eTwinning: „Easteraround Europe” Mój pierwszy projekt z ambasadorem
M. Rychwińska i M. Mrzygłód wraz z uczniami z klasy 7c i 6d biorą udział w projekcie realizowanym na skalę ogólnopolską. Uczestnicy projektu wspólnie poznają tradycje wielkanocne w wybranych krajach europejskich i mapę Europy. Pracując w grupach, uczniowie poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich, korzystając z bezpiecznych narzędzi TIK. Nauczyciele i uczniowie tworzą materiały w języku polskim i angielskim.
Nauczyciele pracują na platformie eTwinning z ambasadorem projektu, panią Anną Szczepaniak, która czuwa nad terminarzem zadań, rozwija kompetencje IT nauczycieli i służy pomocą, kiedy pojawiają się trudności. Nauczycielki biorą udział w dodatkowym kursie na platformie szkoleniowej eTwinning: „Tydzień z narzędziami do współpracy”, podczas którego poznają nowe narzędzia do tworzenia nowoczesnych lekcji.
Prace nad projektem trwają od początku lutego do kwietnia.
Poniżej prezentujemy owoce naszej pracy.
M. Rychwińska:
Lekcja Wielkanocna w nearpod - bez kodu https://share.nearpod.
Link z kodem: https://share.nearpod.
UG983
Zadanie interaktywne:
Rozpoznaj województwa Polski
https://www.liveworksheets.
Książeczka Easter around Europe
Storyjumper
https://www.storyjumper.com/
Lekcja o Islandii w nearpod (na podstawie prezentacji klasy 7c) https://nearpod.com/
Y9XNE
Quiz o Islandii Karolina Kowalczuk - 7c
Prezentacja o Islandii Marta Rygiel, Amelia Stec, Klaudia Talik, Dawid Domagalski - 7c
Tradycje Wielkanocne na Islandii
Gleðilega Páska! (Icelandic) Happy Easter- Marta Rygiel i Amelia Stec - 7c
wersja Polska Marta /wersja angielska Amelia
https://docs.google.com/
Prace uczniów:
M. Mrzygłód:
Lekcja o Wielkanocy w nearpod z kodem: join.nearpod.com
3EYRI
Lekcja o Wielkanocy w nearpod bez kodu: https://share.nearpod.com/
Easter flowers in Liveworkseets:
Prace uczniów:
Prezentacja o Norwegii Antek Machalica Maciek Lindert
Quiz o Norwegii Karol Nawrocki
Tradycje Wielkanocne w Norwegii po polsku Agnieszka Caputa i Emilia Pszczółka
Easter traditions i Norway wersja po angielsku Agnieszka Caputa i Emilia Pszczółka
Kartka wielkanocna wykonana przez Karola Nawrockiego z klasy 6d w ramach projektu "Easter around Europe". Życzenia w języku norweskim :)
Nasza szkoła dołączyła do program eTwinning – europejska społeczność szkolna
Nazwa naszego projektu: „Animals around us”
W projekcie bierze udział 5 szkół : 1 z Serbii, 1 z Francji, 1 z Albanii oraz 2 szkoły z Polski.
Spotkania zespołu w naszej szkole odbywają się w czwartki na kole przyrodniczym (7 godzina lekcyjna).
Szczegółowy harmonogram w języku angielskim poniżej:
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.
Trzy najważniejsze cechy projektów eTwinning:
Zalety projektów eTwinning
Oferowane narzędzia są łatwe w obsłudze i bezpieczne dla uczniów, którzy mają możliwość skorzystania z nich bez obaw ingerencji z zewnątrz i dostępu do nieodpowiednich treści.
Uczniowie biorący udział w projektach są bardziej zmotywowani do nauki, zwłaszcza języków obcych, informatyki oraz pozostałych przedmiotów z zakresu współpracy. Sami chętnie szukają nowych informacji, uczą się nowych słów i zwrotów, aby ciekawiej zaprezentować swoją wiedzę partnerom.
eTwinning działa na zlecenie Komisji Europejskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji programu Erasmus+ na lata 2014-2020.
NSS współpracuje z istniejącymi już sieciami i inicjatywami oraz instytucjami: MEN, MC, OEIiZK, KE, NINA, SCIENTIX, IBE, British Council, itp.
Ważnym zakresem działalności jest organizowanie ogólnopolskich konkursów mających na celu wyłonienie i promowanie, jako przykładów dobrej praktyki, najbardziej interesujących projektów eTwinning.
Ogólnopolskie konkursy eTwinning
Zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody: tablice interaktywne, laptopy, kamery cyfrowe, nagrody finansowe, udział w warsztatach i konferencjach, itp).