kliknij na wybrany obrazek, aby go powiększyć

Poduchy znalazły właścicieli :)                                                                                           23.04.2022

Jak się okazało, "Emotkowe pożeracze smutków", czyli poduchy uszyte przez naszych uczniów, sprawiły dzieciom z Ukrainy mnóstwo radości. Poduszki zostały zawiezione do Ośrodka w Wapienicy oraz do ośrodka przy Hali „Victoria” na ul. Bratków. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, a naszym znajomym, gościom i uczniom z Ukrainy życzymy Spokojnych Świąt!

Нехай ці особливі дні

принесуть вам якомога більше спокою, миру, нової надії

та духовного відродження.

„Emotkowe Pożeracze Smutków” - SZYCIE DLA UKRAINY

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie: „Emotkowe Pożeracze Smutków” - SZYCIE DLA UKRAINY. Projekt polegał na uszyciu Pożeraczy Smutków - emotek wielkości małej poduszki, a następnie przekazaniu ich wybranej przez siebie społeczności w swojej miejscowości. Część poduszek zostało uszytych na zajęciach pozalekcyjnych przez uczniów kl. 7a i 7b, część została uszyta przez dzieci w domu. Poprzez udział w projekcie uczymy dzieci samodzielności, planowania działań, szycia oraz otwieramy i uwrażliwiamy nasze serca na innych.

Zbiórka dla Ukrainy                                                                                                             27.03.2022

Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz Ukrainy. Tym razem zbieramy żywność oraz artykuły higieniczne. Ważne, by zbierana żywność nadawała się do spożycia również za kilka miesięcy. Powstała  więc specjalna lista potrzebnych produktów, które zostaną przyjęte:

• woda, soki, herbata, kawa, mleko UHT, olej
  • makaron, ryż, kasza, cukier,  dżemy
  • dania dla dzieci, dania gotowe, przetwory warzywne, konserwy, słodycze
  • papierowe kubki, artykuły higieniczne (żel, mydło, pasty do zębów, szczoteczki), pampersy, artykuły do pielęgnacji niemowląt

Wszystkie dary zostaną przekazane do Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej.

Za okazane wsparcie dziękujemy.

Podziękowania

Dziękujemy za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w organizację pomocy na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym w Ukrainie. Dzięki Państwa zaangażowaniu zgromadziliśmy sporą ilość kosmetyków, środków piorących, żywności, artykułów higienicznych i łóżek polowych. Zebrane dary zostały przekazane do oddziału PCK w Bielsku-Białej.
Dziękujemy również za okazaną dobroć w zorganizowanej zbiórce „Plecaczek dla dzieci z Ukrainy". Zebraliśmy 180 plecaczków, które zostały przekazane na granicę.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim Darczyńcom za pomoc! Raz jeszcze dziękujemy!

Nie przestajemy pomagać

Szanowni Państwo,
piątek był  ostatnim dniem akcji "Pomoc dla Ukrainy". Dziękujemy bardzo za Państwa zrozumienie i hojność, wyrażone ogromną ilością darów, które przekazaliśmy już do centrum PCK w Bielsku-Białej.

Kończy się akcja, ale my nie przestajemy pomagać :) Rozmawiając w tym tygodniu z Państwa dziećmi, wyczuliśmy dalszą  potrzebę działania. Stąd zachęcamy do wsparcia w kolejnym tygodniu.

Rozpoczynamy akcję DZIECI – DZIECIOM: "Plecaczek dla dzieci z Ukrainy".

Na czym polega akcja?

Chodzi o zapakowanie plecaczka (może być worek na plecy) następującymi artykułami:

- butelka z wodą niegazowaną (z dziubkiem)

- soczek w kartoniku ze słomką

- mus w tubce

- batonik

- małe opakowanie kredek

- kolorowanka

-maskotka lub mała zabawka

- paczka chusteczek higienicznych

- opakowanie mokrych chusteczek.

Do plecaczka można też dołączyć kartkę z życzeniami, rysunek z powitaniem dla dziecka.

Tak zapakowane plecaczki przynosimy do szkoły i składamy w tym samym miejscu, co dary w ubiegłym tygodniu. W kolejny piątek kompletne plecaczki przekażemy osobom, które zawiozą je na granicę i będą rozdawać przyjeżdżającym  z Ukrainy dzieciom.

Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!

Dary dla Ukrainy…

Dyrekcja SP27 i cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą.

Dołączamy do akcji organizowanej wspólnie przez PCK oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

DO 04.03.2022 ZBIERAMY W NASZEJ SZKOLE:

* koce, śpiwory, ręczniki, karimaty,

*środki czystości i środki higieny, np. pasty do zębów, podpaski, papier toaletowy itp.

*maseczki i środki dezynfekujące,

*dania instant, produkty spożywcze dla niemowląt, np. słoiczki,

*artykuły spożywcze o przedłużonym terminie ważności, batony energetyczne itp.

* artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, słodycze wysokokaloryczne)

*baterie, bandaże, opatrunki, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych, np. paracetamol,

*latarki, termosy, kubki termiczne, bidony, smoczki dla niemowląt itp.

Przyniesione dary można zostawiać w koszu przy wejściu głównym.