Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne

PORADNIK_NIE_TYLKO_DLA_RODZICOW

więcej ==>

Promujemy zdrowie

W ramach wieloletniego programu promującego wśród dzieci zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Owoce i warzywa w szkole” oraz "Mleko w szkole".

Spacer po szkole

Tutaj jesteśmy

KRONIKA NASZEJ SZKOŁY

NASZE DZIAŁANIA

INNOWACJE PEDAGOGICZNE

eTWINNING

LEPSZA SZKOŁA

POLA NADZIEI

ZAKRĘCONA AKCJA DLA MARYSI

ZAKRĘTKI DLA ADY
      ELMO PSIAK I ROLLO JEGO BRAT
    pomagają dzieciom zrozumieć świat

DYPLOMY, PODZIĘKOWANIA

PROJEKTY, W KTÓRYCH BRALIŚMY UDZIAŁ

• PODNOSZENIE KOMPENTENCJI ZAWODOWYCH NAUCZYCIELI W ZAKRESIE ROZWIJANIA UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNCH DZIECI
    • PRZYJACIEL MATEMATYCZNEGO ZOO zobacz
    • BEZPECZNIKI TAURONA WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA  zobacz
    • INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA  zobacz
    • FABRYKA WIEDZY  zobacz
    • PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA  zobacz
    • PROJEKT COMENIUS LLP  zobacz
    • COGITO  zobacz
    • SZKOŁA Z KLASĄ  zobacz

W szkolnym świecie...

• W sobotę 13 kwietnia nasi wolontariusze działający w Szkolnym Kole Caritas uczestniczyli w Dniu Dobra, które z myślą o młodych wolontariuszach i w podziękowaniu za ich nieocenioną pomoc –przygotowało diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas.
      Dzień Dobra rozpoczął się galą w BCK, podczas którego wręczono min. Podziękowania dla szkolnych kół
      i parafialnych zespołów Caritas. Wolontariusze bawili się z raperem Arkadio, z którym wspólnie nagrali teledysk do piosenki „Czyń dobro”. Wzięli także udział w grze terenowej „Gra dobra”, w której mieli do wykonania siedem
      zadań, nawiązujących do 7 uczynków miłosierdzia wobec ciała. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekała pyszna pomidorówka, ciasta i napoje.
      Nasi wolontariusze na wydarzenie przygotowali plakaty, na których zaprezentowali swoje działania
      na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Plakaty zostały dołączone do wspólnej „rolki dobra”. Dzielni ochotnicy działają nie tylko dla dobra naszej szkoły i najbliższej okolicy, ale chętnie angażują się także w akcje ogólnopolskie.

• W naszej szkole zainicjowaliśmy wyjątkowy projekt zatytułowany "My first English", który skierowany jest do uczniów klas 6-8 i ma na celu rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim. Nasza innowacja adresowana była do uczniów pragnących aktywnie uczestniczyć w doskonaleniu umiejętności mówienia oraz korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych.
      Zasady uczestnictwa w projekcie są proste. Każdego miesiąca na tablicy ogłoszeń w gablocie językowej pojawiał się jeden temat, który stanowił wyzwanie do wygłoszenia dwuminutowej wypowiedzi w języku angielskim. Uczniowie przygotowywali krótkie filmiki, w których prezentowali swoje osobiste refleksje na dany temat.
      Kolejnym etapem było przeprowadzenie szkolnego konkursu mówienia w języku angielskim. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a spośród 20 kandydatów wyłoniliśmy 8 najlepszych mówców, którzy otrzymali niepowtarzalną szansę udziału w warsztatach językowych w American Corner, Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej w Katowicach. Warsztaty te nie tylko stanowiły nagrodę dla uczestników, lecz także okazję do zdobycia cennych doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat historii i kultury amerykańskiej. Nasi uczniowie
      wykazywali się ogromnym zaangażowaniem podczas warsztatów, aktywnie uczestnicząc w zajęciach, zadając pytania prowadzącej, śpiewając hymn amerykański oraz słuchając mini- wykładu na temat symboli Stanów Zjednoczonych.
      Zachęcamy serdecznie do rozwijania umiejętności mówienia. Pamięt

• W czwartek 11 kwietnia, odbyły się wyjątkowe warsztaty z pierwszej pomocy. Uczniowie z VIII Liceum w Bielsku-Białej podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami i koleżankami z klas 1-3 naszej szkoły, realizując projekt ,,Żyję, więc ratuję". Zajęcia odbyły się w przyjaznej i interaktywnej atmosferze, co pozwoliło młodszym uczniom na zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie pierwszej pomocy. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nauczyć się podstawowych czynności ratunkowych, takich jak: udzielanie pierwszej pomocy przy krwotokach, zgłaszanie wypadku, pozycjaboczna bezpieczna, RKO- teoria i ćwiczenia praktyczne, a także obsługa AED (Automatycznego defibrylatora zewnętrznego). Wszyscy uczestnicy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania i chętnie dzielili się swoimi refleksjami. Chcielibyśmy podziękować młodzieży z VIII Liceum w Bielsku-Białej, za zaangażowanie i profesjonalizm, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza okaże się przydatna w życiu naszych uczniów i pozwoli na udzielenie pomocy w sytuacjach awaryjnych.

• 11 kwietnia odbyły się zawody finałowe XXV edycji Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora V L.O. w Bielsku - Białej. Uczniowie naszej szkoły, Agata Briss z klasy 8 a i Adam Ścibor z klasy 7a otrzymali tytuły finalistów z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku!