SUKCESY UCZNIÓW KLAS 1–3
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Mieszkam w Beskidach” został rozstrzygnięty. Również i w tym roku nasi uczniowie z klas 1–3 wykonali pomysłowe prace plastyczne różnorodnymi technikami. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
KATEGORIA RYSUNEK, MALARSTWO Rysunek Malarstwo 7–9 lat
I Miejsce
Vanessa Kretek klasa 2a
Kacper Hołyszko klasa 2a
II Miejsce
Jakub Zawiślan-Pyka klasa 2a
Dominik Jurkiewicz klasa 1b
III Miejsce
Franciszek Sobczak klasa 3b
Zuzanna Borys klasa 2b
Wyróżnienie
Jeremi Bąk klasa 2b
Nikola Pająk klasa 3b
Wiktoria Ryś klasa 2a
Tomasz Drzyżdżyk klasa 2a
Jakub Mazur klasa 3c
OlivkaJaniso klasa 3a
KATEGORIA WYKLEJANKA, KOLAŻ Wyklejanka, kolaż 7–9 lat
I miejsce
Jakub Mazur klasa 3c
II miejsce
Karol Kotkowski klasa 3c
III miejsce
Maja Jarosz klasa 1b
Antonina Bielak klasa 2b
Lena Adamik klasa 1a
Wyróżnienie
Zuzanna Piekło klasa 2b
KATEGORIA NA SZKLE MALOWANE Malarstwo na szkle 7–9 lat
I miejsce
Jakub Rusin klasa 2a
II miejsce
Joanna Onyszkiewicz klasa 2a
III miejsce
Sara Dziergas klasa 2a
Artem Shpilinskyi klasa 2a
Hryhorii Derii klasa 2a
Wyróżnienie
Maksymilian Pawiński klasa 2a
Milena Żagan klasa 2a
Kacper Hołyszko klasa 2a
Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie: „Emotkowe Pożeracze Smutków” - SZYCIE DLA UKRAINY 🇵🇱 🇺🇦 Projekt polegał na uszyciu Pożeraczy Smutków - emotek wielkości małej poduszki, a następnie przekazaniu ich wybranej przez siebie społeczności w swojej miejscowości. Część poduszek zostało uszytych na zajęciach pozalekcyjnych przez uczniów kl. 7a i 7b, część została uszyta przez dzieci w domu. Poprzez udział w projekcie uczymy dzieci samodzielności, planowania działań, szycia oraz otwieramy i uwrażliwiamy nasze serca na innych 💙💛
Zapraszamy do fotogalerii 👇
13 kwietnia odbyły się zawody finałowe Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek finałowych po wyeliminowaniu SP"Europejczyk" i SP nr 9. Niestety, do najważniejszych gier przystąpiliśmy w mocno osłabionym składzie, co spowodowało, że ulegliśmy w pierwszym meczu SP KTK. Pozostała walka o miejsce na podium. Pokonaliśmy 6:3 SP SMS"Rekord" i zdobyliśmy brązowy medal.
Skład brązowych medalistów:
Dutka Michał, Drzewiecki Goran, Kamiński Szymon, Konior Jakub, Murczkiewicz Jakub, Wereszczyński Igor z kl. 7a, Nawrocki Karol, Machalica Antoni, Walczak Dominik, Machniowski Krzysztof z kl. 7d, Kempys Krzysztof, Lewandowski Arkadiusz, Rybak Konstanty (w rozgrywkach grupowych) z kl. 7f.
Gratulacje dla naszej drużyny!
Wycieczka edukacyjna klasy 1a, 1b, 1c i 2a
W kwietniu 2022 r. uczniowie klasy 1a, 1b, 1c i 2a uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Apilandii. Mile spędzili czas w krainie pszczół. Zwiedzili Interaktywne Muzeum Pszczelarskie, w tym nowoczesną wystawę multimedialną, spotkali się twarzą w twarz z największą pszczołą w Europie. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach pszczelarskich, podczas których samodzielnie wykonali świece z wosku pszczelego oraz degustowali kolorowy pyłek kwiatowy i miód. Kolejnym punktem zwiedzania była wizyta w pasiece edukacyjnej, gdzie uczniowie poznali narzędzia wykorzystywane w pszczelarstwie. Dowiedzieli się, do czego służą prasy do wosku, podkurzacze i miodarki. Zdobyli wiele ciekawych informacji o życiu tych malutkich i pracowitych owadów.
Wizyta w Apilandii była cenną lekcją szacunku do przyrody i pszczół, które wkładają wiele wysiłku w to, byśmy mogli cieszyć się miodem o cudownych walorach zdrowotnych. Brzęczenie pracujących pszczół na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.
I miejsce - Ignacy Kapturski 3b
II miejsce - Aleksandra Kasperek 3b
III miejsce - Emilka Tybor 3b
Wyróżnienie - Florian Dominik 3c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szkolnych.
12 kwietnia została przeprowadzona akcja głośnego czytania Wielkanocne Bajanie. Dziewczynki z Koła Miłośników Biblioteki odwiedziły klasy 1–3 i czytały opowiadanie "Śmigus-dyngus" z książki Renaty Piątkowskiej pod tytułem "Gdyby jajko mogło mówić". Bajka w humorystyczny sposób przedstawia zwyczaje związane z lanym poniedziałkiem i jego pochodzenie. Ciekawostką jest fakt, że kiedyś w świąteczny poniedziałek obchodzono dwa zwyczaje śmigus i dyngus. Dzieci słuchając, poczuły nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
W finałowym meczu piłki ręcznej nasze dziewczyny w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wywalczyły złote medale. Po zaciętej walce z SP KTK radość była ogromna. Dziewczyny – zajmując pierwsze miejsce w mieście – awansowały do 1/4 finału wojewódzkiego.
Powody do zadowolenia mieli także chłopcy, zajmując 3 miejsce w miejskich finałach!!!
Dnia 06 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie klas 4-7 zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce wiosennej.
Wyniki konkursu:
I miejsce Martyna Janik kl. 5c
II miejsce Monika Kawalec kl. 5c
III miejsce Paulina Rygiel kl. 4c
Gratulujemy!!!
Nasze dzielne dziewczyny z klas 8 z pomocą Kingi Frąc z klasy 7, podjęły się siatkarskiego wyzwania i wzięły udział w turnieju o Puchar Dyrektora LO im. M.Reja w Bielsku-Białej, gdzie po emocjonujących meczach zajęły 4 miejsce. Kinga natomiast została najlepszą przyjmującą turnieju! Gratulujemy!!!
Klasa 3 b wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Historie z sieci wzięte”. Zadaniem uczniów było przedstawienie bohatera lektury w sytuacji korzystania z Internetu, związanymi z tym zagrożeniami i sposobem poradzenia sobie z trudnością. Powstały piękne plakaty i komiksy dotyczące tego zagadnienia. Zobaczcie, jak poradził sobie Koziołek Matołek czy Kasia – bohaterka lektury „Oto jest Kasia”. Czekamy na wyniki konkursu!
Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym celem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
Nasza szkoła także postanowiła włączyć się w akcję, której hasło w tym roku brzmi ,,Zaświeć się na niebiesko”. Dzieci i nauczyciele mieli na sobie niebieski element stroju, stworzony został plakat informujący – czym jest autyzm? W klasach został wyświetlony filmik ,,Amazing Things Happen”. Obejrzano ciekawą prezentację, poświęconą osobom z zaburzeniami ze spektrum.
Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby takich osób. Bo tylko dzięki wiedzy i świadomości możemy zbudować zrozumienie i akceptację dla osób z autyzmem.
26 marca grupa Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego wybrała się do Zwardonia. Naszym celem był Mały Rachowiec, położony na wysokości 840 m n.p.m. To niewielkie wzniesienie, ale rozpościerają się z niego piękne widoki. Pogoda dopisała, dlatego zalegający jeszcze gdzieniegdzie śnieg nie przeszkodził nam poczuć, że wiosna zbliża się wielkimi krokami.
W ostatni dzień marca odbyły się rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Nasze zawodniczki na początku turnieju pewnie pokonały Szkołę Podstawową nr 28. W finale zmierzyły się z rówieśniczkami reprezentującymi Szkołę Podstawową "Europejczyk". W tym starciu straciliśmy bramkę i to przeciwnik mógł cieszyć się z końcowego sukcesu. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce i mogły cieszyć się ze zdobycia srebrnych medali. Zebraliśmy doświadczenie i w przyszłym roku wrócimy silniejsi. Dziękujemy dziewczętom za zaangażowanie.
Skład drużyny: Nadia Tokarska z kl. 7A, Zuzanna Kluź, Nikola Pilecka, Wiktoria Stecyk z kl. 7E, Roksana Hilarowicz z kl. 7F, Maja Fabijańska, Milena Wańczyk z kl. 6A, Julia Fabian, Maja Przybyła z kl. 5A
W ostatnim czasie wszyscy musieliśmy sobie przypomnieć znaczenie słowa "pokój" - inne niż to, które oznacza pomieszczenie w domu. Uczniowie naszej szkoły, z pomocą nauczycieli, przygotowali prezentację o pokoju na świecie. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, a Was zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.
Dzieci z klasy 1a przygotowały "Lekturę w pudełku". Zgromadziły przedmioty, które dla Nich ściśle łączą się z książką "Czerwony Kapturek". Podczas omawiania uczyły się nazywać i opisywać przyniesione rzeczy oraz argumentować swoje wybory. I dodatkowo miały przy tym sporo frajdy :)
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
24 marca klasa 4d wzięła udział w zajęciach poświęconych literaturze polskiej i anglojęzycznej. Zajęcia składały się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie wcielili się w role recenzentów i mieli za zadanie zaprezentować swoją ulubioną książkę w języku polskim lub angielskim. Obok opowiadań dla dzieci, baśni, bajek nie zabrakło książek o tematyce popularnonaukowej oraz podróżniczej. W drugiej części spotkania uczniowie zapoznali się pozycjami literatury anglojęzycznej dostępnej w naszej bibliotece i wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej twórczości brytyjskiego pisarza J.R.R. Tolkiena w związku z jego Światowym Dniem, który obchodzony jest 25 marca.
W przerwie na drobny poczęstunek uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać o swoich zainteresowaniach literaturą. Kończąc nasze rozważania o literaturze, stwierdziliśmy, że dzięki książkom nie tylko czerpiemy wiedzę o otaczającym nas świecie, ale również świetnie się bawimy, poprawiamy sobie nastrój, znajdujemy rozwiązana problemów, a także lepiej rozumiemy siebie i innych.
Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz Ukrainy. Tym razem zbieramy żywność oraz artykuły higieniczne. Ważne, by zbierana żywność nadawała się do spożycia również za kilka miesięcy. Powstała więc specjalna lista potrzebnych produktów, które zostaną przyjęte:
- woda, soki, herbata, kawa, mleko UHT, olej
- makaron, ryż, kasza, cukier, dżemy
- dania dla dzieci, dania gotowe, przetwory warzywne, konserwy, słodycze
- papierowe kubki, artykuły higieniczne (żel, mydło, pasty do zębów, szczoteczki), pampersy, artykuły do pielęgnacji niemowląt
Wszystkie dary zostaną przekazane do Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej
Za okazane wsparcie dziękujemy.
Pierwsze dni wiosny już za nami. No i zrobiło się ciepło! W poniedziałek, tj. 21 marca uczniowie klas 1–3 radośnie powitali wiosnę. Uczniowie klasy 2c wybrali się na poszukiwanie zwiastunów wiosny. W okolicach szkoły obserwowali wiosenne kwiaty. Uczniowie klasy 3c ruszyli na Lotnisko. Na świeżym powietrzu w zespołach rozwiązywali rozmaite zadania.Atrakcją pierwszego dnia wiosny były warsztaty przeprowadzone na terenie szkoły. Uczniowie klasy 1c, 2a oraz 3c uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Zostały przygotowane owocowe jogurty, wiosenne sałatki z owoców oraz owocowe szaszłyki. Uczniowie klasy 1b, 2b, 3a, 3c podczas warsztatów plastycznych wykonali oryginalne prace ukazujące piękno wiosny.Natomiast uczniowie klasy 1a i 1c z wielkim entuzjazmem wzięli udział w atrakcyjnych zabawach.
Koszykarki i koszykarze naszej szkoły zostali Wicemistrzami Bielska-Białej.
Rozgrywki w ramach Mistrzostw Miasta odbywały się w soboty od stycznia do marca. Nasze drużyny, po przejściu fazy grupowej, zakwalifikowały się do finałów, w których wywalczyły II miejsca. Jesteśmy dumni z takich osiągnięć, zaangażowania młodzieży i pięknej walki na boisku o najwyższe miejsca :)
Drużyna dziewcząt występowała w składzie:
Nadia Tokarska 7a, Agata Briss, Maja Fabijańska, Milena Wańczyk 6a, Agata Drożdż, Joanna Machcińska 4a, Zuzanna Kluź, Nikola Pilecka, Wiktoria Stecyk, Roksana Śliwa 7e, Roksana Hilarowicz 7f, Oliwia Tokarska 4b, Virginia Korusiewicz 5b, Oliwia Janowska 5a
Drużynę chłopców reprezentowali: Konstanty Rybak, Arkadiusz Lewandowski, Krzysztof Kempys 7f, Michał Dutka, Igor Wereszyński, Karol Marszałek, Jakub Konior, Szymon Kamiński, Franciszek Wieczorkiewicz 7a, Michał Nerwiński, Dominik Skrzyp 5b, Dominik Walczak, Filip Oleksy 7d, Mateusz Knieć 6a.
Klasa 3b bierze udział w zbiórce zużytych baterii. Akcja odbywa się dzięki firmie EnerSys z Bielska-Białej, która udostępniła nam potrzebne materiały do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych, a także zachęciła do zbiórki.