2021/22

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2021/2022

klasy I-III        klasy IV-VIII

Gala podsumowująca rywalizację sportową szkół

Michał Dutka z klasy 7A uzyskał najlepszy rezultat i odebrał złoty medal. Nasza delegacja (Michał Dutka 7A, Milena Wańczyk 6A), otrzymała puchar za zajęcie II miejsca  wśród bielskich szkół podstawowych.

Wspaniałym sukcesem zakończył się udział uczniów klas 1–3 naszej szkoły w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym w Japonii przez firmę PENTEL.
Uczeń klasy 2b BARTOSZ RESZCZYŃSKI otrzymał
nagrodę BRONZE za pracę pt.: „Carp Koi”.

Nasi uczniowie zostali laureatami VII-go  Międzyszkolnego  Dyktanda dla uczniów klas 4–8 o tytuł  Bielskiego Mistrza Ortografii 2022. Alicja Jaśkiewicz, uczennica klasy 6a zajęła  II miejsce, a  wyróżnienie otrzymał Adam Ścibor z klasy 5a.

27. Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego

W sobotę, 28 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział  w 27. Dniach  Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego.   Impreza rozpoczęła się na Placu Ratuszowym, gdzie Prezydent Miasta Bielska-Białej przekazał na ten dzień młodzieży klucze do miasta. Zabawa rozpoczęła się od prezentacji i występów grup z kilkudziesięciu bielskich szkół. My okazaliśmy się bezkonkurencyjni i zajęliśmy  I miejsce!  Następnie kolorowym korowodem wszyscy ruszyli do Parku Słowackiego, gdzie na młodzież i dzieci czekało wiele atrakcji.  Odbył się też  konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, w którym nasza drużyna zajęła III miejsce.

Rozwinięcie dziesiętne liczby PI - wyniki

Tytuł MISTRZA PAMIĘCI LICZBY PI otrzymała:
Anna Juraszek z kl. 7a

za wyrecytowanie 192 cyfr po przecinku i ustanowienie nowego rekordu szkoły
Gratulujemy znakomitej pamięci!!!

Nowy rekord szkoły to 192 cyfry po przecinku!

3.141 592 653 589 793 238 462 643 383 279 502 884 197 169 399 375 105 820 974 944 592 307 816 406 286 208 998 628 034 825 342 117 067 982 148 086 513 282 306 647 093 844 609 550 582 231 725 359 408 128 481 117 450 284 102 701 938 521 105 559 644 622 948 954

Brąz w piłce ręcznej chłopców

13 kwietnia odbyły się zawody finałowe Igrzysk Dzieci  w piłce ręcznej chłopców. Pokonaliśmy 6:3 SP SMS"Rekord" i zdobyliśmy brązowy medal.

W finałowym meczu piłki ręcznej nasze dziewczyny w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wywalczyły złote medale. Po zaciętej walce z SP KTK radość była ogromna. Dziewczyny – zajmując pierwsze miejsce w mieście – awansowały do 1/4 finału wojewódzkiego.

Nasze dzielne dziewczyny z klas 8 z pomocą Kingi Frąc z klasy 7, podjęły się siatkarskiego wyzwania i wzięły udział w turnieju o Puchar Dyrektora LO im. M.Reja w Bielsku-Białej,  gdzie po emocjonujących meczach zajęły 4 miejsce. Kinga natomiast została najlepszą przyjmującą turnieju! Gratulujemy!!!

W ostatni dzień marca odbyły się rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Nasze zawodniczki na początku turnieju pewnie pokonały Szkołę Podstawową nr 28. W finale zmierzyły się z rówieśniczkami reprezentującymi Szkołę Podstawową "Europejczyk". W tym starciu straciliśmy bramkę i to przeciwnik mógł cieszyć się z końcowego sukcesu. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce i mogły cieszyć się ze zdobycia srebrnych medali. Zebraliśmy doświadczenie i w przyszłym roku wrócimy silniejsi. Dziękujemy dziewczętom za zaangażowanie.

Koszykarki i koszykarze naszej szkoły zostali  Wicemistrzami Bielska-Białej.
Rozgrywki w ramach Mistrzostw Miasta odbywały się w soboty od stycznia do marca. Nasze drużyny, po przejściu fazy grupowej, zakwalifikowały się  do finałów, w których wywalczyły II miejsca. Jesteśmy dumni z takich osiągnięć, zaangażowania młodzieży i pięknej walki na boisku o najwyższe miejsca :)

W listopadzie 2021 po raz kolejny odbył się w naszej placówce Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GEO-PLANETAANTONI SOCHA z klasy 8b uzyskał tytuł laureata krajowego – zdobył III miejsce w kraju.

15 stycznia odbyły się mecze finałowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce, do których zakwalifikowały się drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Po bardzo emocjonujących meczach reprezentacja dziewczyn zajęła II miejsce,  przegrywając tylko mecz z SP 13, natomiast chłopcy ostatecznie też zameldowali się na podium,  zajmując III miejsce.

Szkolny konkurs recytatorski w języku angielskim Between the lines dla uczniów klas 1–6 odbył się już po raz trzeci. Do tej pory ze względu na pandemię każdy uczestnik  nagrywał filmik ze swoim wystąpieniem. Tym razem nasi wykonawcy prezentowali wybrane przez siebie wiersze na żywo przed jury. A oto wyniki:

I miejsce – Nikola Dudziak, kl.4c

II miejsce – Klementyna Dudziak, kl.2a

III miejsce – Marika Bucka, kl.2c oraz Miłosz Andrzejewski, kl.4c

Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Origami, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniównaszej szkoły. Na konkurs przygotowano wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac.

Jury nagrodziło następujące prace:

I miejsce:     Dominik Karwik 6a

II miejsce:    Derii Hryhorii 2a

III miejsce:   Dzrożdż Agata 4a, Rygiel Paulina 4c, Pająk Paulina 3b

Wyróżnienia: Kubica Jonatan 6a, MikheidinYevhenii 2a, Kamińska Zofia 3c, Bielak Antonina 2b, Bielak Joanna 2b, Borys Zuzanna 2b, Smajek Julia 2b.

Pływacy spisali się na medal!

17 listopada na basenie SP 36 odbyły się Drużynowe zawody pływackie dziewcząt i chłopców w ramach Mistrzostw Miasta.

W skład drużyny wchodziło 8 osób (po dwie z rocznika 2009, 2010, 2011 i 2012 lub młodsi). Każda osoba miała do pokonania 50 m, a liczył się wspólny czas całej ósemki.

Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców wywalczyła w kategorii Igrzysk Dzieci brązowe medale. Gratulujemy udanego startu naszym sztafetom, które wystąpiły w składzie:

Dziewczęta: Klementyna Dudziak z kl. 2a, Emilia Tybor z kl. 3b, Nikola Dudziak z kl. 4c, Maria Pawlus z kl. 4b, Oliwia Janowska z kl. 5a, Daria Blacha z kl. 5a, Milena Wańczyk z kl. 6a, Ewa Słowińska z kl. 7f.

Chłopcy: Maksymilian Bielarczyk z kl. 3a, Leon Jastrzębski z kl. 3a, Miłosz Pocha z kl. 3b, Bartłomiej Mania z kl. 4c, Temur Ovcharenko z kl. 5a, Maksymilian Jarosz z kl. 5b, Filip Oleksy z kl. 7d, Franciszek Wieczorkiewicz z kl. 7a.

W przedstartowej rozgrzewce brali udział także: Karol Nawrocki z kl. 7d, Mateusz Kohut z kl. 7e i Maksymilian Feruga z kl. 4d.