trzech części: interpretacji mapy topograficznej, pytań z zakresu znajomości geografii Polski i świata oraz zwięzłej części opisowej.

    Najlepsze wyniki w szkole osiągnęli:

    1. Antoni Socha 8b - 35 pkt

    2. Mateusz Kohut 7e - 32 pkt

    3. Kamil Wietecha 8b – 31 pkt

    4. Karolina Kowalczuk 8c – 29 pkt

    5. Filip Oleksy 7d – 28 pkt

  • „Mali ratownicy – superbohaterowie"

           Każde dziecko pod wpływem różnych bajek i przygód superbohaterów marzy, aby zostać jednym z nich. Nic tak nie napawa dziecka dumą, jak posiadanie własnej supermocy, którą może być właśnie umiejętność ratowania drugiego człowieka. 

           To my,  dorośli, mamy często opory i strach przed nauką udzielania pierwszej pomocy i ratowania w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.  Zdecydowanie warto zmienić taki stan rzeczy, by to właśnie od nas dorosłych wychodził dobry przykład i inicjatywa,  jak postępować w takiej sytuacji. Jest to niezwykle ważne dla zainspirowania do właściwych zachowań naszych dzieci, bo  przykład idzie zawsze z góry.

            Celem innowacji ,,Mali ratownicy – superbohaterowie”  realizowanej podczas zajęć koła zainteresowań dla uczniów klas 1–3 jest nauka pierwszej pomocy w formie ćwiczeń praktycznych, pogadanek, zajęć plastycznych. Dziecko zdobywa nowe kompetencje, uczy się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Takie zajęcia mogą zaowocować   w przyszłości tym, że  dziecko będzie umiało odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznej sytuacji. A zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki mogą sprawić, że zostanie prawdziwym „superbohaterem”,  ratując komuś życie.

  • Z wizytą w świecie lektur

    4 marca klasa 2 c zanurzyła się w świecie pewnej lektury, by zgłębić tajemnicę  skarpetek, które w niewyjaśnionych okolicznościach znikają podczas prania. Po przeczytaniu ciekawej i zabawnej książki już wiemy, co się z nimi dzieje, ale nie możemy się tą wiedzą z Wami podzielić, żeby nie zepsuć innym przyjemności z czytania tej książki. Możemy tylko zaproponować Wam sposoby na wykorzystanie tych pojedynczych skarpetek, które nam pozostały. Jakie one są, zobaczcie sami :-)

     

  • 11.03.2022

    Moduł O szkole został zmodyfikowany

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia – wyniki konkursu

    Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia uczciliśmy, wykonując ciekawe fotografie naszym pluszowym przyjaciołom. 

    Zdjęcia oceniane były przez komisję: dyrekcję, opiekuna Samorządu Uczniowskiego,  pedagoga oraz przedstawiciela dzieci. Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, iż:
    - wśród klas młodszych I miejsce zajęła Ania z klasy 1b, II miejsce zdobyła Julia z klasy 2c, III miejsca przypadły Gabrysi z klasy 1a oraz Nadii z klasy 4c. 
    - w klasach starszych I miejsce zdobyła Asia z klasy 7b.
    Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

  • „W KRAINIE KSIĄŻEK” PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

    4 marca 2022 r. odbyło się pasowanie uczniów klas 1a, 1b i 1c na czytelników biblioteki szkolnej. Coroczna uroczystość ma na celu zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    Przed złożeniem przyrzeczenia odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym doskonale sobie poradzili. Zapoznali się również z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Następnie wypożyczyli pierwsze książki i otrzymali pamiątkowe zakładki.
    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze i mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

  • Nie przestajemy pomagać

    Szanowni Państwo,

    piątek był  ostatnim dniem akcji "Pomoc dla Ukrainy". Dziękujemy bardzo za Państwa zrozumienie i hojność, wyrażone ogromną ilością darów, które przekazaliśmy już do centrum PCK w Bielsku-Białej. 

    Kończy się akcja, ale my nie przestajemy pomagać :) Rozmawiając w tym tygodniu z Państwa dziećmi, wyczuliśmy dalszą  potrzebę działania. Stąd zachęcamy do wsparcia w kolejnym tygodniu.

    Rozpoczynamy akcję DZIECI – DZIECIOM: "Plecaczek dla dzieci z Ukrainy". 

    Na czym polega akcja?

    Chodzi o zapakowanie plecaczka (może być worek na plecy) następującymi artykułami:

    - butelka z wodą niegazowaną (z dziubkiem)

    - soczek w kartoniku ze słomką

    - mus w tubce

    - batonik

    - małe opakowanie kredek

    - kolorowanka

    -maskotka lub mała zabawka

    - paczka chusteczek higienicznych

    - opakowanie mokrych chusteczek.

    Do plecaczka można też dołączyć kartkę z życzeniami, rysunek z powitaniem dla dziecka. 

    Tak zapakowane plecaczki przynosimy do szkoły i składamy w tym samym miejscu, co dary w ubiegłym tygodniu. W kolejny piątek kompletne plecaczki przekażemy osobom, które zawiozą je na granicę i będą rozdawać przyjeżdżającym  z Ukrainy dzieciom.

    Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!

    Maria Dudek i Barbara Czajka

  • Prace plastyczne klas czwartych

     

     

  • Dary dla Ukrainy…

    Dyrekcja SP27 i cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą.

    Dołączamy do akcji organizowanej wspólnie przez PCK oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

    DO 04.03.2022 ZBIERAMY W NASZEJ SZKOLE:

    * koce, śpiwory, ręczniki, karimaty,

    *środki czystości i środki higieny, np. pasty do zębów, podpaski, papier toaletowy itp.

    *maseczki i środki dezynfekujące,

    *dania instant, produkty spożywcze dla niemowląt, np. słoiczki,

    *artykuły spożywcze o przedłużonym terminie ważności, batony energetyczne itp.

    * artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, słodycze wysokokaloryczne)

    *baterie, bandaże, opatrunki, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych, np. paracetamol,

    *latarki, termosy, kubki termiczne, bidony, smoczki dla niemowląt itp.

    Przyniesione dary można zostawiać w koszu przy wejściu głównym.

    WAŻNE: organizatorzy proszą, aby nie przynosić ubrań.

  • Zapraszamy do SP nr 27

  • Zimowisko 2022

     

     

  • KARNAWAŁOWE BALE PRZEBIERAŃCÓW

    Karnawał to czas zabaw i pląsów przy muzyce. Ze względu na panującą pandemię, w tym roku szkolnym nie odbył się tradycyjny bal karnawałowy – wspólny dla wszystkich uczniów klas 1–3.

    W dniach od 7 lutego do 11 lutego br.  w klasach 1–3 zostały przeprowadzone klasowe bale przebierańców. W udekorowanych salach lekcyjnych pojawiły się barwne postaci: księżniczki, czarownice, wróżki, rycerze, policjanci, motyle. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek, filmów i kreskówek. Wspaniale tańczyli przy muzyce. Chętnie brali udział w zabawach i konkursach, które dostarczyły im wiele radości, wrażeń oraz pozytywnych emocji. Był taniec z krzesełkami, na gazetach, z balonami oraz wiele innych konkurencji, w których uczniowie mogli popisać się swoimi zdolnościami tanecznymi.

    Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie klasowych balów oraz Radzie Rodziców za słodki poczęstunek.

    Kolejna zabawa karnawałowa już za rok!

  • WARSZTATY KULINARNE – BUTELECZKI Z OLEJEM ZIOŁOWYM

    Pod koniec stycznia w klasach 1–3 zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne. Uczniowie z klasy 1a,1b, 2a, 3a oraz 3c mieszali w specjalnych buteleczkach składniki potrzebne do stworzenia oleju ziołowego. Do środka trafiały:czerwone papryczki, kawałki czosnku, kolorowy pieprz, suszone zioła, a na koniec - olej. Dzieci dowiedziały się, że oleje ziołowe mają korzystny wpływ na organizm. Można ich używać między innymi do robienia sosów, sałatek, różnych potraw.

    Warsztaty kulinarne zostały przeprowadzone w ramach edukacji zdrowotnej. Ich celem była promocja zdrowego odżywiania się.

           Buteleczki z olejem ziołowym mogą być doskonałym podarunkiem dla najbliższych.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • SP nr 27
    ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19
  • 33 815 83 52

Galeria zdjęć