Menu

  • Zaświadczenie o wynikach egzaminu

  • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

    Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

    Rok szkolny 2022/2023 już za nami! Zakończenie nauki to szczególny moment w życiu naszych uczniów, rodziców oraz nauczycieli.  

          23 czerwca 2023 roku uczniowie uczestniczyli w uroczystych akademiach, podczas których zostały zaprezentowane programy artystyczne. O tym, jak bardzo starali się w minionym roku szkolnym, świadczy między innymi ogromna liczba dyplomów oraz nagród. Dyrektor szkoły p. Edyta Helfer pogratulowała uczniom wyróżniającym się w nauce oraz uczniom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Po uroczystościach uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby odebrać świadectwa z wynikami całorocznej pracy. Potem udali się na zasłużony wypoczynek.

    Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

  • Podsumowanie rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2022/2023

    16 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bielsku - Białej odbyło się uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji bielski szkół. Nasze reprezentacje wróciły z 4 pucharami za :
    - I miejsce w klasyfikacji szkół - Igrzyska Młodzieży,
    - I miejsce w "Drużynowych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt" - Igrzyska Młodzieży,
    - III miejsce w " Drużynowych zawodach lekkoatletycznych chłopców - Igrzyska Młodzieży,
    - III miejsce w klasyfikacji szkół -  Igrzyska Dzieci.
    Warto dodać, że nasi uczniowie na wszystkich szczeblach rywalizacji zdobyli aż 20 medali. Dziękujemy wszystkim sportowcom, którzy ciężko pracowali i dołożyli swoją cegiełkę  do tych osiągnięć. Teraz czas na wakacje, chwilę wytchnienia, a we wrześniu wracamy do treningów.

  • „Trzymaj Formę” - wywiad z Panią Beatą Kufel, nauczycielką naszej szkoły

    Pani Beata Kufel - nauczycielka naszej szkoły, instruktorka jogi, niezwykła kobieta, która w lipcu 2017 r. postanowiła samotnie przemierzyć Polskę z południa na północ rowerem, a rok później przejechała rowerem dookoła Polski.

    Niniejszy wywiad ma stanowić inspirację dla uczniów naszej szkoły. Rozmową z Panią Beatą chcemy ukazać, że na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne ogromny wpływ ma dieta oraz aktywność fizyczna. Wywiad jest formą realizacji projektu profilaktyczno-edukacyjnego „Trzymaj Formę”, w którym nasza szkoła już po raz kolejny bierze aktywny udział.

    1. Skąd pojawił się pomysł samotnej podróży rowerem przez Polskę?

    Pierwsza samotna, tygodniowa, wyprawa była dla mnie realizacją potrzeby doświadczenia ,,nowego”. Lubiłam samotne przejażdżki, bo oprócz podziwiania pięknych okolic, mogłam pobyć sama ze sobą, w ciszy i bez pośpiechu. To był mój czas. Dlatego chciałam przeżywać takie chwile najdłużej jak się da. Stąd zaplanowałam sobie wyprawę z południa Polski na północ. Gdy dotarłam nad morze, wiedziałam, że za rok pojadę dookoła Polski. I tak też zrobiłam. W 2018 roku spakowałam sakwy i stwierdziłam: ,,Komu w drogę, temu rower😊

    2. O czym Pani myślała w czasie podróży?

    Wiele emocji i przemyśleń mi towarzyszyło.  Podczas pierwszego wyjazdu podziwiałam otaczającą przyrodę, miałam doskonały humor i dużo siły. Natomiast drugi wyjazd był bardziej wymagający. Cieszyłam się jak małe dziecko, ale były też chwile, kiedy pokonując już tysięczny kilometr, nie myślałam o niczym…po prostu jechałam przed siebie. To była długa droga, wszystko mogło się zdarzyć. Byłam psychicznie przygotowana, że w razie awarii, z którą nie będę umiała sobie poradzić, zwrócę się do kogoś o pomoc. Podczas   rowerowych wypraw spotkałam wiele życzliwych osób. Gdy padało, zapraszali pod swój dach, podając gorącą herbatę i proponowali pomoc, gdy widzieli, że mogłaby mi się ona przydać. Podarowali miód, mapę regionu, uśmiech, przyjazny uścisk dłoni. Doradzali, gdzie szukać noclegu, którą drogę wybrać, itd. Słuchałam i dziękowałam. Takie sytuacje dodawały energii do dalszej drogi. Lubię poznawać ludzi, rozmawiać z nimi.

    3. Czy po tej podróży uważa Pani, że przemierzanie Polski rowerem jest korzystniejsze niż samochodem?

    Niezwykła to była przejażdżka. Całymi dniami mogłam obserwować roztaczające się wokół mnie piękno. Ponieważ jeździłam przeważnie malowniczymi drogami rowerowymi, to widoki zachwycały mnie nieustannie. Ileż zdjęć zrobiłam pasącym się łaciatym krowom, gniadym koniom, spacerującym bocianom, spichlerzom, wstęgom rzek, lasom! Nie zdawałam sobie z tego sprawy, dopóki nie obejrzałam zawartości galerii w moim telefonie. Tego nie da się zobaczyć jadąc samochodem po autostradzie.

    4. Dlaczego wybrała Pani samotną podróż?

    Lubię jeździć, jak ktoś mi towarzyszy, ale przychodzi również i taki czas, kiedy doceniam samotność, gdy moje przemyślenia, decyzje, nieukierunkowane są niczyją opinią. To właśnie był ten czas. Mogłam się zatrzymać, nie musiałam się spieszyć, nie musiałam myśleć. Były chwile, między moimi zachwytami, podczas których kompletnie się wyłączałam. To też było niezwykłe. Przejeżdżałam kilometry w wewnętrznej ciszy… Nie analizowałam, a skupiałam się tylko na oddechu i na drodze oczywiście 😊.

    5. Co Pani dały te podróże?

    Przywiozłam najpiękniejsze pamiątki: smak dzikich śliwek, dźwięk klekotu bocianów, zapach lasu o poranku, piękne zdjęcia i duuużo energii! Wróciłam mocniejsza!)

    6. W jaki sposób oprócz jazdy na rowerze dba Pani o swoją kondycję fizyczną? 

    Moją pasją jest aktywność fizyczna. Kocham jogę, chodzę po górach i biegam. Na co dzień staram się zdrowo odżywiać. To wszystko daje mi radość, satysfakcję, siłę i spokój.

    Pani Beatko, bardzo dziękujemy za wywiad. Jest Pani dla nas inspiracją i przykładem na to, że warto podejmować wyzwania, wytrwale do nich dążyć i spełniać swoje marzenia.
    „Niemożliwe nie istnieje „😊. Gratulujemy doskonałej formy i życzymy spełnienia kolejnych wyzwań.

    Wywiad przeprowadził uczeń z klasy 6a Patryk Janikowski.

  • Sportowy Turniej Rodzinny Klasy 2a i 2b

    Sportowy Turniej Rodzinny Klasy 2a i 2b

    We wtorek 30 maja oraz w środę 31 maja 2023 r. odbył się Sportowy Turniej Rodzinny Klasy 2a i 2b.  Wzięli w nim udział Uczniowie oraz ich Rodzice i Rodzeństwo. Wszyscy uczestnicy przybyli na  miejsce godz. 16.30 w stroju sportowym i w dobrym humorze ;)
    Podczas turnieju podzieliliśmy się na  zespoły, dla których wymyślono różne nazwy.
    Na początek sportowych zmagań - rozgrzewka w rytm muzyki.  Następnie drużyny wzięły udział w konkurencjach,  takich jak  m.in.:
    - slalom z talerzykiem i piłeczką
    - sadzenie ziemniaków
    - tabliczka mnożenia na czas
    - bieg w parze z piłką
    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę!
    Poniżej zamieszczona jest krótka fotorelacja, aby przypomnieć nam jeszcze raz te wspaniałe emocje!

    Po dużej dawce śmiechu i sportowych zmagań każde dziecko otrzymało złoty medal. Ostatnią atrakcją tego popołudnia było odszukanie przez rodziców portretu swojego dziecka. Piękne autoportrety uczniowie namalowali podczas zajęć lekcyjnych.
    Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i na długo zapamiętają tę imprezę.

    Beata Kufel i Maria Dudek

  • Nauka gry na flażolecie

    Nauka gry na flażolecie

    Już od wielu lat w naszej szkole realizowane są  innowacje pedagogiczne. Wdrażane w klasach 1–3 przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy szkoły, tj. nauczania i wychowania. Innowacje pedagogiczne przynoszą uczniom dużo radości oraz umożliwiają im osiąganie wielu sukcesów.

    W roku szkolnym 2022 / 2023 w klasach: 1c, 2b, 2c została wdrożona innowacja pedagogiczna „Nauka gry na flażolecie”.

    Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli z wielkim zaangażowaniem i cierpliwe uczą się gry na tym instrumencie. Już zauważyli, że gra nie jest bardzo trudna. Jednak wymaga od nich zaangażowania oraz cierpliwości. Dzięki pracy rozwijają swoje zainteresowania oraz zdolności muzyczne.


    Warto wiedzieć, że flażolet to instrument dęty z sześcioma otworami,  podobny do fletu prostego. W Polsce występujący również pod nazwą „flecik polski”.

  • Uroczyste pożegnanie klas ósmych

    To była niezwykle piękna i wzruszająca uroczystość. 
    Spotkaliśmy się na auli Towarzystwa Szkolnego im.  Mikołaja Reja, aby wspólnie uczcić naszych Ósmoklasistów.  Dyplomy dla wyróżniających się w nauce uczniów, dla tych najsympatyczniejszych, dla najbardziej uzdolnionych sportowo,  laureatów konkursów i tych o wrażliwych na potrzeby innych… Każdy przecież posiada jakiś talent. 

    A propos talentów -  nie można pominąć uzdolnionych wokalnie i tanecznie naszych wychowanków. Piękny polonez w wykonaniu ósmoklasistów wzruszył wszystkich do łez.  Taniec hip hop czy występ cheerleaderek  spotkały się z gromkimi brawami.  Na długo w naszej pamięci pozostaną występy wokalne Wiktorii, Ani i Roksany. 

    Żal rozstawać się z Wami…  Naprawdę…  Byliście i jesteście wspaniali. Wierzymy, że wyrośniecie na pięknych ludzi i dane Wam będzie spełnić wszystkie swoje marzenia. Gorąco w to wierzymy.

  • Najsympatyczniejsi ;)

    Najsympatyczniejsi ;)

    Samorząd Uczniowski po raz kolejny pragnie nagrodzić uczniów z największą liczbą uwag pozytywnych. Chcemy docenić tych, którzy są zawsze chętni do pomocy, dbają o kulturę słowa, szanują innych, chętnie podejmują działania na rzecz szkoły i swojej klasy.

    W tym roku pamiątkowymi medalami nagrodzeni zostali: 
    Malwina Imańska i Maksymilian Bielarczyk z kl. 4a, Nikola Pająk i Jeremi Starosta z kl. 4b, Paweł Dobija i Jakub Mazur z kl. 4c,
    Lena Skotnicka i Oskar Olejnik z kl. 5a, Natalia Zdarowska i Maria Pawlus  z kl. 5b, Nikola Dudziak i Bartłomiej Mania z kl. 5c, Patrycja Toczek i Zofia Różowska z kl. 5d,
    Zuzanna Bielik i Michał Rybczyk z kl. 6a, Michał Nerwiński i Ksawery Pagacz z kl. 6b, Martyna Janik i Jeremi Chabarowski z kl.  6c,
    Emilia Glinkowska i Milena Wańczyk z kl. 7a,
    Sara Hankus i Franciszek Wieczorkiewicz z kl. 8a, Natalia Gawlas i Oliwia Pierzak z kl. 8b, Aleksandra Toczek i Anna Sośniaczyńska z kl. 8c, Joanna Cholewa i Maciej Lindert z kl. 8d, Wiktoria Stecyk i Mateusz Kohut z kl. 8e, Weronika Zeman i Amelia Kołodziej z kl. 8f.

    Dziękujemy za Waszą kulturę i wszelką pomoc.

  • Kwiaty w szkle

    Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, podczas których własnoręcznie wykonali kompozycje roślin w szkle. Stworzyli odpowiednie podłoże dla roślin - ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu.  Materiałem roślinnym były rośliny doniczkowe. Uczniowie dowiedzieli się, jak rośliny oddychają oraz jak pielęgnować ekosystem.

    Stworzenie takiego miniaturowego ekosystemu nie było dla nich trudne, a satysfakcja ogromna. Rośliny zamknięte w szkle to też oryginalny pomysł na upominek dla bliskiej osoby.

  • Na NIEBIESKIM PIKNIKU

    W dniu 14 czerwca uczniowie klasy 7a wybrali się do Parku Słowackiego na Niebieski Piknik zorganizowany przez Książnicę Beskidzką. Impreza była podsumowaniem projektu „Błękitna Kraina – Biblioteka Autystyka”, realizowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”. Jego działania miały na celu integrację społeczną oraz podniesienie świadomości na temat współistnienia różnorodnych grup ludzi.

    Na pikniku było wesoło i kolorowo. Obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Bielsku-Białej, mogliśmy też wziąć udział w wielu ciekawych eksperymentach, warsztatach, grach i animacjach.

    Udział w pikniku był ostatnim akcentem naszych całorocznych cyklicznych warsztatów integracyjnych, na które chodziliśmy do Biblioteki – Filii Integracyjnej Książnicy Beskidzkiej. Zajęcia sprawiały nam wielką frajdę, uwalniając maksimum naszej kreatywności, wesołej współpracy i owocując fantazyjnym rękodziełem własnym. Oprócz tego długodystansowe marsze przez miasto, o różnych porach roku i w aurze bez wyboru, dostarczały nam  pozytywnych doznań, hartując nas nie tylko zdrowotnie i kondycyjnie, ale też społecznie i mentalnie. Ogarnęliśmy nowe umiejętności i nie zawahamy się ich użyć😉

    Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Glinkowskiej za zaproszenie klasy 7a do udziału w projekcie PFRON „Kultura bez barier”🌼

  • Ogólnopolski konkurs matematyczny Leon

    W marcu chętni uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie matematycznym Leon.   

    Tytuł laureata otrzymali: Antonina Gądko, Antoni Białek i Oliwia Ilkiewicz.

    Gratulujemy naszym podopiecznym bardzo dobrych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach.

  • Turniej piłki nożnej „Żaki Rządzą”

    Turniej piłki nożnej „Żaki Rządzą”

    W pierwszą niedzielę czerwca (4.06) na Stadionie Miejskim pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego rozegrana została III edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci klas 1-3 „Żaki Rządzą". Reprezentacja z naszej szkoły zajęła wysokie 4 miejsce na 16 drużyn. W wyróżnieniach indywidualnych został nagrodzony uczeń klasy 3b - Adam Konior, który otrzymał tytuł najlepszego strzelca  turnieju.  

    Skład drużyny SP 27: Przemysław Skrobacz, Oskar Ryś, Oskar Stochła, Jakub Dąbrowski, Antoni Czauderna, Filip Książkiewicz, Artem Shandul, Adam Konior, Michał Cader, Karol Nikiel, Antoni Białek, Gniewko Spławiński.

    Gratulacje dla wszystkich chłopców za olbrzymie zaangażowanie i sportową rywalizację.

  • Sukces uczniów w konkursie historycznym „Kocham Polskę”

    5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 24 odbył się VI Regionalny Konkurs Historyczny „Kocham Polskę”. Konkurs pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej miał na celu poszerzanie zainteresowań dzieci i młodzieży historią Polski, jak również rozwijanie ich indywidualnych uzdolnień.

    Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Ignacy Kapturski, Jeremi Starosta (kl. 4b) i Mateusz Kohut (kl. 8e). Chłopcy musieli dogłębnie poznać tematykę i rozpracować kluczowe fakty, zjawiska i postaci. Zadania konkursowe do łatwych nie należały, jednak z pytaniami zamkniętymi i otwartymi trudnego testu poradzili sobie wyśmienicie, a ich wysiłki i pasja zostały docenione i wynagrodzone.

    Z przyjemnością informujemy, że wysokie lokaty w konkursie uzyskali:

    Ignacy Kapturski z klasy 4b – II miejsce

    Mateusz Kohut z klasy 8e – wyróżnienie

    Gratulujemy sukcesu i życzymy uczniom dalszych osiągnięć w przyszłych wyzwaniach historycznych!

  • Wyniki konkursu „Reaguj na hejt”

    31 maja w Bielskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie, podczas którego zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu ,,Reaguj na hejt". Konkurs odbył się w ramach drugiej edycji  projektu ,,Dbam o siebie".

    W kategorii film wyróżnienie zdobyły uczennice klasy 5a Lena Skotnicka oraz Zofia Zacharek. W kategorii plakat pierwsze miejsce otrzymał Dominik Karwik z klasy 7a, wyróżnienie zdobyła Alisa Yakovets. 

    Serdecznie gratulujemy!

  • Wycieczka pożegnalna klas ósmych w Pieniny

     

     

  • 2 CZERWCA, GODZ. 16:00 - 20:00 - oj, działo się, działo! 

    2 CZERWCA, GODZ. 16:00 - 20:00 - oj, działo się, działo! 

    Tańce, gry i zabawy zręcznościowe, malowanie twarzy, grill, wata cukrowa, ciasta, zumba, rękodzieło, pokaz talentów, konkurencje strażackie, warsztaty dla DJ-ów, bańki mydlane... To tylko część atrakcji, jakie czekały na naszych gości. Oprócz obecnych uczniów SP27, odwiedzili nas również nasi absolwenci, którzy z uśmiechem mogli powspominać stare "podstawówkowe" czasy.

    Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów, tegoroczny festyn szkolny należy uznać za niezwykle udany. 
    Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

  • Wystawa egzotycznych zwierząt bezkręgowych

  • Mamy laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego!

    Miło nam poinformować, że nasz uczeń Ignacy Górecki z klasy 8b uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki oraz tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

    18 maja 2023 roku w siedzibie Bielskiego Centrum Kultury, znajdującego się w Domu Muzyki przy ulicy Juliusza Słowackiego 27, odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Ignacemu, a młodszych kolegów i koleżanki zachęcamy do nauki i podejmowania wyzwań  w kolejnych edycjach konkursów.  

  • Wyniki bibliotecznego konkursu fotograficznego „ Z książką mi do twarzy”

    Konkurs rozstrzygnięty!

    I miejsce  –  Lena S. z klasy 5a oraz Patrycja R. z klasy 6b

    II miejsce – Oliwia P. z klasy 8b

    III miejsce – Oliwia I. z klasy 1b

    Serdecznie gratulujemy laureatkom i dziękujemy za udział w konkursie :)

  • 28. Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego w Bielsku-Białej.

    W dniach 19.05. oraz 27.05.2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w XXVIII Ogólnopolskich Dniach Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego pod nazwą „Nauka, Młodość, Radość, Sport i Zabawa - Dni Bezpieczeństwa – Bezpieczny Dzień Dziecka”.

    Pierwsza część obejmowała konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz jazdę sprawnościowo-zręcznościową rowerem.

    Druga część to korowód młodzieży, w którym uczestniczą szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Trasa korowodu biegła ul. Ratuszową, 11 Listopada, Konfederatów Barskich, Dmowskiego, Sempołowskiej, Dworkową, Broniewskiego aż do wejścia na teren Domu Żołnierza.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • SP nr 27
    ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19
  • 33 815 83 52

Galeria zdjęć